Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви здрави ключове и контакти?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какви здрави ключове и контакти?

    Gunsan и кадърен монтаж.

    Коментар


    • #17
      От: Какви здрави ключове и контакти?

      На снимката на Schneider се виждат и другите опции за монтаж. Бодваш 4 винта и жми градо.
      0885600006 - Чичо Коце

      Коментар


      • #18
        От: Какви здрави ключове и контакти?

        Най-вероятно има причина да не може да ползва тази опция.
        Има козоли, които нямат отвор за винтове!
        Враг усраине

        Коментар


        • #19
          От: Какви здрави ключове и контакти?

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Турски макел с керамична основа !Евтини и здрави !Незнам защо не ги коментираш,не си запознат с тях вероятно !
          Към тези добавям и Вико. Също турски, евтини и много добре направени. Като визия е въпрос на вкус. За български забравете /за съжаление/, дори са по зле от китайските.
          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

          Коментар


          • #20
            От: Какви здрави ключове и контакти?

            Отдавна съм престанал да ползвам конзоли без дупки за винтове. Някъде преди 11 години, докато още работех като ел.техник. Така дори евтините Viko вършат прекрасна работа и са на практика вечни.

            Това закрепване с крачетата е отживелица, а пък една конзола се сменя за нула време. Ако си мераклия - конзола в тухлен зид се сменя лесно, без да оставя следи извън периферията на пластмасовият капак на контакта/ключа.

            За срамотите, точно в моя "нов" дом, преди две години, половината контакти ги оставих на хартиени конзоли от преди 50 години, но пусто - нямах време. Оправих само тия в кухнята, че там трябва да е здраво и сигурно (макар там "силните" уреди да съм ги направил на твърди връзки). Но пък те с есменят супер лесно, така че ще им дойде времето и на тях.

            Коментар


            • #21
              От: Какви здрави ключове и контакти?

              Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
              Отдавна съм престанал да ползвам конзоли без дупки за винтове. Някъде преди 11 години, докато още работех като ел.техник. Така дори евтините Viko вършат прекрасна работа и са на практика вечни.

              Това закрепване с крачетата е отживелица, а пък една конзола се сменя за нула време. Ако си мераклия - конзола в тухлен зид се сменя лесно, без да оставя следи извън периферията на пластмасовият капак на контакта/ключа.

              За срамотите, точно в моя "нов" дом, преди две години, половината контакти ги оставих на хартиени конзоли от преди 50 години, но пусто - нямах време. Оправих само тия в кухнята, че там трябва да е здраво и сигурно (макар там "силните" уреди да съм ги направил на твърди връзки). Но пък те с есменят супер лесно, така че ще им дойде времето и на тях.
              Само да припомня едно правило за "силните уреди" и "твърдите връзки": след 4-5-6 месеца експлоатация е добре да се притегне о-о-о-о-още мъничко винтчето на фазата. Може би е извън темата, извинявам се.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #22
                От: Какви здрави ключове и контакти?

                На Viko му замери импеданса при монтажа и след година, както и на другите евтини изпълнения. Има едни полски в Практикер, държат се като Шнайдера.
                ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                Е250 1998-продаден
                Субару Пустош

                Коментар


                • #23
                  От: Какви здрави ключове и контакти?

                  Тези, турските на Вико наистина са здрави, с керамична основа и доста износоустойчива пластмаса. Повечето ключове са ми с реостат-не са мръднали от 5 години. Когато правих ГОЛЕМИЯТ ремонт бях залетял по разни скъпи марки, не съм пестил средства, даже напротив, но майсторите ме убедиха, че Вико е доста по-добро от много маркови неща... Излязоха прави Дано съм помогнал.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какви здрави ключове и контакти?

                    Днеска жената звъни че вкъщи няма ток,по точно в кухнята,включила едновременно сушилня 5.6 киловата,готварска печка около 4 киловата,пералня ....незнам поне 2 киловата,отделно климатик,телевизор,бойлер,компютри 3 бр.....и още дребни хладилник и др. дребни.

                    Вечерта купих контакти,щепсели,кабели за подмяна профилактично и то купих такива каквито има в магазина,претенциите ми бяха отхвърлени от продавача с думите само това имаме.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dvoen.jpg
Прегледи:1
Размер:60.5 КБ
ID:5621563

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dvoen belezka.jpg
Прегледи:1
Размер:86.3 КБ
ID:5621565

                    Средна хубост,ползвам такива от доста време на това място,включена е сушилня 5.6 киловата както микровълнова и хлебопекарна,средно на една година ги сменям заради сушилнята !


                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kontakt edinichen.jpg
Прегледи:1
Размер:67.0 КБ
ID:5621566

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:edinichen belezka.jpg
Прегледи:1
Размер:92.4 КБ
ID:5621567

                    Това е само за пералнята,пълен боклук,тея направо трябва да се забранят за ползване,заявявам го най-отговорно,начина на стягане на клемите никога няма да ти позволи да ги стегнеш,пластмасата е чуплива,пестено е от всичко !




                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:удалзител1.jpg
Прегледи:1
Размер:86.4 КБ
ID:5621571

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Удалзител.jpg
Прегледи:1
Размер:191.6 КБ
ID:5621572

                    Често купувам гумирани щепсели и контакти,последните купих преди 7 дена,при стягането на болтчетата на щепсела им превъртяха резбите,магазина вече беше затворил,опитах да запоя кабела към клемите против всякакви правила ,пак не стана.
                    Тези обаче се оказаха много добри,и на всичко отгоре произведени в Пловдив,вярно че са пет пъти по скъпи от последните,обаче си заслужават парите !

                    Има още щепсели тип шуко ,които подмених,но късно се сетих да ги снимам някои от тях стават,други са трошливи,не ги снимах обаче.
                    Последно редактирано от Roninn; 07-11-14, 19:47.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какви здрави ключове и контакти?

                      Аз също съм много доволен от Viko-то. В къщи смених и изхвърлих всички Шнайдерски заради лошото им закрепване и разбиване след време.
                      Ключовете им също са много нежни и са се чупили при мен.
                      ... to be continued

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какви здрави ключове и контакти?

                        Скоро след основен ремонт ги смених всичките с такива на Mono Electric. Внасят ги отскоро в България. Мога да кажа че като качество цена дизайн, нямат аналог.

                        Коментар


                        • #27
                          Имате ли впечатления от използването на "smart"-контакти
                          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                          LZ1EMS

                          Коментар


                          • #28
                            Мога да ти напиша няколко думи, всъщност повече от няколко за този тип:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:erelay.PNG
Прегледи:636
Размер:69.9 КБ
ID:6534686

                            Но това е много повече wifi реле, отколкото смарт контакт.

                            Коментар


                            • #29
                              Ползвам 1 бр Соноф 16А натоварен с термопомпата на къщата. Преди да го купя видях от нета снимки на самозапалили се такива в следствие на голям товар. При 13А леко грее и работи безгрижно.
                              Включва и изключва, и мери коректно. Софта е малко бъгав и опреснява през доста много време. Не съм намерил друг софт, за да записвам консумация за повече от 3 месеца. Като цена според мен си е баз пари и върши работа по предназначението си.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #30
                                Ползвам ключове за лампи на Соноф от години и всичко е наред. Хубавото е, че работят и с Гугъл Хоум, така че се избягва собственият им софтуер ако не ти харесва. Но и той си работи на жената на телефона, само иска по често прелогване

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X