Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидроизолация на плосък покрив на къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

    Поопържили са.
    По нашата тема относно наклоните - според мен най-доброто е наклонът да е от центъра към периферията, или от едната страна към другата. Така се избягва събирането на водата и праха точно в средата на терасата.

    Коментар


    • #77
      От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

      По-рано споменах бетон за крайна настилка. Случайно попаднах на колеги, ето какво пишат, за да не го пиша аз:
      Полирани и шлайфани бетони
      ****** ЕООД предлага професионални решения и продукти в сферата на индустриалните бетонни подове, шлайфан и щампован бетон.Предлагаме Ви заедно да открием новото лице на бетона!Шлайфаният бетон е универсалната подова настилка за производствени помещения, складови, гаражи, търговкси центрове, логистични бази и др. Предимствата на този тип настилка са че не отделя прах и е лесна за поддържане. Системата от шлайфан бетон би изглеждала по-следния начин: предварително подготвена основа, бетонова настилка мин. 8 см., повърхностен втвърдител 4-5кг/м2(взависи мост от натоварването на настилката), импрегниране на вече обработеният бетон, рязане и пастиране на конструктивни фуги за разширяването на бетоновата настилка през различните сезони. Обработката на прясно положения бетон става само от специализиран персонал чрез единични и двойни механични роторни заглаждачи. Процесът на полиране на бетоновата настилка протича от 6 до 18 часа взависимост от времето и площа. Импрегнирането е задължително след приключване на обработката на бетона, за да могат да се запечатът порите му, то може да бъде извършено с материали на акрилна, ацетонова и водна основа. По този начин се предотвратяват прониквания на замърсители в настилката(масла ,горива, грес и др.).
      Забележително е следното уточнение Обработката на прясно положения бетон става само от специализиран персонал чрез единични и двойни механични роторни заглаждачи. А си говорим за едно космически технологии и качетво, докато заглаждането (правилно) се води специална операция.

      Коментар


      • #78
        От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

        Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
        По-рано споменах бетон за крайна настилка. Случайно попаднах на колеги, ето какво пишат, за да не го пиша аз:
        Полирани и шлайфани бетони
        ****** ЕООД предлага професионални решения и продукти в сферата на индустриалните бетонни подове, шлайфан и щампован бетон.Предлагаме Ви заедно да открием новото лице на бетона!Шлайфаният бетон е универсалната подова настилка за производствени помещения, складови, гаражи, търговкси центрове, логистични бази и др. Предимствата на този тип настилка са че не отделя прах и е лесна за поддържане. Системата от шлайфан бетон би изглеждала по-следния начин: предварително подготвена основа, бетонова настилка мин. 8 см., повърхностен втвърдител 4-5кг/м2(взависи мост от натоварването на настилката), импрегниране на вече обработеният бетон, рязане и пастиране на конструктивни фуги за разширяването на бетоновата настилка през различните сезони. Обработката на прясно положения бетон става само от специализиран персонал чрез единични и двойни механични роторни заглаждачи. Процесът на полиране на бетоновата настилка протича от 6 до 18 часа взависимост от времето и площа. Импрегнирането е задължително след приключване на обработката на бетона, за да могат да се запечатът порите му, то може да бъде извършено с материали на акрилна, ацетонова и водна основа. По този начин се предотвратяват прониквания на замърсители в настилката(масла ,горива, грес и др.).

        Забележително е следното уточнение Обработката на прясно положения бетон става само от специализиран персонал чрез единични и двойни механични роторни заглаждачи. А си говорим за едно космически технологии и качетво, докато заглаждането (правилно) се води специална операция.
        Не става, щото:
        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        Здравейте колеги!
        В строеж съм на нова къща с плосък покрив тип тераса и ми предстои полагане на хидро и топло изолация.
        Към момента има излята последна бетонена плоча и бетонни бордове към нея.
        Изискванията към изолацията ми са няколко:
        1. Възможно най-дълготрайна - ако е 2 пъти по скъпа от дадена изолация но 4 пъти по трайна е за предпочитане;
        2. Да може да се ходи отгоре - тераса;
        3. Да има 10 см топлоизолация;
        4. Лесна за нанасяне и по неизискваща квалифицирани майстори
        (да имат възможност по малко да я сбъркат при полагането - напатих се от пишман майстори);
        5. По възможност да е снегоустойчива - снега като падне се задържа а понякога няма да има кой да почисти (Къщата се намира край Варна но на 310 метра н.в.);
        Ходих лятото в Пампорово на кулата на Снежанка - там горе на терасата има положено нещо бяло като гума и ми се струва че е много солидна изолация.
        Не приемайте темата за или против плосък покрив - в случая такъв е проекта и всичко е решено.
        Поздрави!
        Р. Лазаров
        А допълнителен слой бетон 8см. си тежи...
        Това за "космическите технологии" дай да не го обсъждаме повече.
        Те и ямурлуците на нашите дядовци за мембрана не са и чували, еле пък за воден стълб, нещо обичайно за съвременните връхни дрехи.
        Пароизолацията реално е същото. Мембрана пропускаща влагата във въздуха само в едната посока. Защитава топлоизолацията от навлажняване защото от това и намалява ефективността.
        В строителството нещата на принципна основа не са се променяли от време оно. Променливата са новите материали. Един вид работа може да се свърши по повече от един начин. Важното при всеки един случай да се спазва съответната технология...

        Коментар


        • #79
          От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

          Пароизолацията може да е мембрана, и тя не просто пропуска парите в едната посока, а пропуска пари и спира течност. Влагата във въздуха си върви в двете посоки в общия случай на еднакъв въздух от двете страни. Само че някой по-горе предложи вместо пароизолация от този пропусклив вид да се ползва фолио, конкретно поливинилхлоридно (PVC). Не разбрах защо точно такова и къде се продава, между другото.

