Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вярвате ли на доверените сервизи ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вярвате ли на доверените сервизи ?

    Моята кола вече трета седмица отлежава в такъв , но не е за това темата...

    В голямата градушка пострадаха шибедаха и стъкления панорамен покрив . Оставих колата в доверен сервиз на застрахователя,като на мястото на шибедаха бях залепил чували за боклук с тиксо . На следващия ден отидох да видя как е положението. Естествено, в тия бури , найлона се отлепил и колата цялата мокра от вътре . Както и да е ,покрих си я, изсуших я и всеки ден ходя да видя как е положението . Но има една хонда,чисто нова,последен модел,която виси със счупен заден джам от както и моята. Днес гледам,найлона с който е ,,затворена'' хондата е на парцал. Питам приемчика на сервиза, защо не я затворят, оня вдига рамене, не я бил видял , веднага щял да оправи работата...Да, но вече вали 20 дни ...Та внимавайте къде си оставяте колите...
    Виден столичен ихтиолог

  • #2
    От: Вярвате ли на доверените сервизи ?

    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
    Моята кола вече трета седмица отлежава в такъв , но не е за това темата...

    В голямата градушка пострадаха шибедаха и стъкления панорамен покрив . Оставих колата в доверен сервиз на застрахователя,като на мястото на шибедаха бях залепил чували за боклук с тиксо . На следващия ден отидох да видя как е положението. Естествено, в тия бури , найлона се отлепил и колата цялата мокра от вътре . Както и да е ,покрих си я, изсуших я и всеки ден ходя да видя как е положението . Но има една хонда,чисто нова,последен модел,която виси със счупен заден джам от както и моята. Днес гледам,найлона с който е ,,затворена'' хондата е на парцал. Питам приемчика на сервиза, защо не я затворят, оня вдига рамене, не я бил видял , веднага щял да оправи работата...Да, но вече вали 20 дни ...Та внимавайте къде си оставяте колите...
    Ами то затова се казва доверен сервиз.Трябва да е доверен не само на застрахователя ,но и на теб.
    Румен Николов

    0888 358 572

    Коментар


    • #3
      От: Вярвате ли на доверените сервизи ?

      На доверен сервиз подбран на случаен принцип не вярвам.По интересно е при издаване на колата.Никога не подписвам протокол преди щателен оглед и отстраняване на всички забележки или нередности който съм видял.
      Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
      GSM +359 895 236 182

      А Rhf +

      Коментар


      • #4
        От: Вярвате ли на доверените сервизи ?

        Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
        На доверен сервиз подбран на случаен принцип не вярвам.По интересно е при издаване на колата.Никога не подписвам протокол преди щателен оглед и отстраняване на всички забележки или нередности който съм видял.
        То е ясно, че собственика на хондата може и да не подпише. Но пък и колата със сигурност при оставянето в сервиза не е била абсолютно суха...А предполагам, че е пълна с електроника...Въпроса е в отношението към чуждата собственост.
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #5
          От: Вярвате ли на доверените сервизи ?

          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
          Моята кола вече трета седмица отлежава в такъв , но не е за това темата...

          .
          А за какво е темата. Дай по директно кой е сервиза примерно. Така , не те разбрах. Възмущаваш ли се , питаш ли , или този с хондата ти е познат.

          Коментар


          • #6
            От: Вярвате ли на доверените сервизи ?

            Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
            А за какво е темата. Дай по директно кой е сервиза примерно. Така , не те разбрах. Възмущаваш ли се , питаш ли , или този с хондата ти е познат.
            Никакъв не ми е този с хондата,просто можеше да съм на негово място.Конкретно името на сервиза-после.Колата ми все още е заложник там...
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #7
              От: Вярвате ли на доверените сервизи ?

              Хм... Какво значи 'вярвам ли на доверения сервиз'???
              Вярвам, че ще ми оправят колата до нормално състояние... Нова няма да стане...
              Когато избирам доверен сервиз посочвам кой да е той.

              Да, стават издънки, защото служебното пикапче го вкарах в доверен сервиз преди седмица заради удар, при който служителя ми не е виновен (т.е. застрахователя ми ще предяви регрес към застрахователя на виновната страна).
              Сервиза съм го ползвал многократно и се е справял добре с тенекеджийските задачи.
              ОБАЧЕ след неколкократни обаждания се оказа, че сервиза чакал резервни части от застрахователя. Казах им, че няма да приемем автомобила ако в него не са вложени оригинални части. Смънкаха че са разбрали.
              Днес отскочих до сервиза колкото да разбера от друг служител, че подготвят оферта за неоригинални части (т.е. по-евтини) за да участва в търг на застрахователя за доставка на резервните части (калник, подкалник, основа на калника, огледало, фар).
              Отново последва обаждане към застрахователя, който твърдо заяви, че е потвърдил пред сервиза влагането на оригинални части. И ми изпрати и потвърждението.
              Тръгвайки обратно по веригата нещата се поразплетоха и като че ли за момента всички знаят, че трябва да се вложат оригинални части (включително официалния вносител)...

              Гледайки ретроспективно се надявах, че доверения сервиз ще се справи по-експедитивно с ремонта, но от сегашната гледна точка и натрупания опит навярно не бих се замислил и бих избрал официалния сервиз на марката....

              Т.е. - към доверения сервиз подхождам по стария почин - 'доверяй, но проверяй'
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #8
                От: Вярвате ли на доверените сервизи ?

                От доверени сервизи, колкото се може по-далече! Работил съм в такъв и знам какви планини от празни кутии от кит се заформяха след по-обилни градушки.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Вярвате ли на доверените сервизи ?

                  Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                  Никакъв не ми е този с хондата,просто можеше да съм на негово място.Конкретно името на сервиза-после.Колата ми все още е заложник там...
                  Добре. Ако е за боя не я взимай мокра след автомивка . Изчакай да изсъхне и тогава я огледай.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вярвате ли на доверените сервизи ?

                    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                    Добре. Ако е за боя не я взимай мокра след автомивка . Изчакай да изсъхне и тогава я огледай.
                    Аз мисля да не им я оставям за боя...Само да я остъклят един път и чао...
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вярвате ли на доверените сервизи ?

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      От доверени сервизи, колкото се може по-далече! Работил съм в такъв и знам какви планини от празни кутии от кит се заформяха след по-обилни градушки.
                      Е стига де за колко градушки става въпрос. Фамилията да не е Маклауд.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вярвате ли на доверените сервизи ?

                        От 98-ма до 2010 смЕтай дали е имало градушки !
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вярвате ли на доверените сервизи ?

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          От 98-ма до 2010 смЕтай дали е имало градушки !
                          Какво да сметам. Аз съм 65-ти набор. Помня градушката 2008 и какво мазало беше в сервиза и сегашната. Виждал съм и други но като тези никога. А по света винаги някъде може да има ,ма за тях нямам вина.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вярвате ли на доверените сервизи ?

                            Довереният сервиз трета седмица не намира челно стъкло,и ще ми правят ламарините я н у а р и.
                            Honda CRF 250 X
                            Touareg 3.0 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вярвате ли на доверените сервизи ?

                              Първоначално публикуван от Иво Томов Преглед на мнение
                              Довереният сервиз трета седмица не намира челно стъкло,и ще ми правят ламарините я н у а р и.
                              По-добре виж в какво състояние ти е колата.Прибрана ли е на сухо, ако е навън, дали няма водорасли вече ?
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X