Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маслен радиатор за отопление

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Маслен радиатор за отопление

    Добър вечер, колеги. Имам един радиатор на завод Смядово 2000w. Майка ми каза, че понамирисвал и аз го отворих. Изпълнен е с един терморегулатор, ключ, няколко клеми и един квадрат кабел за полагане неподвижно в стени. За мен тук трябва да е 2,5 за тоя консуматор. Един от проводниците беше нагорял в клемата въпреки доброто стягане. Явно е опрял на корпус и се е появила миризмата. Какъв проводник да сложа и как да го застопоря към капака така че да не допира корпуса на радиатора?Мисля всичко да направя с запояване и термошлаух, а не с клеми. Коментирайте и дайте акъл.

  • #2
    От: Маслен радиатор за отопление

    Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
    Добър вечер, колеги. Имам един радиатор на завод Смядово 2000w. Майка ми каза, че понамирисвал и аз го отворих. Изпълнен е с един терморегулатор, ключ, няколко клеми и един квадрат кабел за полагане неподвижно в стени. За мен тук трябва да е 2,5 за тоя консуматор. Един от проводниците беше нагорял в клемата въпреки доброто стягане. Явно е опрял на корпус и се е появила миризмата. Какъв проводник да сложа и как да го застопоря към капака така че да не допира корпуса на радиатора?Мисля всичко да направя с запояване и термошлаух, а не с клеми. Коментирайте и дайте акъл.
    Този радиатор бих го изхвърлил с чиста съвест. Освен че харчи 2Кw ами и мирише гадно. По добре вземи инверторен климатик където за 2Kw електрическа мощност ще получиш поне 6 отоплителна.
    ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
    ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
    0896 846 246

    Коментар


    • #3
      От: Маслен радиатор за отопление

      Ако наистина си решил да ремонтираш този радиатор (защото и аз мисля като ДСВ - по-добре премини на по-енергийно ефективна техника), то не запоявай кабелите (освен ако смяташ да ги заваряваш де ), защото при някакъв проблем или прегряване могат да се саморазпоят.
      Вземи си кабели с високотемпературна изолация (май бяха силиконови)... Те издържат на доста по-високи температури (използват се и в бойлерите)...
      На времето бях ремонтирал смядовски но сух радиатор - същия проблем както при теб...
      Ползвай нови неоксидирани клеми и затягай добре...
      Ако имаш други връзки вътре - прегледай ги и тях (ако трябва - смени и техните клеми).
      Закрепването - не съм ги закрепвал специално. Клемата при мен бе фиксирана към корпуса на подходяща ламаринка, и с правилното подвеждане на кабела не се опираше никъде...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: Маслен радиатор за отопление

        Това нещо яко гори ток, а топли само около себе си и тавана. За сушене на дрехи е добро.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          От: Маслен радиатор за отопление

          Добре си го решил това с 2.5мм2. При многочасова работа си е необходимо зло. Преди години, когато ползвахме такъв радиатор, бях сложил от големите щепсели и контакти с плоските щифтове, защото започва да грее и в щепсела.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Маслен радиатор за отопление

            Аз имах същия и се беше пробила пробката на маслото.
            Гарантирам че става автомобилна свещ.
            Тогава и навих една свещ и един приятел като дойде умря от смях като му казах че е с вътрешно горене.
            Ама да кажа честно доста години ми служи вярно.
            Слагай 2.5 квадрата кабел и не му мисли.

            Коментар


            • #7
              От: Маслен радиатор за отопление

              Благодаря! При колко градуса се топи изолацията на проводник ПВ-А2 и до каква температура се нагрява радиатора?

              Коментар


              • #8
                От: Маслен радиатор за отопление

                Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                Благодаря! При колко градуса се топи изолацията на проводник ПВ-А2 и до каква температура се нагрява радиатора?
                Не става ПВ проводник за вътре. Вземи си силиконов (негорима изолация) 2.5мм2 да ти е мирна главата.

                Иначе теоретично радиаторът е според термостата до около 80, а ПВ се държи почти адекватно докъм 100. Лошото е, че ако наоколо е 80, самият проводник може смело да подмине 100 като тече ток през него. Отделно че термостатът на това недоразумение може да работи, а може и не.

                И да, присъединявам се към тезата да иде на вторични. Освен че грее некомфортно е и пожароопасен с всичкото това масло вътре.

                Ако мястото се отоплява само спорадично смисъл от климатик няма, но може да се вземе инфрачервена печка, конвектор или в краен случай духалка. Всичко е по-добро.

                Коментар


                • #9
                  От: Маслен радиатор за отопление

                  Можете ли да ми кажете какъв е този проводник.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:81.7 КБ
ID:5547990Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:59.5 КБ
ID:5547991Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:86.9 КБ
ID:5547992

                  Коментар


                  • #10
                    От: Маслен радиатор за отопление

                    А каква е на пипане изолацията - като гумена или по-твърда? Ако кабелчето е от автомобил, със сигурност е обикновено. Ако е от електроуред може и да си попаднал на силиконово, но нещо много му жълтее изолацията.

                    П.П. Като сглобяваш ползвай 4мм2 лустерклеми с тенденцията и двата кабела да преминат през цялата дължина на клемата и да се затиснат заедно от пластинката, а нея не изхвърляй. Ако 4мм2 не събира двата кабела заедно, ползвай 6мм2.
                    Последно редактирано от коко келеша; 26-12-13, 19:54.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Маслен радиатор за отопление

                      Като го натиснеш не ти потъва нокътят. Свалих го заедно с още други от пералня Перла(май беше 0,5 моделът).

                      Коментар


                      • #12
                        От: Маслен радиатор за отопление

                        На пералните са ПВ (поливинилхлорид), а не силиконови.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Маслен радиатор за отопление

                          Не ста'а! След 1-2 месеца си на изходна позиция, това според интензивността на ползването.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Маслен радиатор за отопление

                            Благодаря на всички, че ме просветихте. Утре отивам до магазина и купувам 1 метър и ще пиша резултат.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Маслен радиатор за отопление

                              С такова чудо се греехме през далечната 1983 година.
                              Изхвърлихме го, след като се разля маслото и се запали.
                              Не си спомням точно случката. Добре че баща ми реагира бързо.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X