Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маслен радиатор за отопление

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Маслен радиатор за отопление

    Ето как става с медни проводници. Аз си мисля, че е добре.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9.jpg
Прегледи:1
Размер:137.0 КБ
ID:5548375Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.jpg
Прегледи:1
Размер:154.8 КБ
ID:5548376

    Коментар


    • #32
      От: Маслен радиатор за отопление

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Добра спойка също би свършила работа.
      Само ако си сигурен, че температурата няма да надвиши 150-200С...
      Което особено при кабелна обувка от този тип и с такова приложение не може да бъде гарантирано...
      Не знам - аз не бих рискувал...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #33
        От: Маслен радиатор за отопление

        Избягвай да удължаваш проводник с такава спойка колкото и да е добра-първо двата проводника се усукват дължината на усукването да е 15-20 пъти диаметъра на проводника и после запояваш. Ако използваш клема за 2.5 мм2 проводник - 6мм2 клема без да махаш пластинката,проводниците да минават през цялата клема.
        0+

        Коментар


        • #34
          От: Маслен радиатор за отопление

          Удължаването на проводник се прави по много начини, но нито един не е препоръчителен. Аз предпочитам с пресукване на двата проводника и след това завръзване. Връзката е здрава както на опън, така и има добър контакт.
          Имам един кабел пуснат между къщата и стопанската постройка около 50м. По средата е наден, понеже там се беше само запалил. Това лято на друго място изгоря кабела. Едната половина до надката дядо ми я е сменял, но тази половина имаше много лоша изолация и реших да сменя кабела. Въздушната връзка ми е голяма мъка и не знам до кога ще издържи изолацията и. Иначе към здравина нямам никакви съмнения. Искаше ми се да сменя целия кабел, но няма кинти за нов кабел около 60м

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X