Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви здрави ключове и контакти?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какви здрави ключове и контакти?

    Здравейте, предстой ми да сменям ключовете и контактите вкъщи. Но обиколих къде ли не и не намирам нищо здраво, под здраво разбирам здраво закрепване към стена и здрави контактни пластини. Всички на Schneider и legrand се закрепват с едни келяви ламаринки към конзолата и изпадат. Евтините Турски и Китайски, който се предлагат не ги коментирам въобще.
    Ако знаете нещо здраво, моля кажете къде да го намеря?
    LZ1HKW
    Реглаж на преден и заден мост
    My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

  • #2
    От: Какви здрави ключове и контакти?

    За да е здраво, имаш едно много важно "необходимо, но недостатъчно условие"- да ти е здрава кутията и основата под нея. На село съм със стени от "плетеница" и каквото и да ръгна там, всичко е временно. В гипскартони, итонги и прочее, също няма да виреят дълго, особено ако ползуваш по- яки щепсели и ги дърпаш рязко с една ръка. Ако имаш хубава, здрава дупка (мамка му, как звучи само) и здрава кутия, аз от 8 години съм с Viko и не са мръднали. Средна ценова категория, дори в сравнение с цитираните от теб, клони към ниска. Има малки особености при свързване на ключовете, понеже са със светодиодче, ама си е готино да станеш посреднощ да пикаеш и да си нацелиш лампата отведнъж.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #3
      От: Какви здрави ключове и контакти?

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      За да е здраво, имаш едно много важно "необходимо, но недостатъчно условие"- да ти е здрава кутията и основата под нея. На село съм със стени от "плетеница" и каквото и да ръгна там, всичко е временно. В гипскартони, итонги и прочее, също няма да виреят дълго, особено ако ползуваш по- яки щепсели и ги дърпаш рязко с една ръка. Ако имаш хубава, здрава дупка (мамка му, как звучи само) и здрава кутия, аз от 8 години съм с Viko и не са мръднали. Средна ценова категория, дори в сравнение с цитираните от теб, клони към ниска. Има малки особености при свързване на ключовете, понеже са със светодиодче, ама си е готино да станеш посреднощ да пикаеш и да си нацелиш лампата отведнъж.
      Кутийте са ми здраво захванати, проблема е в келявите крачета на новите ключове.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:variant_200_1272.jpg
Прегледи:1
Размер:59.2 КБ
ID:5611797
      В къщата си сложих една по-стара серия на Schneider или по-скоро Merlin Gerin, на която крачетата и рамката бяха изляти от метал.
      LZ1HKW
      Реглаж на преден и заден мост
      My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

      Коментар


      • #4
        От: Какви здрави ключове и контакти?

        BТicino,някъде из Дианабад(ако се нелъжа)имаха офис!Иначе ако конзолните кутии имат отвори за винтчета(а не са просто гладък цилиндър),то всеки контакт и ключ ще ти свърши работа,като се завинти в тези отвори посредством винт за конзолна кутия(продават се отделно във всеки държащ на името и клиентите си магазин за ключове/контакти)това е и възможно най-здравият захват.
        Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

        Коментар


        • #5
          От: Какви здрави ключове и контакти?

          Преди 5 години при ремонт на апартамента сложих Merlin Gerin с хубави кутии (на някои места ги хванах точно с винтовете за конзолната кутия)... Не са мръднали...
          Имам сменен само един контакт, който нагоря поради страничен ефект (работа в много влажна среда след наводнение, а в него включени големи консуматори - бойлерче и мелачка за мивка)...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            Марлен-Жарен и Шнайдер са здрави и надеждни но за съжаление се акцентира не на този начинна закрепване...
            Както и всички останали!
            Предполагам конзолите ти нямат възможност за фиксиране с винтове на 90 градуса от пластините, които си показал?
            В такъв случай... Не мисля, че ще намериш нещо по-надеждно от горните!
            Включително и българските бакелитови!
            п.с: Отдавна не ползвам тези пластини.
            Само винтовете. Това е начина. Особено за контакти!!!
            Враг усраине

            Коментар


            • #7
              От: Какви здрави ключове и контакти?

              Имаше едни полски в Бриколаж, от над 10год. където съм ги сложил по офисите, не се е налагало смяна или ремонт, че ги намирам и за по-красиви.
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • #8
                От: Какви здрави ключове и контакти?

                Merten
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • #9
                  От: Какви здрави ключове и контакти?

                  Турски макел с керамична основа !Евтини и здрави !Незнам защо не ги коментираш,не си запознат с тях вероятно !
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какви здрави ключове и контакти?

                    Аз... Имах някакъв шанс да се запозная но някак не ми допадна външният дизайн.
                    Някак възможността да се комбинира рамката... Липсва ми.
                    Да не говорим като трябва да се слагат не само контакти и ключове с нещо друго като комютърни розетки и розетки за коаксиален кабел...
                    Тогава "майната и на цената" идва неминуемо... И пак няма нещо със здраво закрепване от типа за който пита колегата. Или поне не ми е попадало, с уговорката, че отдавнане ми е необходимо условие за избор!
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какви здрави ключове и контакти?

                      Нали говорим за единични контакти,макел са здрави и евтини,дали са красиви,ще питам жената ?За ключовете,не смятам че трябва да се обръща толкова внимание как се закрепят.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какви здрави ключове и контакти?

                        Е то за ключовете ако изключим визията наистина няма особено значение.
                        Нито качеството нито закрепването.
                        Обаче за всичко останало изобщо не е така.
                        То и българските бакелитови са банално надеждни механино и електрически.
                        Обаче свързването на кабелите е доста допотопно.
                        Ако са няколко как да е ама ако са доста е загуба на време.
                        Аз от много време ползвам само конзоли за гипсокартон дори и за замазване в мазилка точно заради фиксирането с винтове.
                        Тези пластинки директно ги махам и изхвърлям.
                        Бурмата си е бурма!
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какви здрави ключове и контакти?

                          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                          То и българските бакелитови са банално надеждни механино и електрически.
                          Такива надеждни отдавна не съм виждал.Виж шукото какво менте го направиха,виж черните тройки разклонители старите бяха вечни,сега външно същите,вътре като ги разглобиш,неможеш да ги събереш,тънки,огъват се като ги удари волтовата дъга стават проводими !
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            Ча пък вечни баш тройните никога не са били.
                            Трошеше се светлинни години преди да му стане нещо лиликтрически.
                            Ми наскоро монтирах бакелитов двоен за конзола.
                            Честно казано видя ми се като едно време - никакви забележки.
                            Ако не броим пцувните по обработката на 4 квадрата мостовак, какъвто бяха пуснали.


                            ПС: в конкретният случай нямаше абсолютно никакво значение закрепването... Дори не си спомням дали разпъвах глупавите пластини... Няма нужда като няма смисъл [emoji2]
                            Последно редактирано от Esper; 20-09-14, 22:49.
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какви здрави ключове и контакти?

                              +1 за B Ticino.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X