Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

    Затворих баребекюто на вилата и смятах да го отоплявам с топлината от огъня,да - ама не! НЕ става судено си е и колкото и да гори огъня, си излиза пара от устата.Ако го докарам на 15-16 градуса ми се струва,че ще съм доволен. Затворих го с веторупорни завеси,като на места имам леки процепи,които ще доуплятня сам. Въпроса е.. .дали нещо такова ще ми свърши работа ? http://napravisam.net/?p=4856 и ако не... към какво да се насоча? Иска ми се да не е на ток... и повече от 400лв... не ми се дават Някой ще измисли ли решение на така поставената задача?

  • #2
    От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

    Не е лошо поне ориентировъчни размери на помещението да дадеш.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

      Иска си завет, 150W/m3 и да не става много течение .
      Няма ли да някой да се гевези при повечко в минус? През зимата ми се струва твърде оптимистично, но за млади хора става.
      Барбекюто има ли широк кумин? Требе да смуче въздух от някъде за да изкарва дима, иначе се опушвате.
      Успех!
      LZ1AIV

      Коментар


      • #4
        От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Не е лошо поне ориентировъчни размери на помещението да дадеш.
        Ами той човека го е написал в заглавието на темата- 16кв.

        А съвета ми е да се пробва с истинска печка с лира. Набухай една Пернишка печка от средните с дърва и въглища, пък да видим няма ли да топли.

        Коментар


        • #5
          От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

          Огънят пуска няколко киловата когато не се ползва пушека. Като има пламъци и хвърчат искри, и едната му страна е открита (иначе става на под киловат). Насвяткана печка пернишка с червени кюнци 5 метра минава над 10 със сухи дърва но пак е хладно. Стая с огнище ви трябва.

          Коментар


          • #6
            От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Не е лошо поне ориентировъчни размери на помещението да дадеш.
            Е в заглавието пише.. 16кв/м

            Бе за завет завет е... даже и без да гори скарата,има разлика с външната температура... ама си е пак много студено. Да не говорим,че вилата е в планината
            Широк му е кумина на барбекюто. и то за това май нищо не топли... всичко бяга през него нагоре...
            И нещо не схванах.. какво завет 150W/m3 ?

            Коментар


            • #7
              От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

              Това с допълнителна печка с дърва... отпада времето ми изтича.. там ще запразниме ... и до няколко дни ще трябва да съм намерил решение някакво да не говорим,че като имам барбекю,да слагам още едне печка с дърва до него... не ми се връзва

              Коментар


              • #8
                От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

                Имай предвид, че студа идва от земята, ако си направил завет.
                Опитай с въздушна риза около барбекюто. Няколко въздуховода, които да са на серпентина около огъня и комина и да вървят по стената. Топлият въздух сам ще се разнася, но само колкото да намалиш студа. За затопляне трябва време и дебит на обръщане на въздуха. Газовият калорифер ще ти свърши работа за бързина, но си харчи някъде поне по кило на час, ако е 12 киловатов.

                Коментар


                • #9
                  От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

                  Инфрачервени печки на ток ако не е уплътнено.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

                    Недей да купуваш газов калорифер! Ще останеш разочарован-гори много и мирише на газ.Ако не намериш решение,ще ти дам един за няколко дни,колкото да си изкараш празниците.
                    После ще ме гониш да ми го връщаш!

                    Вземи едно циганско чудо,с по-дълги кюнци и си на шест.
                    088пет722пет99
                    http://www.hydropompi.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

                      Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                      Недей да купуваш газов калорифер! Ще останеш разочарован-гори много и мирише на газ.Ако не намериш решение,ще ти дам един за няколко дни,колкото да си изкараш празниците.
                      После ще ме гониш да ми го връщаш!

                      Вземи едно циганско чудо,с по-дълги кюнци и си на шест.
                      Ако резултата ще е никакъв няма смисъл да го разнасяме калорифера... да му се невиди,все си мислех,че с нещо такова ще си свърша работа..

                      Коментар


                      • #12
                        От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

                        Не казвам че не топли-напротив! Ама я ти стигне една бутилка за две вечери,я не! И мирише!
                        088пет722пет99
                        http://www.hydropompi.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

                          Е той нали барбекю има, ако не може да оправи миризмата, за кво му е

                          Коментар


                          • #14
                            От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

                            Добре де, не съм разбрал баш заглавието, щото "16кв" го интерпретирах като 16кВт. А и видях че калорифера е 12kW пак близко до 16... (А преди да отворя темата, дори го преведох като грешка от 16kV )
                            Освен това, 16кв.м е площ, а се отоплява обем, та единия размер пак липсва. Някога работих за кратко в едно помещение с тавани на над 4 метра височина... площ, около 25-30кв.м... 2 електрически печки по 2 киловата, маслен радиатор 2 киловата... градинска печка тип "гъба" на газ, не знам точно колко киловата, ама не беше под 7-8... И с всичко това се сгряваше до към 10-15 градуса, при минус десет навън.
                            При теб не пречи да пробваш с тоя калорифер, щом ти го дават за проба. После винаги може да се занимаваш с печки и кюнци, което също не е зле за в гората.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

                              А бе,че мирише майната му... ама за 3 дни ще ми трябват 10 бутилки братче верно.. с тоя разход среден който го дават... 1.5кг/ч ... ама пък щом топли добре ... май натам ще се ориентирам...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X