Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    То и захвата на масата и към колоната не пращи от здравина.

    Таков чудо и за подарък не ща. Стойката ми Woltcraft с ръчна бормашина на нея е ЗНАЧИТЕЛНО по-здрава от това извращение, или поне дава вид на такава. Не че я счупвам от ползване де.

    За това иде реч:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:71-Yk91EvbL._SY450_.jpg
Прегледи:1
Размер:12.2 КБ
ID:5782085


    ...не че и тя е цвете за мирисане де.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Не разбирам какъв е толкова проблемът, че чак пък извращение. Пробивал съм с Ф17мм(с престъргана опашка) дебели ламарини, със степенчати свредла(в желязо устисква да 22мм), с боркорони и форстер свредла в дърво, нямало е проблеми с поддаване на колоната или масичката. Но измисленото менгеменце почти не го ползвам, директно детайла слагам на масичката. Наследих обаче една такава същата http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=60364 ,та лидълската рядко я ползвам. Удобна е за пренасяне, че това българското тежи над 100 кила, а лидълската си върши работа.
      И една добра новина, кондензаторната flash charge отвертка ще я пуснат и при нас http://www.lidl-service.com/static/1.../293831_BG.pdf .
      Последно редактирано от mitko 53; 27-02-18, 19:54.

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        То и захвата на масата и към колоната не пращи от здравина.

        Таков чудо и за подарък не ща. Стойката ми Woltcraft с ръчна бормашина на нея е ЗНАЧИТЕЛНО по-здрава от това извращение, или поне дава вид на такава. Не че я счупвам от ползване де......
        По социализЪма, така се заклеймяваха книги на десиденти: - Не съм чел книгата, но знам че е лоша ! . Та и ти така - не съм помирисвал тази бормашина, ама е лоша.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Да дам отчет за гаранционният ремонт на винтоверта PBSA 12A1. Днес ми го доставиха с Eконт на посочения от мен адрес. Ставаше въпрос за повреда в зарядното. Върнаха ми машинката на 28-ят ден, всичко си работи. Та със сигурност гаранцията покрива повреди в зарядните, въпреки опитите на управителят на магазина да ме разубеди. Добре че се бях консултирал предварително на клиентския им телефон.

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
            Не разбирам какъв е толкова проблемът, че чак пък извращение. Пробивал съм с Ф17мм(с престъргана опашка) дебели ламарини, със степенчати свредла(в желязо устисква да 22мм), с боркорони и форстер свредла в дърво, нямало е проблеми с поддаване на колоната или масичката. Но измисленото менгеменце почти не го ползвам, директно детайла слагам на масичката. Наследих обаче една такава същата http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=60364 ,та лидълската рядко я ползвам. Удобна е за пренасяне, че това българското тежи над 100 кила, а лидълската си върши работа.
            И една добра новина, кондензаторната flash charge отвертка ще я пуснат и при нас http://www.lidl-service.com/static/1.../293831_BG.pdf .
            Със степенчато свредло с ръчна дрелка Ейнхел 500 Вт. пробивам винкел 5мм до ф32, озорва се накрая. Лидлската бормашина при малко по-натегнати ремъци не тръгва въобще, води се 500Вт. Масата се накланя, стоп бутона се разпадна. Това от 3-4 използвания, после я засилих.

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              С такова свредло и БМ12 стигам до стъпалото 28мм. а с BUR2- 350E до 22мм. в ламарина 6мм. Явно имам проблем със свредлото.. Eто и едно клипче как пробива същата като моята А1 https://www.youtube.com/watch?v=QtzoBd1htnQ Ето ги и предложенията за 08.03 https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?id=401&week=2 . Ръчният циркулар е някаква новост за мен, досега не излизал в никакви брошури и сайтове. Гледал съм клипове на подобни, но те режеха май и метал, dual saw се водеха.
              Последно редактирано от mitko 53; 01-03-18, 08:03.

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Айде и аз да пропиша в тая тема. Взех ей тоя комплект POWERFIX 94 директно от сайта на DE- Натиснете снимката за да я уголемите

Име:powerfix-steckschluesselsatz-94-teilig.jpg
Прегледи:1
Размер:54.0 КБ
ID:5782203
                Средна работа ми се вижда като качество, но отговаря на мойте хоби нужди. С доставката ми стъпи на точно 111 лв. Не знам дали е на далавера, но на Битака подобен комплект като качество на материала не мернах за под 130 лв.

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Аз си взех такера. Напролет ще му намеря работа.
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Не знам какво дупчите, ама на свредлото стъпалото е 3 мм
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Не ми е налично в момента такова свредло да премеря височината на стъпалото, но гледайки го на снимка е поне 5мм. Не виждам също проблем да реже с две стъпала едновременно. Ako е по-дебела заготовката и остане стъпало, обръщаш от другата страна и дооформяш отвора. Хубавото на тези свредла е че се самоцентират ако искаш да разшириш отвор.
                      Последно редактирано от mitko 53; 01-03-18, 10:49.

