Обява

Свий
Няма добавени обяви.

съвет за камина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: съвет за камина

    Дядо,
    От личен опит знам, че основен проблем на такава отоплителна система е наличието на въздух в системата. Правилната схема на захранване с течност е дaл по горе колегата gabocvet. Ако на самата камина няма обезвъздушаване, то такова има задължително на помпата. Око тя не е обезвъздушена - нормално е да се чува странен шум от нея.
    Поздрави и Ч.Н.Г.!
    Последно редактирано от Barbaron; 03-01-17, 11:06.
    Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
    Discovery 2.5 TD5 2000 EX
    Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

    Коментар


    • #32
      От: съвет за камина

      На камината в най горната точка трябва да има обезвъздушител.Иначе много трудно ще изкараш въздуха от нея а това което чуваш отвътре май е точно това-въздух в системата.
      Yamaha Yz450F
      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
      Всичко с ''рошави''гуми!

      Коментар


      • #33
        От: съвет за камина

        Деди няма ли някой около теб това с камините да му е занаят или някой от форума на близо да ги погледне, от това по-правилен вариант няма.
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • #34
          От: съвет за камина

          Аз не виждам смисъл от обезвъздушител на камината, ако е поставена както трябва и вързана правилно. По принцип камината трябва да е на най-ниската точка и въздуха да си излезе сам по тръбите та чак до радиаторите. Ако камината е високо, тръбите имат обратни наклони и склонност към оставане на въздух, задължително обезвъздушаване. Примерно на родителите ми парното има нужда от обезвъздушаване чак на втория етаж. Имат обезвъздушители всички радиатори, но не се налага да се прави нещо.

          Коментар


          • #35
            От: съвет за камина

            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
            .... да му е занаят .....
            Е точно от такива най се плаша. Идваха гледаха даваха К.Указания, това не е така, онова не е онака, как се прави - е те така. Защо.....ъъъъъ защото ъъъъъ защото ъъъъъ винаги така съм го правил и се е получавало, а "кастъм" като при мен ъъъъ.....и се оказва че не знаят защо и кое в кои граници може да варира. Както и да е, работи системата, топли, даже звука на "поточето" вече взе да ми харесва, този сезон ще е така, после ще му мислим .....и във връзка с това да питам. Преди месец-два някой тук продаваше стари книги, едната беше "Водогрейни и парни котли" или нещо подобно, е скъсах се да е търся в кой раздел е и кой е човека и нъц, ако някой се сеща да подскаже моля.
            Последно редактирано от дядо владо; 05-01-17, 15:32.
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #36
              От: съвет за камина

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              Е точно от такива най се плаша. Идваха гледаха даваха К.Указания, това не е така, онова не е онака, как се прави - е те така. Защо.....ъъъъъ защото ъъъъъ защото ъъъъъ винаги така съм го правил и се е получавало, а "кастъм" като при мен ъъъъ.....и се оказва че не знаят защо и кое в кои граници може да варира. Както и да е, работи системата, топли, даже звука на "поточето" вече взе да ми харесва, този сезон ще е така, после ще му мислим .....и във връзка с това да питам. Преди месец-два някой тук продаваше стари книги, едната беше "Водогрейни и парни котли" или нещо подобно, е скъсах се да е търся в кой раздел е и кой е човека и нъц, ако някой се сеща да подскаже моля.
              Деде, само не казвай, че студената все още влиза изотгоре!! И че няма обезвъздушител там дето трябва да има.

              Коментар


              • #37
                От: съвет за камина

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Деде, само не казвай, че студената все още влиза изотгоре!! И че няма обезвъздушител там дето трябва да има.
                Да влиза отгоре, и така ще е през целия отоплителен сезон....освен ако ба`а ми в Мексико не умрЕ и не ми завещае милионите си.
                При затворена ( под налягане) и с принудителна циркулация система в същност е безпроблемно......
                П.П. продължавам да издирвам книгата за котлите
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #38
                  От: съвет за камина

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  Да влиза отгоре, и така ще е през целия отоплителен сезон....освен ако ба`а ми в Мексико не умрЕ и не ми завещае милионите си.
                  При затворена ( под налягане) и с принудителна циркулация система в същност е безпроблемно......
                  П.П. продължавам да издирвам книгата за котлите

                  http://www.evtiniknigi.com/book.php?id=149945
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #39
                    От: съвет за камина

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    Не беше баш тази, но мисля че и това ще помогне ......ш'идваш да тъ гощавам с кафе ъъъъъ той Самуил с неговия японски"Титан" имаше желание да идва тези дни на полигон, та може с американското "Силверадо" да му пазиш стрх на гумичките д'съ'не окопа, докато лочим кафет (все пак сте от един клас "фул сайз"ери)
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #40
                      От: съвет за камина

                      Мога да мина да погледна днес 07.01 или утре , ако искаш...така като счетоводител !

                      Коментар


                      • #41
                        От: съвет за камина

                        Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                        Мога да мина да погледна днес 07.01 или утре , ако искаш...така като счетоводител !
                        Ако ти се мръзне, съвети не отказвам (кафе)
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #42
                          От: съвет за камина

                          Деди сега се зачудих за посоката на водата при теб. Това се случва при студена и при запалена камина или при само при запалена камина?
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • #43
                            От: съвет за камина

                            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                            Деди сега се зачудих за посоката на водата при теб. Това се случва при студена и при запалена камина или при само при запалена камина?
                            И при работеща и при неработеща камина. В първи случай някак си водите се кръстосаха, топлата вода се вземаше отгоре, после се подаваше към електрическия котел (все още не свързан) и нататък, тогава открих че входящата отдолу студена вода е по-топла, някак си загря само един от 5-те радиатора (ама качествено ) и понеже налягането мина 2 атм. без температурата в останалата част на инсталацията да се променя изпуснах водата за да не се спука нещо. т.е. шах.......не го мисли, КПД-то на камината е отровно ниско и след този сезон (ако иззимим живи и здрави) ще се търси вариянт "мечти" т.е. котле на твърдо гориво+солари+фотоволтаици+....+... абе мечти
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #44
                              От: съвет за камина

                              Деди, май лечението е едно резак, СО и нова риза, просто като чета единственото което ми хрумва е някакъв дефект в ризата.
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • #45
                                От: съвет за камина

                                Дядка имам едно котле италианско ,СИМЕ 16кв. само за тебе го пазя почти чисто ново

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X