Обява

Свий
Няма добавени обяви.

съвет за камина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • съвет за камина

    колеги дайте акъл мога ли да си иззидам камината без метални части вътре? намерих едни схеми в руски сайт където са само огнеупорни тухли. Това с тенекиите хич не го умея..

  • #2
    До: съвет за камина

    а също и дали да ползвам специален теракол или може с цимент и пясък зидарията?

    Коментар


    • #3
      До: съвет за камина

      здравей. да ти кажа това ми е професията от 15 г. нямаш никакви проблеми да си я изидаш. и с теракола нямаш проблеми , редовно го ползваме. при самото огнище е хубаво да го смесиш с огнеопорна пръст1 към1. с чартежите може да имаш по голям проблем. имам предвид комина, дали твоя отговаря на нужните от чартежите? ако не напиши ми размерите на комина височината от пода до отвора на комина и ако има изместване от вертикалната ос(тоест ако изкаш да изместиш самата камина встрани от комина) и ще се опитам да ти помогна
      По добре на дивия кон на лудоста,отколкото на куцото магаре на разума!:twisted:

      Коментар


      • #4
        До: съвет за камина

        извинявай не прочетах въпроса ти за теракола. можеш да ползваш обикновен теракол. цимент и пясък задължително, все пак трябва да отлееш 1 2 поясчета . едното под огнището другото над него и бетона е най подходящ.
        По добре на дивия кон на лудоста,отколкото на куцото магаре на разума!:twisted:

        Коментар


        • #5
          До: съвет за камина

          Колега,
          За добрата работата на камината, от голямо значение са не само материалите от които ще я правиш, но и неините размери и местоположение в помещението спрямо врати и прозорци. От голямо значение е и сечението на комина. Има доста литература по въпроса, попрегледай я преди за започнеш. Лично аз изградих мойта от стоманобетонени черупки, отляти на място. Служи ми прекрасно вече 20 г.
          Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
          Discovery 2.5 TD5 2000 EX
          Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

          Коментар


          • #6
            До: съвет за камина

            колеги благодаря, за камината при самото строителство разширих отстрани на къщата един квадрат 55 навън и 95 широк, така че ще е вградена един вид. Комин нямам те първа ще го правя заедно с камината. Строих си сам всичко , единствено за плоча и покрив виках бригади и съответно на покрива нямам дупка за комина))))) забравили са ! сега ще трябва да пробивам дъски , керемиди и така нататък. мислех иззиждайки камината да продължа горната и част направо нагоре и да стане комин. чертежи намерих по руските сайтове , а и в съседната къща има камина и цял ден се търкалях вътре с едно фенерче))) дано стане
            само метално мисля да сложа там дето да може да се затваря, като не се ползва, това с верижката

            Коментар


            • #7
              До: съвет за камина

              Първоначално публикуван от achko12 Преглед на мнение
              здравей. да ти кажа това ми е професията от 15 г. нямаш никакви проблеми да си я изидаш. и с теракола нямаш проблеми , редовно го ползваме. при самото огнище е хубаво да го смесиш с огнеопорна пръст1 към1. с чартежите може да имаш по голям проблем. имам предвид комина, дали твоя отговаря на нужните от чартежите? ако не напиши ми размерите на комина височината от пода до отвора на комина и ако има изместване от вертикалната ос(тоест ако изкаш да изместиш самата камина встрани от комина) и ще се опитам да ти помогна
              Здравейте от къде мога да изтегля чертежи за камини?
              Предварително благодаря.
              FORD MAVERIK 2.7TD
              Тел.0898662817
              LZ1IID

              Коментар


              • #8
                До: съвет за камина

                Има точно определено съотношение между сечението на комина и отвора на камината, аз го знам, но няма да го пусна защото това е почти целия бизнес на майсторите, дето ги правят...
                Понеже тук има такива, убеден съм че ще ти го "подарят" на л.с....

                Ако не ти го кажат, обади се да ти го пусна....

                Коментар


                • #9
                  До: съвет за камина

                  В Плевен има производител на чугунени метални тела за камина. Купих си и съм доволен! Цената беше към 250 лв. Има си и клапа. Трябва само да си направиш облицовката.

