Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Външни подпрозоречни первази

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Външни подпрозоречни первази

    Здравейте, дайте съвет дали ламарина с ПВЦ слой е подходяща за направата на подпрозоречни външни первази на къща. Другия вариант е алуминий или ПВЦ. Може ли някой компетентен да изтъкне плюсовете и минусите ? Мерси !
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

  • #2
    От: Външни подпрозоречни первази

    Ламарината силно ще дрънчи при дъжд.
    Аз бих заложил на гранит.

    Коментар


    • #3
      От: Външни подпрозоречни первази

      Аз съм с алуминиеви. Освен че дрънчат при дъжд, други негативи не съм забелязал.

      ...ама за къща, защо не си ги отлееш от бетон?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Външни подпрозоречни первази

        Най-бюджетно и устойчиво във времето, без поддръжка-алуминий.Дрънка. По тази причина ,собственик е изисквал за спалня да го обличам допълнително с мека материя.
        По-красиво , но нуждаещо се от известна поддръжка /поне 1 път годишно/-мраморизиран варовик.Поддръжката му за това приложение не е никак трудна.
        Полиран гранит -скъп , красотата е въпрос на вкус при правилен избор.
        Бетонов перваз-скъп/трудоемък/ за изработка/ако е качествена/ и без честа обработка започват разни оцветявания във времето.Красотата и устойчивостта във времето му е много под въпрос. Примери колкото щеш.
        PVC- трябва да си сигурен , че е качествено и устойчиво на UV.

        П.п. Пропуснал съм всъщност първият въпрос-ламарината с PVC покритие не е подходяща сама за себе си като решение. Устойчива е на атмосферни влияния,но е тънка за целта и няма нужната собствена коравина.Ще и трябва основа , с наклон, допълнителни хващания и прочее.За олуци и тръби е перфектна.

        Коментар


        • #5
          От: Външни подпрозоречни первази

          Много благодаря на всички и особено на ALEX_Z за изчерпателния отговор. Насочвам се все повече към алуминий.
          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
          Toyota Land Cruiser KDJ 125

          Коментар


          • #6
            От: Външни подпрозоречни первази

            Гранит, врачански камък/мрамор или какъвто друг вид камък се сетиш. Преди 3 години при ремонта пред нас стоеше същата дилема. Заложихме на врачански камък, най-вече заради цвета. Има минуси откъм плътност, но добре импрегниран няма дертове. От както сме ги монтирали никакъв дерт, няма подливане на вода, прахта се бърше с лекота. Не дрънчи при дъжд и придава естетически вид на цялата сграда.
            Пък и от финансово изражение е най-евтиното от всички други покрития за подпрозорците. Аз бих заложил на гранит, при положение че се връзва с мазилката

            Коментар


            • #7
              От: Външни подпрозоречни первази

              Най-лесно - алуминиев перваз. Ако искаш пиши на л.с. да ти кажа от къде да си купиш, че по складовете цените са х2 и отгоре... Най-евтино и добро като резултат - гранитогрес залепен с достатъчно качествено еластично лепило. Най-евтино е, ако не калкулираш труд и си го направиш сам... иначе ще излезе по-скъпо от алуминия със сигурност. Друг отличен избор в разумни цени е врачанския камък. Останалите вариянти според мен са неоправдано скъпи или трудоемки, освен, ако не си си наумил, че на всяка цена искаш" точно това и нищи друго".
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #8
                От: Външни подпрозоречни первази

                Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                Най-лесно - алуминиев перваз. Ако искаш пиши на л.с. да ти кажа от къде да си купиш, че по складовете цените са х2 и отгоре... Най-евтино и добро като резултат - гранитогрес залепен с достатъчно качествено еластично лепило. Най-евтино е, ако не калкулираш труд и си го направиш сам... иначе ще излезе по-скъпо от алуминия със сигурност. Друг отличен избор в разумни цени е врачанския камък. Останалите вариянти според мен са неоправдано скъпи или трудоемки, освен, ако не си си наумил, че на всяка цена искаш" точно това и нищи друго".
                Врачански камък - 11лв / м. линеен. с фаска. Монтажа с лепило moment fix. Взимаш размерите, пращаш ги и отиваш да си вземеш готовата продукция.