          За покрива на човека - 8 см бетон (аз предложих 7 със съответната правилно вложена армировка) си е предвиден и споменат като "замазка" в неговите думи, но наистина дебелината е по-малка - 5 см. Ама той ако не е предвидил тези неща при проекта, си е негов пропуск. На оцапаното чисти гащи... но както и да е, пак ще стане, трябва да каже дали е предвидил този товар.
          Да загладиш (наистина) бетон - това необичайна "квалифицирана" работа за един бетонджия ли е? Малко са местата по света, където не знаят за това. Едното е ясно, като гледам.
          И последно - включих се да питам (и предложа) какво е това http://isomax.bg/page.php?id=2&r=-1. Какво е?
          Последно редактирано от lodkar; 30-10-12, 08:01.

          Коментар


          • #80
            От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

            Зависи какво имаш предвид под "бетонджия". В общият случай-за работник от бригада за груб строеж е необичайна работа.
            Шлайфаният бетон се полага от други екипи и машини,със съответните топинги,импрегнатори,оцветители,фуги,профили за наклони и прочие.Организацията, уменията,оборудването и материалите са съвсем други.
            За Изомакса какъв е точно въпроса?

            Коментар


            • #81
              От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

              Какво е Изомакс - еластомер (гума), вододисперсни от рода на латекса или друго?
              Бетона в Бг се заглажда с мотика и дъска, оттам нататък се води космическа технология. Екипът не е задължително да е друг (собствен опит), просто трябва повече познание от ниво мотика/зле рендосана дъска. За строежа от темата с претенции за качество на резултата е редно да има един бетонджия. Единиците физическа сила без мозък не ги броя за такива.

              Коментар


              • #82
                От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                Макар че според мен се отклоняваме от смисъла по тази тема,ще поясня:конструкционен бетон се заглажда и нивелира качествено с вибрационен мастар, по репери.Има си и допуски за отклонението по хоризонтала.Има случаи,където още по проект, конструкционният бетон се шлайфа машинно,до ниво да не се прави замазка.Примерно хотел "Кристъл палас" се направи така,с вградени инсталационни канали в плочите.След това директно мокет.Но това не е финишен бетон.
                За финишният вече писах, че си е отделна технология,със съобразяване на доста фактори.И не е нито работа,нито по възможностите на бетонджия да го измисли.Но не е и на космически инженер.
                За Изомакса-състава едва ли може някой да го дефинира ,освен Петър Байчев,който си има патент за това.По смисъла на темата-това не е материала за използваем покрив.

                Коментар


                • #83
                  От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                  Правил съм няколко такива покрива и моето виждане е полагане на 10см. двойно експариран стиропор или 5см. фибран с висока плътност
                  Лично аз не съм голям привърженик на стиропора в този случай. Фибран с дебелина между 8см и 5см като с различнита дебелина се ''подпомага'' предварително даването на наклон. По този начин се спестява доста труд (особено ако се бъка замазката на ръка) и материали.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                    Колеги,имам една тераса,открита,под която са ми дневния тракт и една спалня.Искам да я пооправя,и си мисля напролет да изкъртя текущия гранитогреси лепило до топлоизполацията ,да сложа истински сифони,а не тия боклуци сега ,да ударя няколко ръце хидроизолация и отгоре да сложа декинг-композитен-дърво с полимер. Някой има ли с такава схема да сподели впечатления?
                    TLC 120 Prado
                    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                    Коментар


                    • #85
                      От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                      Мястото на пароизолацията е под топлоизолацията за да предотврати досега на парата със студената замазка и да на кондензира.
                      С уважение!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                        Момчета, едно "специално" питане може ли?
                        Имаме един комин, дето постоянно около него все просмуква влага при дъжд, сняг... Мазал съм с какво ли не - винаги има някакви пукнатини на замазките.
                        Има ли някакво решение да мина замазките отгоре с някакво покритие, примерно асфалтов лак, някаква течна гума? Претенцията е да държи на UV и температурите на открито. Ако експеримента е успешен - да обмажа и капаците на билото на покрива...

                        Благодаря предваарително!
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #87
                          От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                          Момчета, едно "специално" питане може ли?
                          Имаме един комин, дето постоянно около него все просмуква влага при дъжд, сняг... Мазал съм с какво ли не - винаги има някакви пукнатини на замазките.
                          Има ли някакво решение да мина замазките отгоре с някакво покритие, примерно асфалтов лак, някаква течна гума? Претенцията е да държи на UV и температурите на открито. Ако експеримента е успешен - да обмажа и капаците на билото на покрива...

                          Благодаря предваарително!
                          Покажи снимки.
                          Решения много.
                          може ли да се обшие с ламарина?
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #88
                            От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                            http://www.tytan.bg/p/bg/produkti/vo...-professional/

                            Това би трябвало да свърши работа.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                              Разрежда се с коресилин, че да се нанася с четка, а не с шпакла.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                                Обшивка за комин на Брамак. Скъпичка е, но държи 5 години вече при мен. Отдолу е някакъв битум, дърпаш хартиената лента и лепиш. Не е лошо малко с горелата да се нагрее. Миналата година събарях трoен комин и го правих наново, пак го обших с нея. Нещо от сорта на 100 лв. за 5 метра. Има и по-евтини, но не знам качествени ли са. Търси я при дистрибуторите на Брамак. За капаците - пак имат някаква подложка, моите са сух монтаж и отдолу имат. Както казах - 5 години вече държат.
                                http://www.bramac.bg/produkti/pokriv...i-i-steni.html - ето я, надявам се да не се счита за реклама.
                                Последно редактирано от Asen Kushlev; 23-06-17, 17:52.
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X