                  Коментар


                  • #10
                    До: съвет за камина

                    Започнал съм на село една работилница на дядо ми да я превърна във битова стая ,има комин просто трябва да се изгади ида я вържа към него, стаята е към 12 кв. сечението на комина е 25/25.
                    Последно редактирано от iliikata; 19-10-07, 21:05. Причина: грешка
                    FORD MAVERIK 2.7TD
                    Тел.0898662817
                    LZ1IID

                    Коментар


                    • #11
                      До: съвет за камина

                      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                      Има точно определено съотношение между сечението на комина и отвора на камината, аз го знам, но няма да го пусна защото това е почти целия бизнес на майсторите, дето ги правят...
                      Понеже тук има такива, убеден съм че ще ти го "подарят" на л.с....

                      Ако не ти го кажат, обади се да ти го пусна....
                      по принцип си има цяла формула по която се изчисляват размерите на огнището. имам я но досега не ми се е налагало да я ползвам просто ми идва от вътре. не че се хваля но 15 години над 300 самостоятелни камини зидани и с камери и само една не гори защото няма комин .шегата на страна, проблема е с новите дограми няма кислород и трудно се прекарва на готов апартамент например
                      По добре на дивия кон на лудоста,отколкото на куцото магаре на разума!:twisted:

                      Коментар


                      • #12
                        До: съвет за камина

                        Първоначално публикуван от iliikata Преглед на мнение
                        Здравейте от къде мога да изтегля чертежи за камини?
                        Предварително благодаря.
                        не мога да ти помогна . никога не съм ги теглил от нета сами си ги правим. модел дизаин всичко . ползваме списания заради клиентите, нали разбираш видели харесали и изкат същата
                        По добре на дивия кон на лудоста,отколкото на куцото магаре на разума!:twisted:

                        Коментар


                        • #13
                          До: съвет за камина

                          Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
                          В Плевен има производител на чугунени метални тела за камина. Купих си и съм доволен! Цената беше към 250 лв. Има си и клапа. Трябва само да си направиш облицовката.
                          Може ли да дадеш някакви кординати или телефони на тази фирма?
                          Борислав Русенов - 0889593977

                          Коментар


                          • #14
                            До: съвет за камина

                            Първоначално публикуван от borko73 Преглед на мнение
                            колеги благодаря, за камината при самото строителство разширих отстрани на къщата един квадрат 55 навън и 95 широк, така че ще е вградена един вид. Комин нямам те първа ще го правя заедно с камината. Строих си сам всичко , единствено за плоча и покрив виках бригади и съответно на покрива нямам дупка за комина))))) забравили са ! сега ще трябва да пробивам дъски , керемиди и така нататък. мислех иззиждайки камината да продължа горната и част направо нагоре и да стане комин. чертежи намерих по руските сайтове , а и в съседната къща има камина и цял ден се търкалях вътре с едно фенерче))) дано стане
                            само метално мисля да сложа там дето да може да се затваря, като не се ползва, това с верижката

                            не разбрах много много това с разширението, но ако камината се пада на външна стена - можеш да иззидаш комина отвън, залепен по стената........ така няма да режеш тавани и керемиди нагоре.

                            иначе колегите са ти казали..... може и без железа - освен за вратичката и клапата де.

                            аз не съм зидал 300 камини, само една, но си работи....... стига да вземеш правилните размери и съотношения, щото иначе пуши и не "дърпа"

                            ако намериш огнеупорни тухли - добре..... ако не - може да потърсиш от някой стара развалина - има едни плътни червени единички, без дупки..... и те стават..... ако има леярна наблизо - вземи поне огнеупорна пръст, щото разбирам че искаш да си я направиш с малко разходи с нея можеш да измажеш камерата отвътре

                            само за външното измазване незнам - мойта се понапука ..... може би трябваше да я запаля и да я мажа гореща...... или обърках нещо сместа....нека кажат колегите с к'во и как се измазва, че да не се напука.

                            ако не намериш тухли за комин ( много отиват там) може да използваш тръба с подходящ диаметър, като за целта на камерата отгоре й отлееш подходящ ринг и от нея да почне тръбата
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #15
                              До: съвет за камина

                              Относно готови тела за вграждане и след това облицоване, разгледайте какво предлагат "Складова техника" - Г.Оряховица и "ПРИТИ" - Лясковец. Вторите работят предимно за износ, но почти всичко от продукцията е и на вътрешния пазар. Относно цените, потърсете дилър във вашия или по-близък град(село). Ще ви излезе по-ефтино отколкото в завода за единична бройка. Знам, че за добрата работа на камината са важни и вградените в стените и въздуховоди. Ако греша нека специалистите да ме поправят. Успех на предприелите това начинание.
                              Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                              УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                              Времето е ценно, само ако не бързаш.
                              0889623098

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X