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Въпреки коментарите относно бормашината, днес купих една. Като гледам изработката и, едва ли бих очаквал чудеса от нея. Все пак това е хоби инструмент. Първи впечатления- не поддава масичката при натиск, а основата на бормашината. Самата основа е от щанцована 2мм /на око/ ламарина. Пробих отвор 2мм в 10мм шина за тест. Доволен съм.
                        На мен лично ми трябва за отвори до ф10-12мм, също и за телена четка за чистене на ръжда.
                        Gnome Rhone AX2 800 1938
                        Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                        Husqvarna Te 510 1989
                        Argvmentvm ad novitatem

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          По социализЪма, така се заклеймяваха книги на десиденти: - Не съм чел книгата, но знам че е лоша ! . Та и ти така - не съм помирисвал тази бормашина, ама е лоша.
                          Ник, някои неща са очеизвадни и го знаеш по-добре от мен.

                          Двете снимки в тоя пост поне на мен са ми достатъчни за да оценя говното по достойнство. Тръбичката на колоната е буквално смешно тънкостенна - вероятно ако я стисна с чираците ще се намачка. Скобата на масичката - пак така.
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...32#post3288832

                          ВЕрвай ми, имам база за сравнение. Даже няколко бази.

                          ПП: Предвид цената от 149лв, колкото не струва даже читава бормашина, за някого може и да е оправдано де. Но говното си е все говно, точно колкото бяха говна и евтините телоподаващи от преди няколко страници.

                          ППП: Имам батериен винтоверт и прахосмукачка от Lidl - от тях съм доволен за цената им. От винтоверта съм доволен дори хич да не гледам цената му. Еднозначно е по-добър от струващ тройно зелен Bosch от ниската им серия.
                          Последно редактирано от sparkybg; 01-03-18, 11:45.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
                            Не разбирам какъв е толкова проблемът, че чак пък извращение. Пробивал съм с Ф17мм(с престъргана опашка) дебели ламарини, със степенчати свредла(в желязо устисква да 22мм), с боркорони и форстер свредла в дърво, нямало е проблеми с поддаване на колоната или масичката. Но измисленото менгеменце почти не го ползвам, директно детайла слагам на масичката. Наследих обаче една такава същата http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=60364 ,та лидълската рядко я ползвам. Удобна е за пренасяне, че това българското тежи над 100 кила, а лидълската си върши работа.
                            И една добра новина, кондензаторната flash charge отвертка ще я пуснат и при нас http://www.lidl-service.com/static/1.../293831_BG.pdf .
                            Ако ще е за хоби или малка работилница търсете си българска машина втора ръка.Тази от снимката я ползвам доста време и няма забележка,наложи се да я почистя и гресирам,което е нормално за 40+ годишна машина,смених ключа и ремъка и това беше ремонта по нея.Малко е примитивна в сравнение с по-големите и по-нови бормашини,но на мен ми върши идеална работа.За здравината просто няма смисъл да се коментира,в капака на ремъка има повече вложен материал отколкото в цялата лидълска.Според мен тежи над 100кг,което поне е огромен плюс,вибрации практически няма и не се нуждае от някакво закрепване,просто съм я сложил на една работна маса и бормашината си тежи на мястото.

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
                              Не разбирам какъв е толкова проблемът, че чак пък извращение.
                              Извращението е например да ползваш тръба като за прахосмукачка за колона на колонна бормашина. На това ако някой не ми беше показал снимка, даже нямаше повярвам че някой е чак толкова перверзен че да го направи. Захвата и към основата видно от снимките е същата смешка. Забележи с какво е заместена от колегата - сигурно има защо, не мислиш ли. Че и крик е подложил, сигурно защото масата и основата хич не поддават, даже и след тая интервенция. Виждайки всичкото това не искам даже да мисля какво е горе по механизмите.

                              Пробиване със степенчато свредло до посочените от теб размери е възможно и с ръчна бормашина, а с боркорона че дори и с фреза за прибиращи панти съм пробил сигурно стотици отвори в ПДЧ и масив, ползвайки обикновена българска стойка за ръчна бормашина. Е за какво ми е това? Да заема място? Voltcraft стойката ми е под бюрото вкъщи и не заема място, ръчната бормашина е над нея в шкафа. И двете се носят много по-лесно от това.

                              ПП: Сега видях че и 500W била. Още по-голям смЕх! Ръчната ми е по-мощна от това. С шмиргелите им е още по-голяма смешка - а си натиснал малко повече, а са спрели. Даже като съм опитал да остря волфрамови електроди 2-3мм. За камъните масово също е трагедия, не само лидълските. Като тръгнеш да остриш твърдосплавен нож например докато го наостриш всичко е потънало в шмиргелов прах и си се надишал с него.
                              Последно редактирано от sparkybg; 01-03-18, 12:25.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Нямам такава, но предполагам че с малко ъпгрейди (цената ги осмисля) може да върши основна работа. На мен от време на време ми дотрябва такова нещо, а си нямам.
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X