Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Облицовка на баня с камъни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Облицовка на баня с камъни

    Водоустойчиви лепила има, адаш. Водонепропускливи няма.
    Във всички случаи, фугата бива третирана с някакво водоотблъскващо вещество. Камъка също.
    Но, както казваш и ти, за практичност и лесно почистване, дума не може да става.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #32
      От: Облицовка на баня с камъни

      Иначе, ето баня от бял(и черен) карарски мрамор, третиран с каквото е нужно. 16К еури, само мрамора.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Immag005.jpg
Прегледи:1
Размер:39.9 КБ
ID:5492875Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Immag016.jpg
Прегледи:1
Размер:44.6 КБ
ID:5492876Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Immag018.jpg
Прегледи:1
Размер:63.0 КБ
ID:5492877Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Immag019.jpg
Прегледи:1
Размер:68.1 КБ
ID:5492878Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Immag001.jpg
Прегледи:1
Размер:41.1 КБ
ID:5492879
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #33
        От: Облицовка на баня с камъни

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Иначе, ето баня от бял(и черен) карарски мрамор, третиран с каквото е нужно. 16К еури, само мрамора.

        [ATTACH=CONFIG]595699[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]595700[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]595701[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]595702[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]595703[/ATTACH]
        За такива и аз говоря .Гнайса за това не става. Може да съм допуснал грешка с лепилата ама самата идея за фугиране с лепило въобще не е правилна за баня .
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • #34
          От: Облицовка на баня с камъни

          Тази ми баня е нестандартна и лесно се поддържа.
          Ето част от интериора и:



          Коментар


          • #35
            От: Облицовка на баня с камъни

            Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
            Гранит
            Гранит какво?
            По принцип гранита е един от здравите камъни. Но не знам да се цепи, а по-скоро се дяла. Плочи от него, освен чрез машинно рязане, не виждам как ще се получат.
            Гнайсът е производно на гранита, при сложни геологически процеси, и по структура вече се различава. В Ивайловградско, а и по целите южни Родопи се добива главно гнайс за търговски цели.

            Майкъл, с какво си постигнал тези форми, и има ли някакво пикритие отгоре за да не поема. Нещо лъщи маЙ?
            Последно редактирано от ctef; 12-06-13, 10:41.

            Коментар


            • #36
              От: Облицовка на баня с камъни

              Ето аз как реших едната баня. Камъните се продават налепени на мрежа и се лепят като плочки. Фугират се също като плочки.
              Успех.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kamyni 001.jpg
Прегледи:1
Размер:209.0 КБ
ID:5492902Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kamyni 002.jpg
Прегледи:1
Размер:210.4 КБ
ID:5492903Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kamyni 003.jpg
Прегледи:1
Размер:191.3 КБ
ID:5492904Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kamyni 004.jpg
Прегледи:1
Размер:183.2 КБ
ID:5492905Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kamyni 005.jpg
Прегледи:1
Размер:206.4 КБ
ID:5492906Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kamyni 006.jpg
Прегледи:1
Размер:184.2 КБ
ID:5492907

              Коментар


              • #37
                От: Облицовка на баня с камъни

                Това със CD ме изкефи! Тези камъчета, за под- са супер.

                Коментар


                • #38
                  От: Облицовка на баня с камъни

                  Tака,участъците от банята където ще се облицоват с камъни са на мазилка и замазка,утре ще търся от къде да купя камъни(гнайс) и водоустойчиво флексово лепило и започвам.Понеже площта е малка ще търся по-малки камъни-около 10-15 броя за кв.м.....
                  Някакви допълнителни съвети?
                  Cherokee WJ 4.0L- NP242
                  Honda Africa Twin XRV 750

                  Коментар


                  • #39
                    От: Облицовка на баня с камъни

                    Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                    Tака,участъците от банята където ще се облицоват с камъни са на мазилка и замазка,утре ще търся от къде да купя камъни(гнайс) и водоустойчиво флексово лепило и започвам.Понеже площта е малка ще търся по-малки камъни-около 10-15 броя за кв.м.....
                    Някакви допълнителни съвети?
                    Щеше да се обаждаш за палатката, или бъркам нещо?
                    Че да я засилвам другаде.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Облицовка на баня с камъни

