Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Първоначално публикуван от rusiga Преглед на мнение
    Е нали Mitko 53 сподели резултати точно от такова сравнение? Или не може да му се верва без качено видео?
    Освен това, както правилно вметна Roninn, не е коректно да се сравняват по производителност различни по принцип на работа машини. Още повече - с различни по капацитет батерии. Ясно е, че се очаква при еднакво захранване безчетковия импакт да превъзхожда четковия и т.н. - коя да е безчеткова машина за превъзхожда четковата. Просто принципът на работа на BL мотора е друг, не са само загубите в четките. Иначе има и машини от различен клас, така че е възможно четкова машина от висок/профи клас да бие безчеткова от същия тип от хоби клас, но очевидно те биха били различни по мощност.
    Нещо много по диагонал четеш темата и не си разбрал за какво става въпрос...

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Първоначално публикуван от M.A.K. Преглед на мнение
      Нещо много по диагонал четеш темата и не си разбрал за какво става въпрос...
      Не съм чел "по диагонал", а за разбирането, знам, че всеки си разбира каквото си иска, така ще трябва да се уточним. "Безчетковия" може да е който и да е, след като изрично не се споменава конкретен модел. Аз приех, че става дума за онзи, който пуснаха по Коледа. "Ударния винтоверт от X20V серията" еднозначно указва 190Nm cordless impact driver PDSSA 20-Li A1. Ако се има предвид този на снимката - за мен това не е ударен винтоверт, а 2-скоростна ударна бормашина/винтоверт (cordless impact drill) PSBSA 20-Li A1. Ако се има предвид него, сравнението наистина е уместно. Ясно е, че безчетковият би трябвало да спечели по сила, но с колко? Дали си струва около двойно по-високата цена. По-голямата част от заключенията на коментиращите във форумите бяха НЕ!

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Мнение за гедорето, което пускат от 5.01? Здраво ли е, тресчотките с колко зъба са?

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Първоначално публикуван от ceko45 Преглед на мнение
          Мнение за гедорето, което пускат от 5.01? Здраво ли е, тресчотките с колко зъба са?
          Поне аз и с 2 метра тръба и моите 90 и кусур кила не съм успял още да счупя камък . Млатя ги редовно с гайковера и нямат грижи . Много кораво излезе .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Тресчотките със ситни зъби ли са? Пише ли нещо по опаковката?

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Първоначално публикуван от ceko45 Преглед на мнение
              Тресчотките със ситни зъби ли са? Пише ли нещо по опаковката?
              И да пише не съм го чел Според мен са ситни зависи с какво я сравняваш .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Със 72 зъба са тресчотките. Преди гедорето го пускаха по 80 лв., сега му искат 90. През годините вече се утвърди, като добър избор, особено за цената си...

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Относно проблема на акумулаторния флекс,и решението на проблема.


                  https://youtu.be/gTp5RFiHwUE
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Гедорето е добро, единствения минус е че почти веднага ръждясаха битовете. Имам го от около две години.
                    Hyundai Galloper 3.0 V6

                    0885 44 60 16

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Относно проблема на акумулаторния флекс,и решението на проблема.


                      https://youtu.be/gTp5RFiHwUE
                      Точно този модел два пъти ходи на ремонт. Първия път го напекох да срежа един профил 120Х50Х3мм и му превъртя пиньонът, моторът работи- дискът не върти. Върнах го и ми го смениха с нов. Имах няколко по сериозни рязания с него, нямаше проблеми, докато не ми се наложи да пиля едни ламарини. Не можа да изкара и една 4Ah батериия и почна да хвърля черни сружки през вентилатора(пластмасови) докато редукторът блокира тотално. От клипа виждам че връзката между ротора и редуктора била полиамидна, предполагам, голям смях! Върнах го и ми го смениха с новия модел с наклонената батерия и бутонът отгоре. Засега само веднъж го ползвах с по- сериозно натоварване, заточвах мотичките на един мотокултиватор, близо половин час нон стоп пилене. Устиска без повереди, като от време на време режа железа с него но съм все на тръни, въпреки че имам поне още 1,5 години остатъчна гаранция.

