Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

    Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
    Питам защото има някакъв безумец в блока, който го прави тайно същото. Ограничава затоплянето на водата сигурно до мах 50-на градуса. В резултат продължително източване на водата до подходяща за ползване, в резултат излишни кубици и тъй като подгряването на водата се плаща по показанията на водомера, в резултат огромни сметки и хладка вода....
    В блок с общи вертикални щрангове за топла и студена вода тръбите са 3:
    1. Студена вода
    2. Топла вода - подаваща водата
    3. Топла вода - връщаща водата в топлообменника (циркулационна)
    За топлата вода се получава циркулационен кръг и съвсем логично се поставя циркулационна помпа. Така водата е с постоянна температура във всяка точка от циркулационния кръг.
    Дори и да източваш, тя няма как да стане по-топла. Може да стане само по-студена, ако топлобменникът не смогва (всички се къпят в неделя вечер).

    Щом при теб след източване водата става по-топла, значи имате някакъв проблем.
    Един вариант е: Обърната посока на циркулацията на водната помпа. В този случай поради близостта на входящата студена вода и връщащата циркулационна тръба по не почти веднага след пускането на чешмата започва да тече хладка вода.
    Друг вариант е: Тръбата подаваща топлата вода да се е позапушила и да не й стига дебит. В този случай като пуснат повече хора водата пада налягането и започва да се компенсира през циркулационната тръба - там водата (хладка) тръгва наобратно въпреки наличието на циркулационна помпа. Просто налягането на водата е по-силно от нея.

    Между другото сметката за вода се калкулира по следния начин:
    Има 2 топломера на топлообменника - на входа и на изхода. Мери се колко енергия е влязла и колко е излязла. Разликата показва колко е останала и това е сметката, която трябва да платят всички ползватели - всички съкооператори във входа. Чак след това се гледа кой колко кубика е изразходвал и съответно колко е неговия дял.
    Плащате високи сметки, защото ви се налага дълго да източвате. Трябва да си намерите проблема и да го отстраните.
    Бих препоръчал смяна на вертикалните щрангове - всички тръби от топлообменника до апартаментите. Проверка на посоката на циркулационната помпа. И ако след това имате същия проблем: дълго източване и само хладка вода - остава да имате проблем с топлообменника.

    Прилагам и една схема на топлообменник и вертикални щрангове за яснота. Не претендирам за прецизност.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Схема топлообменник.png
Прегледи:1
Размер:8.2 КБ
ID:5465388
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • #47
      От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
      Щом при теб след източване водата става по-топла, значи имате някакъв проблем.
      Един вариант е: Обърната посока на циркулацията на водната помпа. В този случай поради близостта на входящата студена вода и връщащата циркулационна тръба по не почти веднага след пускането на чешмата започва да тече хладка вода.
      Друг вариант е: Тръбата подаваща топлата вода да се е позапушила и да не й стига дебит. В този случай като пуснат повече хора водата пада налягането и започва да се компенсира през циркулационната тръба - там водата (хладка) тръгва наобратно въпреки наличието на циркулационна помпа. Просто налягането на водата е по-силно от нея.

      Между другото сметката за вода се калкулира по следния начин:
      Има 2 топломера на топлообменника - на входа и на изхода. Мери се колко енергия е влязла и колко е излязла. Разликата показва колко е останала и това е сметката, която трябва да платят всички ползватели - всички съкооператори във входа. Чак след това се гледа кой колко кубика е изразходвал и съответно колко е неговия дял.
      Плащате високи сметки, защото ви се налага дълго да източвате. Трябва да си намерите проблема и да го отстраните.
      Бих препоръчал смяна на вертикалните щрангове - всички тръби от топлообменника до апартаментите. Проверка на посоката на циркулационната помпа. И ако след това имате същия проблем: дълго източване и само хладка вода - остава да имате проблем с топлообменника.
      Всичко хубаво си описал, но най-честата причина за такъв проблем е неработеща циркулационна помпа и/или запушен у-филтър. Това трябва да се провери първо и чак тогава да се мисли за някакви по сложни проблеми.