                      Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                      Tака,участъците от банята където ще се облицоват с камъни са на мазилка и замазка,утре ще търся от къде да купя камъни(гнайс) и водоустойчиво флексово лепило и започвам.Понеже площта е малка ще търся по-малки камъни-около 10-15 броя за кв.м.....
                      Някакви допълнителни съвети?
                      Абе, откакто се появи темата, започнах да обмислям идеята по-сериозно.
                      Знаеш ли какво ми идва на акъла. Да рзчупим малко стереотипа за редене на каменни плочки, така както е наччупен камъка. Това вече е правено и нищо ново под слънцето.
                      Защо да не направим от парчетата, павоъгълни форми? Повърхноста се запазва каквато си е. Ефекта според мен ще е подчертано рустикален, но и не свсем грубоват, както при необработения камък. Ще си личи един вид, че все пак ръка го е пипнала, но и натуралноста ще се запази. Вярно, това при тебе може и да не мине, но в една селсака къща, защо не.
                      Все пак, взе ли под внимание предупрежденията че натуралния камък ще задържа мръсотия?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Облицовка на баня с камъни

                        Миналата година купувах гнайс за външни стълби. В София на околовръстното по южната дъга има 2-3 места където го продават.
                        7 лв беше квадрата, ама на пале. На дребно - 8 лв. Имаше и формован - баш правоъгълни форми. Цената му беше 15-20 лв според зависи.
                        Не бих сложил такова в баня. Ще е яко само докато е ново. После няма да можеш да се отървеш от мухъл и плесен. А чистенето ще е съпроводено със споменаване на нечия майка по-често от колкото в рап-парче.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Облицовка на баня с камъни

                          Аз също имам идея да си правя баня от каменни плочи, която ще се ползва само лятото. За съжаление по финансови причини е отлагам за догодина. Къщата ми е в Троянско и тук лесно се намират плочи от покриви, които със старателно фугиране и подходящ лак според мен ще свършат работа. Преди месец по подобен начин си направих цокала на къщата...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100586.jpg
Прегледи:1
Размер:130.3 КБ
ID:5496939Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100576.jpg
Прегледи:1
Размер:153.0 КБ
ID:5496940Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100585.jpg
Прегледи:1
Размер:157.2 КБ
ID:5496941Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100603.jpg
Прегледи:1
Размер:126.7 КБ
ID:5496942
                          LJ73, 2L-T, BFG-MT 32-11.5-15, Superwinch OX-24V,фланци 30 мм, ЕТ-10,Окачване без произход.
                          E23,E36,E46,E39,E61.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Облицовка на баня с камъни

                            Ами, за вън става чудесно. Само че за бяня, проблема със замърсяването не е маловажен. Става дума в карая на краищата и за бактерии и микроорганизми. Ако пък вземат да се третират периодично с такива препарати, току виж си променят цвета.
                            Абе, виждам аз кои са "моите" плочки, ама цените са 40-50лв.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Облицовка на баня с камъни

                              Къщата ми е насред гората. Със змии, сърни, диви прасета ежедневно се срещам, така че някакви бактерии и микроорганизми няма да ме уплашат...майтап. Миналата година си купих гръцки лак само за камъни. С него си намазах едно старо мозаечно корито на външната чешма. В момента ми прави впечатление, че много по-лесно се почиства и особено след като съм чистил риба в него....Според мен задължително трябва плочите да се лакират, въпреки че ще потъмнеят и ще придобият "мокър" вид. .Камината също е намазах с този лак и е съчетана със стар прояден дъб....горе-долу си представям и банята по този начин. Но пак ще припомня, че тя ще се ползва само лятото. В основната ми баня не посмях да си правя експерименти.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01 012.jpg
Прегледи:1
Размер:167.1 КБ
ID:5496960 А това е мястото на бъдещата баня, под знамето. Живот и здраве като стане ще кача снимки...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100686.jpg
Прегледи:1
Размер:233.4 КБ
ID:5496961
                              LJ73, 2L-T, BFG-MT 32-11.5-15, Superwinch OX-24V,фланци 30 мм, ЕТ-10,Окачване без произход.
                              E23,E36,E46,E39,E61.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Облицовка на баня с камъни

                                За външна лятна баня няма да имаш проблем да си я направиш с каменни плочи. Щом и ще ги лакираш/импрегнираш съвсем няма да има проблем с плесен и мухъл.
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X