Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

    Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
    Майстора дето ми прави банята, преди да "запои" двата елемента ги почистваше (само контактните повърхности разбира се) с едно чисто парцалче, напоено със спирт, или ацетон, или коресилин ... Не обърнах внимание с какво точно, но си мисля, че със спирт ще да е било - другите две са доста активни ...


    И на мен ми предстои направа на нова баня в къщата на родителите ми (досега беше килер), но ще си я правим 100% ние, майстор няма да викаме за нищо - само ПП тръби досега не съм лепил, но винаги има първи път, освен това свяко ми има и поялник, и е лепил доста пъти, така че ще помага и той.

    Пробвай с тези с алуминиева вложка. Трябва ти само ножовка и гаечни ключове.
    С полипропилена си трябва специялен поялник, дето загрява и двете части заедно, и за различните диаметри тръби си трябват различни глави.
    И за почистването си има инструмент - фрезер - различен за различните диаметри.

    Та не е толкоз проста работа, да няма после - защо се наводнихме??

    Коментар


    • #77
      От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Та не е толкоз проста работа, да няма после - защо се наводнихме??
      Няма проблем, точно под новата баня е старата баня на долния етаж на къщата
      Още не съм избрал с какви точно тръби ще я правим ...
      Но ако са тези без вложката, поялник има, така че относно това няма проблем, а за евентуално бъдещо протичане отнякъде, там вече е тънък момента ...
      Hristo Draganov
      http://htftp.domainbg.com/HD/

      И аз искам България чиста ! ! !

      Коментар


      • #78
        От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

        Трябва известен опит при лепенето. Ако прегрееш детайла, вътре се смачква, а отвън не личи. После като пуснеш водата и к@р.
        И това има "лечение", но е хубаво да се внимава.
        С вложката е по-сигурно, а и все повече се налага този метод като по-добър.

        Коментар


        • #79
          От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

          На поялника ако не е див китаец си пише кой размер тръба колко секунди се грее.За водопровод в баня само полипропилен за топла вода ще свърши идеална работа.С полиетилен с алуминиева вложка не си играйте,че след време връзките се охлабват и ще плачете от влага.Или ако се прави така да се вземат фитинги за преса да ви е мирна главата.Преса под наем все ще намерите от някъде.
          За полипропилена най-лесно се разбира,че е готов като видиш,че тръбата е обърнала от топлината пръстен отвън на "камъка" който я лепи.
          За полиетилен ако решите,че ще се работи си вземете и калибратор,че после да няма защо не влизат тия фитинги,скъсани опръстени и т.н. проблеми.
          Работата уж е проста,но като всяка работа си има тънкости.
          И не пестете от изолация и без това е стотинки.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #80
            От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
            ...С полиетилен с алуминиева вложка не си играйте...
            Изобщо да се прави водопровод с парнаджийска тръба, си е една недобра идея.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #81
              От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Изобщо да се прави водопровод с парнаджийска тръба, си е една недобра идея.
              Обаче за свръзка между водопровода и бойлера, примерно, според мен - става!
              На всички бойлери от доста години съм изхвърлил стандартните свързващи гъвкави връзки, защото избиваха/късаха се твърде често. Заменил съм ги точно с "парнаджийска" тръба с алуминиева вложка. До сега нямам проблеми с така модернизираните гъвкави връзки!
              Казано е:
              -"Обичай ближния",
              щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

              Коментар


              • #82
                От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

                Меките връзки не е добро,а и надеждно,че даже и безопасно решение,особено при старите двупроводни електроинсталации и частично сменени водопроводни,омешани с ППР и поцинковани.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #83
                  От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

                  Бягайте от меките връзки надалече. Особено на по-долните етажи!!!
                  Пукат се обикновено към 4.30 часа!
                  Защо ли??

                  Коментар


                  • #84
                    От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

                    Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                    Обаче за свръзка между водопровода и бойлера, примерно, според мен - става!...
                    Става разбира се, та се и прави, че и става все по-масово. Съвсем не е добра идея обаче.
                    Меките връзки са си един компромис. Винаги е добре да си се направи нормална връзка, независимо от типа водопровод и съответната технология. Нещо, което е задължително да се прави, ако все пак се ползват меки връзки - а понякога това е неизбежно (например конзолните смесителни батерии, перални, миялни и пр.) - е да се слагат спирателни кранове на всеки извод преди такава връзка.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Пукат се обикновено към 4.30 часа!
                      За да е гадно, разбира се. Налягането няма нищо общо.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Става разбира се, та се и прави, че и става все по-масово. Съвсем не е добра идея обаче.
                        Меките връзки са си един компромис. Винаги е добре да си се направи нормална връзка, независимо от типа водопровод и съответната технология. Нещо, което е задължително да се прави, ако все пак се ползват меки връзки - а понякога това е неизбежно (например конзолните смесителни батерии, перални, миялни и пр.) - е да се слагат спирателни кранове на всеки извод преди такава връзка.
                        А има конзолни батерии без меки връзки. По-трудни са за монтаж, но си струва.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bania 4 001.jpg
Прегледи:1
Размер:211.0 КБ
ID:5476906Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bania 4 002.jpg
Прегледи:1
Размер:221.9 КБ
ID:5476907

                        Коментар


                        • #87
                          От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

                          То какво ли му е и толкова по различното на този монтаж - просто не е привичен за "масовият" майстор.
                          Впрочем, тази батерия не е особено правилно монтирана (поне доколкото се вижда в снимката). На тези възли с цанги (такива са и параджийските), слабият момент им са напреженията породени от топлинните разширения, за да няма проблем, трябва да е осигурено компенсирането им - витка, дъга, или нещо подобно.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            То какво ли му е и толкова по различното на този монтаж - просто не е привичен за "масовият" майстор.
                            Впрочем, тази батерия не е особено правилно монтирана (поне доколкото се вижда в снимката). На тези възли с цанги (такива са и параджийските), слабият момент им са напреженията породени от топлинните разширения, за да няма проблем, трябва да е осигурено компенсирането им - витка, дъга, или нещо подобно.
                            Осемняйста година не е мръднало.
                            Иначе монтажа е лесен, просто трябва доста проба-грешка, та да се натамънят в крановете бакърените тръбички.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

                              И типични меки връзки се случва да не мръднат по осемнайсет години, че и повече - но това си е късмет, а не норма.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                .... бакърените тръбички.
                                ... и лявата(кривата), не е турена баш от майстор.Обожавам бакъра,мразя налягането(еле па към 4.30).
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X