                Поздрави !
                п.п. гранита е ~ 18лв/м. линеен

                Коментар


                • #9
                  От: Външни подпрозоречни первази

                  Ширината няма ли значение?
                  Щото аз мога да поръчам широчина 10см, но и 30-35см.
                  Където ми ги правят на мен, цената е около 20-25 лв на квадратен метър при дебелина 2 см
                  Рязането и евентуален радиус (заоблен ръб), се калкулират отделно.
                  Примерно, един праг да речем 20/80-90см, ми излиза около 15 лв горе-долу.
                  За врачански варовик говорим.
                  Иначе съм съгласен със твоето мнение.
                  За мен лично, друго решение няма.
                  Особено от естетична гледна точка.
                  Всичко останало, ако не е на някоя супер модерна постройка, е кич.
                  Разбирай, на свинче-звънче.

                  А... за монтажа, зависи от основата, но аз монтирам с лепило за гранитогрес клас С2Т.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Външни подпрозоречни первази

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    Ширината няма ли значение?
                    Щото аз мога да поръчам широчина 10см, но и 30-35см.
                    Където ми ги правят на мен, цената е около 20-25 лв на квадратен метър при дебелина 2 см
                    Рязането и евентуален радиус (заоблен ръб), се калкулират отделно.
                    Примерно, един праг да речем 20/80-90см, ми излиза около 15 лв горе-долу.
                    За врачански варовик говорим.
                    Иначе съм съгласен със твоето мнение.
                    За мен лично, друго решение няма.
                    Особено от естетична гледна точка.
                    Всичко останало, ако не е на някоя супер модерна постройка, е кич.
                    Разбирай, на свинче-звънче.

                    А... за монтажа, зависи от основата, но аз монтирам с лепило за гранитогрес клас С2Т.
                    Горната цена дето съм дал е за широчина до 20 или 25 cm, ще те излъжа. След това до около 35-40 е с 2 лв по -скъпо.
                    Заоблянето е скосяване на лицевия ръб под 45градуса, не е плавен преход.
                    Дебелината е 2см.



                    Поздрави!
                    п.п. ако не съм затрил визитката ще дам координати, ако някой се интересува

                    Коментар


                    • #11
                      От: Външни подпрозоречни первази

                      На мен ми ги правят със заобляне на около 2/3 от височината, пренесено и на горната част. С плавно заобляне.
                      Но може да си поръчаш и само с фаска.
                      Както и да е ...
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Външни подпрозоречни первази

                        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                        Поздрави!
                        п.п. ако не съм затрил визитката ще дам координати, ако някой се интересува
                        И аз ще съм много благодарен за координати и начини за връзка. Може и на лични. Благодаря предварително.
                        Венцислав Петров
                        Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                        Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                        0889 62 8четири 6четири

                        Коментар


                        • #13
                          От: Външни подпрозоречни первази

                          По-добре потърси в твоя град.
                          Не може да няма каменарска фирма, най-малкото за надгробни камъни.
                          И аз мога да ти пратя визитка на каменар, чиято работилница виждам от балкона, но каква файда, като е в Дупница.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Външни подпрозоречни первази

                            На пазара има и външни ПВЦ первази с външен заоблен край. За разлика от вътрешните са по-тънки, но са плътни и устойчиви на атмосферни влияния. Предлагат се различни ширини, но могат и да се разбичват с диск за дърво и да се зарязват от двете страни според формата на наличния перваз. Доста по-скъп, но много красив е варианта с технически камък. Има голям избор на цветове и може да се профилира според претенциите на клиента.
                            Основния проблем с естествения камък е, че иска редовна поддръжка /импрегнация/, но въпреки това поема мръсотия и става на петна.
                            Последно редактирано от cveta68; 13-06-14, 17:57.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Външни подпрозоречни первази

                              Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                              НаОсновния проблем с естествения камък е, че иска редовна поддръжка /импрегнация/, но въпреки това поема мръсотия и става на петна.
                              То доста си зависи от естеството на камъка. Кухненските ми плотове са от габро и не са попили и капка за 17години. И никога не са били импрегнирани с каквото и да е.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X