Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за гараж.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Съвет за гараж.

    Първоначално публикуван от danovsky Преглед на мнение
    Би ли обяснил?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Drawing2.jpg
Прегледи:1
Размер:12.3 КБ
ID:5590928

    Коментар


    • #32
      От: Съвет за гараж.

      Направи си гаража спокойно 7х6м. Аз имам два общи гаража 7х6 с вътрешни размери и по делителната на плочата си има един трегер. И двата ми гаража имат врати, но практически се ползва само единия. Единия гараж е с тезгях, струг, бормашина, стилажи, и други машини. Колата се събира без проблеми в 6м. Вратата от страната на комшията ще си я оставиш с нещо като пано, може и на панти, в останалото място до къщата си правиш стандартна врата и срещу врата да влиза колата при подемника. Ако се притесняваш нещо за плочата може да я запънеш в колоните на подемника. Срещу нас комшията направи голям сервиз и има 2 подемника. Под подемниците направи здрав фундамент и ги запъна в тавана. Така се презастрахова към плочата.

      Коментар


      • #33
        От: Съвет за гараж.

        Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
        .. Под подемниците направи здрав фундамент и ги запъна в тавана. Така се презастрахова към плочата.
        Брях да го е..., да зема да си метна инджинерската диплома у рЯката, за продънване на плоча дали си чувал ?
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #34
          От: Съвет за гараж.

          Приятни думи за ушите ми!

          Коментар


          • #35
            От: Съвет за гараж.

            Първоначално публикуван от danovsky Преглед на мнение
            Приятни думи за ушите ми!
            Надявам се, че няма сам да си правиш конструктивния проект, а само идейния.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #36
              От: Съвет за гараж.

              -Много "патова" ми изглежда ситуацията. Мисля,че под 5.50 дължина и под 3.80 ширина, работата ще е- "мисията невъзможна".
              При мен, пред колата остават 2 метра и е "ужас"(няма място за маневри на "жирафа").

              Коментар


              • #37
                От: Съвет за гараж.

                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                Брях да го е..., да зема да си метна инджинерската диплома у рЯката, за продънване на плоча дали си чувал ?
                Продънване на плочата ако се случи, тогава и без колоната ще си падне плочата. То продънване може да стане и при поставена кука и на нея да се вдига товар, а да не е предвидено за това. За това колоната към прочата се прикрепва чрез голяма планка. Комшията е сложил планка 50х50 и между плочата и колоната има подложена гума дебела около 40мм за да обира линейното разширение. Ама при него височината е 5,50м и линейните разширения на колоната са доста по-големи.

                Коментар


                • #38
                  От: Съвет за гараж.

                  Подпирането на плочата с подемника и на мен ми се вижда неразумно, при работа с крика,колоните подават и се усукват и ако са вързани с тавана ще стане една...
                  ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                  Коментар


                  • #39
                    От: Съвет за гараж.

                    Повече от 6х6 поле... много трудно. То и с толкова стават едни красиви конструкции. Тук миродавно е провисването. Апък за това да се подпира след проектирането и строежа допълнително си е откровенна простотия, поради причината казана над мен плюс това че ако плочата тръгне да провисва, а тя неминуемо ще тръгне, то тя че се подпре на колоните и в нея ще се появи едно неприятно явление, наречено продънване. Ако се прави така трябва да се говори с констуктора предварително. Абе тва е все едно след като си направиш къщата след два месеца да се сетиш да си подпираш конзолният край на балкона.
                    И за да не е цялото мнение спам... Мислили ли сте си за добрите стари канали. Кефти канал кеф ти гладък под, пък и щом е само за хобито си мисля че ще върши работа.
                    Кольо Динев

                    Коментар


                    • #40
                      От: Съвет за гараж.

                      Да се включа и аз с моето решение на подобен проблем. Просто се отказах от двуколонните подемници. Реших че ще заемат много място и както са фиксирани на едно място не ме устройват. Сътворих си подвижен едноколонен. Верно че си има неудобства при работа и с него. Но за сега не му се е опряло нищо.
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • #41
                        От: Съвет за гараж.

                        И аз си мисля в посока последните две мнения. Нямаш достатъчно височина за подемник, май...
                        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                        Коментар


                        • #42
                          От: Съвет за гараж.

                          Свирено е вече!"Изтърсака" е факт.Височина 4.10 на 3.80.
                          http://danovsky.snimka.bg/architecture/garaj.854768

                          Коментар


                          • #43
                            От: Съвет за гараж.

                            Честито.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X