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Първоначално публикуван от M.A.K. Преглед на мнение
                        На мен ми е интересно да видя сравнение на силата на безчетковия, с тази на ударния винтоверт от X20V серията.

                        Дайте един безчетков винтоверт ,,Парксайд", а от мене донеса 20 волтов внитоверт/бормашина Парксайд X team!. 20 волтовият винтоверт е наистина чудесен и досега само положителни отзиви имам, както аз така и двама приятели, на които съм го давал.
                        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          Имам парксайда (не ударния), имам и безчетков на Einhell (ударен). Габаритите им са еднакви, Einhel-а е малко по-тежък, но във всичко останало е на светлинни години от парксайда. Не че към парксайда имам забележки - не е жален и си работи. Още като хванеш Einhell-а в ръка и натиснеш 2 пъти спусъка си проличава. И патронника е по-качественм и биенето и луфтовете са по-малки. Изобщо цялостното усещане за машината е като за доста по-масивна и здрава такава. Дали е само усещане ще се види...

                          Загледах безчетков на Raider, на крайно откачена за райдер цена (пише "professional", "industrial" или нещо такова) само му врътнах патронника на ръка - зверски луфтове и биене. Това не знам кой ще го купи, освен ако не тръгнат да го дават на цена наполовина на лидълския.

                          Та ако между безчетковия и четковия лидълски разликата е пак такава - определено безчетковия ще е за предпочитане, макар цената да е по-малко лидълска.

                          И на лидълските и на Einhel пише "ISC GmbH" по табелите.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                            Дайте един безчетков винтоверт ,,Парксайд", а от мене донеса 20 волтов внитоверт/бормашина Парксайд X team!. 20 волтовият винтоверт е наистина чудесен и досега само положителни отзиви имам, както аз така и двама приятели, на които съм го давал.
                            То и аз го имам, и също смятам че е супер, за парите си.

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              На база личният ми опит с инструменти Einhel (перфоратор ползвам преди време, електрожен и малък ъглошлайф ), мога да кажа, че са на едно ниво с ,,Парксайд". Поне аз не усещам разлика, между ъглошлайф и перфоратор ,,Айнхел" и такива с бранд ,,Парксайд".
                              А за електрожена Айнхел, по добре да замълча. Имам го от 2007г., спорадично се полза за леки заварявания и не ми харесва, ама никак.
                              https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                                Все пак това лидълското е с "покритие", демек отгоре на обикновено HSS, или тъй наречените кобалтови(колко и те са кобалтови е друг въпрос). Та въпросното цветно свредло се подостри като молив още на първия отвор, който така и не успях да пробия. Извадих старо Габровско свредло и просто се усети още в началото, че пробивам. Чисто теоритично второто трябва да е клас надолу. Грубо свредлата вървят HSS, HSS с покритие, HM. Въпроса с презаточване на новите е по-скоро към Петров, той спомена, че му се налага. Защото всичко се заточва машинно, ъгъла си е зададен и т.н. На много китайско може да се наложи, но затова питах за съвременно БГ, горе-долу им знам производството. А и шанса Вюртското да е произведено от тях е голям.
                                Точно така е, за съжаление! Цветните свредла ,,Парксайд" онези в черната метална кутийка, за нищо не стават. Правих опити да пробивам каса на стара гаражна врата с тези свредла и се получи същият ефект на ,,подострен молив", затова по спешност ходих да купувам свредла ,,Вюрт". А при малките диаметри, свредлото се чупи, крехко като солета! Въпреки атрактивната им цена, вече спрях да ги купувам, защото са боклук! Единственото ценно са металните органайзер кутийки.
                                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X