Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Облицовка на баня с камъни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Облицовка на баня с камъни

    Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
    Ок Мерси.
    А някакъв коментар за това кой камък е подходящ?
    Логиката е да вземеш камък от този с който правят покривите.
    Навярно е плътен и не пропуска вода, но не му знам името.

    Забравих да кажа, че ще е по хубаво фугата да е малко по дълбока от равнището на камъните
    за да се виждат ръбовете. Това дава усещане, че не са плочи, а каменна зидария.
    Също така направи имитация на "редова зидария".

    Коментар


    • #17
      От: Облицовка на баня с камъни

      Определено нивото на фугата ще е по-ниско от това на камъка.
      Сега трябва да се намери подходящ и не струващ милиони камък
      Cherokee WJ 4.0L- NP242
      Honda Africa Twin XRV 750

      Коментар


      • #18
        От: Облицовка на баня с камъни

        Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
        Определено нивото на фугата ще е по-ниско от това на камъка.
        Сега трябва да се намери подходящ и не струващ милиони камък
        За сигурност, направи един хастар от флекс преди да лепиш камъните.
        Тогава някой камък дори и да пропусне вода-не е фатално.

        Коментар


        • #19
          От: Облицовка на баня с камъни

          Изглежда много красиво,ама тия камъняци не държат ли студено!? Особено баня в къща,ако не е спциално облицовъчен камък за вътре,ми се струва,че някой ще зъзне зимата.

          Коментар


          • #20
            От: Облицовка на баня с камъни

            Гранит

            Коментар


            • #21
              От: Облицовка на баня с камъни

              Хм...не ми се струва да е гранит. Гнайсите и подобни метаморфни скали се цепят така.
              Иначе, смятам решението на Майкъл за валидно.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #22
                От: Облицовка на баня с камъни

                Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                По-точно там където пръска водата от душа..
                Това, което пръска под душа е много различно от това, което вали на покрива. Камъкът е порест и ще се завъдят в него гадове - мухъл, плесени, ако щеш и гъби. Жена ти ще търка и ще кълне. Импрегниране малко ще помогне.
                Гранитогрес с формата на камъни е съвсеем друго нещо, има си отгоре стъкления филм, който пази от горните явления

                Коментар


                • #23
                  От: Облицовка на баня с камъни

                  По какъв начин би могъл да се импрегнира,някакъв лак подобен на корабен...?
                  Cherokee WJ 4.0L- NP242
                  Honda Africa Twin XRV 750

                  Коментар


                  • #24
                    От: Облицовка на баня с камъни

                    И на мен ми харесва, обаче бях в един хотел с такава баня, на Огняново, и ми мина мерака. Камъкът трудно се почиства за разлика от плочките. Грапав е и държи мръсотията.
                    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                    Коментар


                    • #25
                      От: Облицовка на баня с камъни

                      Има такива камъни при мен бая, че и по кариерите си седят и чакат да ги натовари човек. Инак ги продават по около 10 кинта м2 в складовете, има различни цветове. Останалото с лепенето и фугирането е същото като теракот и гранитогрес, но ако оставиш огромни фуги ще е малко терсене и може да има проблеми. Импрегнация не се налага, но ако искаш по стената можеш и да ги лакираш... ако ти допада да лъскат де . Почистването е на ръбъ на невъзможното, но пък от друга страна много не им личи, че са изцапани...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Облицовка на баня с камъни

                        В никакъв случай не бих ги лакирал, за да изглеждат като онези искуствените от пласмаса. Лакът, какъвто и да е, е селско и кичозно изпълнение за камък.
                        Има импрегниращи препарати, киито не карат камъка да изглежда като пластмасов.

                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=162875


                        Лично на мен, идеята за такава облицовка под душа не ми допада, но различни хора, различни вусове.
                        Една стена в банята такава да, ама точно под душа, не смятам че и е мястото.
                        Правих една подобна баня и питах тук за съвети за фугиране. Но бяха плочки имитация на камък (кокалчета, както ги наричат) и не бяха под душа.
                        Получи се хубаво, но ако аз трябваше да съветвам някого да ги сложи в душ-пространството, определено не бих. Макар че онези бяха от гранитогрес.
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...69#post2099669


                        Най-красивите бани, които съм правил някога са били с плочки 10/10.
                        На пук на тукашната тенденция за плочки тип "под на хипермаркет"


                        Последните тенденции тук, аз ги наричам абсолютно непрактични и нефункционални изгъзици.
                        Ако ще се търси ретро привкус по тоя начин, една блажна боя на стените стига...
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Облицовка на баня с камъни

                          И аз съм на мнение, че банята трябва да е стандартна.
                          Имах разни залитания по необичайни изпълнения
                          и в крайна сметка като съм в банята почти не виждам интериора и от сапуна

                          Коментар


                          • #28
                            От: Облицовка на баня с камъни

                            Точно поради горе изброените причини, вчера купих гранитогрес, кой имитира камък, а не камък.
                            Утре ми го карат и до седмица ще имам налепени поне една стена, ще снимам и ще пусна да видите.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Облицовка на баня с камъни

                              Моето мнение е че никакъв камък който не е полиран и от определени видове не трябва да се слага там където постоянно се мокри . Някой по-горе писа за мухъли и мръсотия която не може да се чисти това е напълно вярно . Камък може в банята само там където няма вода. Или ако искаш камък трябва да бъде с някаква полировка и от сорт който не пие вода. А ако продължаваш да упорстваш първо си направи тест с един камък от които ти харесват с вода. За фугата ти обясни Майкъл ама аз лично не съм чувал за такова водоустойчиво лепило . Иначе това е технологията за фугиране на неправилни фуги с четка . Мястото където може да видиш какви материали е необходимо да използваш са сайтовете на Мапей ,Церазит, Вебер или Рьофикс. Ако имаш нещо неясно след това питай.
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Облицовка на баня с камъни

                                Само да допълня че това е строителна химия във високата ценова класа . Препоръчвам да се гледа каква е технологията и какви са материалите . Съответно могат да се използват и други по -евтини системи което обаче не е гаранция че резултата ще бъде лош . Чисто и просто е необходимо да не пропуска нито една стъпка .
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X