      А за топломера, той се слага на отдаващия топлина кръг (първичния), без значение на входа или на изхода и се настройва съответно.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #48
        От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

        мхмм - и циркулационната помпа обикновено е на възходящия път. Но пък наблюдаваните явления ясно сочат, че тя не работи.

        Намаляването на температурата на БГВ от една гледна точка е смислено. Така се намаляват загубите на топлина по този кръг, а вода с температура над 45 градуса все едно рядко се ползва. Освен това се намалява вероятността деца или стари хора да се изгорят с неразредена гореща вода. Лошото е, че с такава "междинна" температура водата допуска развитието на бактерии, а корозията на тръбите е по-бърза, отколкото със студена или с по-гореща вода.

        Коментар


        • #49
          От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          мхмм - и циркулационната помпа обикновено е на възходящия път. Но пък наблюдаваните явления ясно сочат, че тя не работи.

          Намаляването на температурата на БГВ от една гледна точка е смислено. Така се намаляват загубите на топлина по този кръг, а вода с температура над 45 градуса все едно рядко се ползва. Освен това се намалява вероятността деца или стари хора да се изгорят с неразредена гореща вода. Лошото е, че с такава "междинна" температура водата допуска развитието на бактерии, а корозията на тръбите е по-бърза, отколкото със студена или с по-гореща вода.
          Точно обратното - помпата обикновенно е на връщащата.
          А в 45 градуса ще развъдищ сериозна колекция от гадинки ... 55 е минимума на чешмата и 60 на бойлера съответно.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #50
            От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

            Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
            Преди време от ЧЕЗ ми съобщиха, че 97лв е проучването и още 600лв за включване на трифазен ток до 15квт. За 50квт си спомням, че включването струваше около 2000лв. Това с 97лв сигурно ли е окончателната цена?
            Като дойдат ще докладвам.

            Коментар


            • #51
              От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

              Да, и на мен също ми искаха 2005 г. 2000лв. нищо , че токът си беше прекаран, защото исках да вдигна мощността, така си и останах с инсталираната.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #52
                От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

                Проучването е едно, включването - друго. Не е само 97лв. Има и още след това. Даже ми казаха, че може да се наложи и проект да се прави. Което са още пари.

                Коментар


                • #53
                  От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

                  Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                  Проучването е едно, включването - друго. Не е само 97лв. Има и още след това. Даже ми казаха, че може да се наложи и проект да се прави. Което са още пари.
                  Проект при мен не е необходим. Или поне така си мисля. Имам си даже две партиди на един адрес - апартамент и отделно за гаража. Касетката на енергото е на 3 метра от таблото в сградата, та ще чакам и да видя.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

                    Бе той проект на теб може и да не ти е необходим, но парите ти са необходими на кого ли не...
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Касетката на енергото е на 3 метра от таблото в сградата, та ще чакам и да видя.
                      При мен "касетата" е на стълбът,който между другото е в моя имот.
                      Трите фази са вътре.Ама пак ще си платя като поп 650 лв.
                      Да питам само ако някой знае.Дали е законно да ми стои стълбът в имота?Дали не мога да извлека някакви ползи от тези изедници!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

                        Сложиха ли ти изолация на медните тръби?/черната микропорестата/

                        Коментар


                        • #57
                          От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

                          По известна като К-флекс или Арма флекс.Колко по-дебела толкова по-добре.Мечо Пухестия тука е прав много.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

                            Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
                            Сложиха ли ти изолация на медните тръби?/черната микропорестата/
                            Да, ама сива микропореста.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

                              Лошо.От най-евтината и най-тънката предполагам.Там с нея без нея много значение няма.Лично мнение.
                              Няма страшно в умирачката...
                              Страшното е да си жив!...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Да видите как Жоро ВиК-то ми "разруши" къщата!!

                                Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                                Лошо.От най-евтината и най-тънката предполагам.Там с нея без нея много значение няма.Лично мнение.
                                8мм. Не стигат ли? То там вода тече само докато се къпя.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X