Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви здрави ключове и контакти?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Sonoff-а е със смешно реле и силно ме съмнява да оцелее дълго на товар два и повече киловата. Имам едно такова препрограмирано и си седи в дълбока резерва. Вместо него за по-малки мощности използвам такива които директно се включват в контакта и не връзвам нищо над 1kW по тях.

    Относно стабилното монтиране на контактите и предотвратяването на излизането им от стената - на снимката по-долу в 2та улея оградени в червено се слагат 2 винта. На розетките у дома има предвидено място за тях. След винтовете нито един контакт не е мръднал, а не е като са пазят...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:470
Размер:23.4 КБ
ID:6535168
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #47
      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
      Не са много смарт но аз ползвам такива:

      Преди време бях закупил подобни. От немско, с идеята че китайските отпадъци произвдени за немско са по-малки отпадъци.
      Като започнах да ги използвам, се разбра че са все едни и същи отпадъци. След няколко месеца употреба започнаха да им залепвате релатата. Казвам офф, джаджата потвърждава че е офф, но всичко продължава да работи.
      След бърз оглед бяха набедени китайските релета - 'щото и те са произведени в завода за китайски отпадъци. Съответно ги замених с лачени.
      Радостта трая няколко месеца, и пак започна същата история. По-задълбочен анализ показа, че китайските индженерини управляват релатата строго по фън-шуй - напрежението се подава плаааааавно, и релето сработва плаааавно. За да не се стресират контактите му ако се срещнат рязко. Съшото и при гасене - плааааавно. Съотвено релетата искрят, нагарят и финално контактите им се заваряват.
      Преработих и тая досада, и драмата със залепването на релетата спря.
      Джаджите не са били тормозени с печки, бойлери и порчие хеви-метъл товари.
      Аман от китайски оптадъци...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #48
        Ама туй вЕрно ли е с механични релета?
        Нещо тиристор/ триак/ няма ли вътре?

        Коментар


        • #49
          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Ама туй вЕрно ли е с механични релета?
          Нещо тиристор/ триак/ няма ли вътре?
          Не може да има триак или SSR. Обемът не позволява да се монтира подходящ по размер радиатор, а без него тройнкът би потекъл по пода и би прецакал паркета...
          Последно редактирано от ittso; 11-12-19, 18:18.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • s_s1
            s_s1 коментира
            Редактиране на коментар
            И като цена ХаЮмина ще струва не малко.

        • #50
          Използването на релета в оригиналните схеми определено ме кара да се замисля дали не могат да бъдат рационализирани с допълнително, силово устройство...
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #51
            Няма как да стане, ако държиш да е умен контакт, защото в него няма място за допълнителни силови елементи. Както показаха по-горе става с умно реле и помощен контактор в таблото и от там да управлява съответния кръг с един или няколко "тъпи" контакта.

            Коментар


            • #52
              Тогава следиш какво си казал да прави изпълнителя, не дали реално го изпълнява.
              Има достатъчно мощни релета с прилични размери и контакти. 2-3квт реактивна мощнист не са чак за развойна тема.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #53
                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение

                Преработих и тая досада, и драмата със залепването на релетата спря.
                Джаджите не са били тормозени с печки, бойлери и порчие хеви-метъл товари.
                Аман от китайски оптадъци...
                Ще я проверя тази работа - имам едно свободно.
                Аз ги ползвам от сравнително скоро.
                А този модел е сравнително голям, вероятно може да се събере и по-голямо реле от това, което са сложили чайниците!


                Враг усраине

                Коментар


                • #54
                  Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                  ...А този модел е сравнително голям, вероятно може да се събере и по-голямо реле от това, което са сложили чайниците!
                  Вероятно по-голямото реле ще иска повече точец. Остава джаджата да е в състояние да му го осигури. Че обикновено ги хранят с капацитивен делител, и всичко е изстискано максимално...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #55
                    Скоро бях настанен в стая от къща за гости направена миналата година. На повечето контакти пишеше "панасоник". Външния им вид беше добър.
                    Та въпроса е: Има ли такова нещо в Бг, или е менте използващо лъскава марка?
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #56
                      Според чичо гошо - има
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #57
                        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:15766971727851729800554054636851.jpg Прегледи:0 Размер:233.4 КБ ID:6537507
                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Скоро бях настанен в стая от къща за гости направена миналата година. На повечето контакти пишеше "панасоник". Външния им вид беше добър.
                        Та въпроса е: Има ли такова нещо в Бг, или е менте използващо лъскава марка?
                        Има, и са добри. Не са и скъпи, открита и скрита
                        Последно редактирано от veskov; 18-12-19, 20:39.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #58
                          Имам няколко панасоника сложени инцидентно, защото ми изглеждаха най-стабилно, добри клемички, здрава пластмаса. В практикер ги купувах само дето няма кой знае какво разнообразие, засега деянат на една печка лъч(инцидентно де...)

                          Коментар


                          • #59
                            Добре, ако ще включвам електрически нагревател, защо направо да не си взема „умен" такъв Предполагам, че „релето" му ще бъде съобразено към мощността
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • #60
                              Китайците не знаят какво ще включваш, така че ти трябва да се съобразиш с мощността според написаното на контакта. Умността няма отношение към мощността на контакта.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X