Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дюшеме vs ламинат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Дюшеме vs ламинат

    Да, с "Ц-200". Редиш и напасваш както нормално си се реди дюшеме, единствената разлика е, че не фиксираш с пирон, а седи "запънато" докато стегне лепилото. Между другото, масово предлаганите в момента дюшемета - 6-8см широки и по-малко от 2см дебели - изобщо не предполагат напъване с лостове и крикове, защо са си буквално (както и сам си писал) летвички.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #47
      От: Дюшеме vs ламинат

      Ако има криви летви, аз не бих си играл да запъвам.
      Режеш където е върха на кривината, напасваш и лепиш.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #48
        От: Дюшеме vs ламинат

        Напасването не ми е силна страна - със сигурност ще останат фуги, съизмерими с тези от кривите летви. За лепене не се бях замислял, понеже гоним срок . Колко време му трябва според вас на лепилото да стегне дотолква, че да мога да освободя запъването, каквото и да е то ? Може да лепя, и да запъвам с дюбелите през няколко реда .

        Коментар


        • #49
          От: Дюшеме vs ламинат

          За 24 часа набира пълна якост, като отвореното време му е поне час - това за поливинилацетатните лепила (Ц 200).
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #50
            От: Дюшеме vs ламинат

            Това значи ли че трябва да чакам по час меду всеки два-три реда ? И всъщност какъв е недостатъка на дюбелите ?

            Коментар


            • #51
              От: Дюшеме vs ламинат

              Не, значи че в продължение на час можеш да правиш разни корекции (например да редиш по няколко реда и после да наместваш наведнъж).
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #52
                От: Дюшеме vs ламинат

                Не се притеснявай, че има фуги. Който дойде да цикли и лакира, ще ги запълни. Обикновено смесват малко трици с лак или оплзват кит. Разбира се се старай да не са големи фугите.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #53
                  От: Дюшеме vs ламинат

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Не, значи че в продължение на час можеш да правиш разни корекции (например да редиш по няколко реда и после да наместваш наведнъж).
                  Един час е много , най-вече при сух широколистен материал и сглобка , реално има 5-10 минути. В случая най-подходящ би бил трислоен паркет тип дюшеме , цената е доста по-висока , но полагането е по-бързо , и няма нужда от фугиране , шлайфане и лакиране.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #54
                    От: Дюшеме vs ламинат

                    Към автора на темата:Какво ще бъде това помещение,под наем,че ще се инвестира в пода му с най-скъпата подова настилка?
                    Второ:Какъв е вида на дървесината която ще се ползва,че ОСБ се явява скъпа подготовка за основата?
                    Автора знае е ли колко е мека дървесината от чам за помещения предназначени за ходене от клиенти/работещи/обитатели с обувки?
                    Впрочем е грешка в изкуството да се залагат фуги при първоначално редене на ново дюшеме,грешка е и реденето на дюшеме при форсмажорните обстоятелства които автора внушава,фугирането много се надценява от естетична гледна точка,да задушиш дюшеме директно към пода не ми се чини правилно особено при тая дъждовна есен-ще имаш чудесно море с два бала вълнение.
                    Имам наредени две стаи с дюшеме,чамово,за две години!
                    Много трудно се реди с криви дъски/а те винаги са криви при чама/никакви стягания и лепене не помага/,има си чалъм-аз ползвах колани,лепило,винтоверт,видии и прочие.Всичко го правих върху скара през 50 см.
                    Но според мен дюшемето трябва да диша отдолу!!! и е подходящо само за жилищни помещения!!!!!
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Дюшеме vs ламинат

                      Ще е нещо като ателие, клиентите няма да са като на манифестация - по-скоро един-двама на ден. Като станат поток, ще сложа и италиански гранитогрес ако трябва. Дюшемето е чамово, криво и евтино - 15 лв./ кв. м.
                      Впрочем аз го почнах - с подложка 5 мм и както аз си бях решил - пирони през два реда, реших да не лепя. Сложих първите няколко летви, довечера продължавам и ще пиша какво се е получило.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Дюшеме vs ламинат

                        Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                        Ще е нещо като ателие, клиентите няма да са като на манифестация - по-скоро един-двама на ден. Като станат поток, ще сложа и италиански гранитогрес ако трябва. Дюшемето е чамово, криво и евтино - 15 лв./ кв. м.
                        Впрочем аз го почнах - с подложка 5 мм и както аз си бях решил - пирони през два реда, реших да не лепя. Сложих първите няколко летви, довечера продължавам и ще пиша какво се е получило.
                        Пироните къде ги праскаш-в жлеба или през цялата дъска!После ще ги маскираш ли с китосване!
                        Впрочем ще се шлайфа ли това дюшеме/при шлайфа пада 1,1.5 мм от дъската/?Ако стърчи метална глава на пирон,шлайфиста си тръгва веднага/шкурките им са много скъпи и специални,пък машините по 7 хилки/.
                        П.С.Въведи практика да се събуват клиентите....без майтап!
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Дюшеме vs ламинат

                          Готово, снощи за 4 часа го нашляпах, за предвидените цели стана ОК ( засега ). Пироните са през средата на дъската, с фрезенк, няма да пречат на ходенето. Няма да се шлайфа , нищо няма да китосвам - просто дървена скара да не дърпа студ от теракота. Ако има неблагоприятно развитие ще пиша, но не мисля че ще се изметне. Пък и останаха пирони . Даже мисля с остатъците да повторя операцията и на моите работни два квадрата.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Дюшеме vs ламинат

                            Чака те голямо пукане, като паднат температурите.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X