Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

    Питай Дядо Владо, точно с такава гъзарка се топлят в гаража в Костинброд, който е повече от 16 квадрата. Не е горещо, но се стои на едно място, а и те отварят постоянно едни големи врати, където сменят въздуха много бързо.

    Коментар


    • #17
      От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

      Инфрачервените печки наистина не са лош вариант...Ток ,ток ама кеф...Газовото ми се струва малко кофти и на мен...
      Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

      Коментар


      • #18
        От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

        въглени явно ще имаш, остават само и мангали

        но ако е високо не става.
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • #19
          От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

          Аз залагам на повечко червено вино

          Коментар


          • #20
            От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

            Аз пък мисля че колегата си прави вятър край ушите само.Тия 16 кв.м. с две духалки за половин час и харно вино,ще играят голо хоро....Ама нали трябва постоянно да сме велики изфъргочи.Не е лошо да прелисти и някой бук,че да упрай правописа,Как да разбере какво му пишете като не може да пише
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #21
              От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

              Навесът ми е 34 кв. м. От 4 години използувам газов калорифер и нямам проблеми. Мястото е голям ветрилник, а неуплътненото пространство е сумарно около 2 кв. м. основно в горната част (зимата го затварям с плоскости, на които съм монтирал стъкла). При -15 гр. за 10 часа отиваше една голяма бутилка. След добро уплътняване и дограма, в момента 4-ти ден и има още газ. Относно калориферите - китайските миришат, аз взех италиански и нямам този проблем. Отлично решение за инцидентно отопление.
              Щирлиц вървеше по улицата и видя бояджия, който замазваше всички нецензурни думи по стените.
              “Аха, модератор“, помисли си Щирлиц !!!

              Коментар


              • #22
                От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

                И аз мисля, че две духалки са достатъчни. На вилата, понякога пускам 1 духалка и си става уютно.
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • #23
                  От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

                  Не става с духалки. Отделно къщата я отоплявам също на ток и няма как да надупя във всички контакти по 2 печки.Имам и други електроуреди и празник на тъмно не ми се посреща Ще купя газов калорифер,като силно се надявам да ми свърши работа. Все пак там не сме коч компания и въпреки,че доколкото разбрах съм неграмотен и не мога да пиша, не съм олигофрен да карам три жени да се наливат с греяно вино,че да не им е студено,щото Някой си Петкан не е имал с какво да си уплътни времето и решил,че може да се изкаже.. в темата. Благодаря на всички,които все пак се опитаха да помогнат.
                  П.П Разглеждах днес за инфрачервеното отопление по съвет на колегата по-горе... но като лаик установих,че минусите му май са повече от плюсовете.Никак не ми хареса идеята,че всъщност тия лампи не топлят толкова,колкото само създават илюзия върху кожата,че е топло? Някой ползвал ли е всъщност?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

                    Не създават илюзия...просто излъчват лъчиста енергия...Не топлят въздуха ,а топлят направо теб...вече оттам насетне каквото са стоплили като твърд материал(различните материали различно поглъщат лъчистата енергия) те отдават за въздуха...По разни планински курорти в чужбина ги слагат отвън на заведенията и хората сядат и отвън..Проверена история...може да не е удачно за теб все пак...С духалки малко ме съмнява така или иначе...снощи бях на къща с духалка в едната стая ,а другите с печки на дърва...ами където беше духалката си беше все хладно с видим дъх...Аз не съм им фен за инцидентно отопление...Газ ще да е явно при теб ,но се нагласи за много газ както се коментира вече...
                    Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                    Коментар


                    • #25
                      От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

                      Миналата зима шефа купи една такава ,лъчиста за офиса.На вторият ден след яко мръзне не я изхвърлихме с ритници на вън.Газов калорифер съм ползвал по обектите,12м контейнер при -10 отвън за около час +10вътре.Наистина доста гори но и топли,нямам спомени да е миришело на газ.
                      не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                      Коментар


                      • #26
                        От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

                        Айде да дам бърз рапорт
                        В крайна сметка взех калорифер - много съм доволен! Направо прави баня за няколко минути. Изкарахме празниците по къси ръкави.За 2 дни изхабих 2 бутилки газ (почти 2) не е много икономичен,но пък си заслужава.На няколко пъти си направих експеримент и го спрях и за секунди стана зверски студ.Определено не изпускаше,не миришеше на газ и нямам никакви оплаквания от него.
                        Благодаря на всички за съветите и помощта

                        Коментар


                        • #27
                          От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

                          Първоначално публикуван от fnqkhhhzzz Преглед на мнение
                          .......На няколко пъти си направих експеримент и го спрях и за секунди стана зверски студ.......
                          Значи изолацията на помещението е била " нула и под нулата", но за сметка на това е било проветриво, което пък от своя страна обяснява липсата на миризма на пропан-бутан.
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

                            Първоначално публикуван от fnqkhhhzzz Преглед на мнение
                            Айде да дам бърз рапорт
                            В крайна сметка взех калорифер - много съм доволен! Направо прави баня за няколко минути. Изкарахме празниците по къси ръкави.За 2 дни изхабих 2 бутилки газ (почти 2) не е много икономичен,но пък си заслужава.На няколко пъти си направих експеримент и го спрях и за секунди стана зверски студ.Определено не изпускаше,не миришеше на газ и нямам никакви оплаквания от него.
                            Благодаря на всички за съветите и помощта
                            А какъв си взе? Че имаше мнения по-горе, че кЕтайските меришат...
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

                              Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
                              Миналата зима шефа купи една такава ,лъчиста за офиса.На вторият ден след яко мръзне не я изхвърлихме с ритници на вън.Газов калорифер съм ползвал по обектите,12м контейнер при -10 отвън за около час +10вътре.Наистина доста гори но и топли,нямам спомени да е миришело на газ.
                              Щото не е за офис. Това е за места, на които не можеш да спреш загубите - големи магазини, проветриви работни места и т.н. И мощността се подбира така щото да върши това, което искаш от него. Ако шефа ти е разичтал с 2 киловата такива да грее офис, който иначе се грее от 10 киловата електрическо котле - ми нЕма да стане, колкото и "свободна енергия от вакуума" да тегли. КПД-to в никакво, ама и КПД-to на газовия калорифер в помещение, от което топлото излиза за секунди - още по-никакво.

                              Идеята е че принципно е по-изгодно да грееш въздуха, когато той седи в помещението - това правят класическите радиатори, конвекктори, духалки, калорифери. Ама когато не седи - грееш зимата навън. Лъчистото поне грее директно дрехите ти, макар доста голяма част от него да изфирясва без да сгрее нищо. Сущото е като да седиш на метър от запален огън, без преграда между теб и него - чувстваш топлина и е приятно. Като се дръпнеш още метър назад, разбираш че температурата не е тая, която си си мислел че е.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Отопление на 16кв. с големи топлинни загуби?

                                Ами продавача ми гарантира,че е Италиански. На вид поне със сигурност не изглежда китайски

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X