Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидроизолация на плосък покрив на къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

    3. Като изсъхне добре замазката се полага течната гума преполагам преди нея се маже с битумен грунд за да залепне добре

    Течната гума и битумния грунд нямат обща адхезия.За течната гума си има други контактни грундове...просто предполагам.Аз така и не успях да спестя пари за нея.Не слушай Цезар,разгледай клипчета из нета,поговори с други хора,разгледай и ще стигнеш до правилния път.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #32
      От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
      3. Като изсъхне добре замазката се полага течната гума преполагам преди нея се маже с битумен грунд за да залепне добре

      Течната гума и битумния грунд нямат обща адхезия.За течната гума си има други контактни грундове...просто предполагам.Аз така и не успях да спестя пари за нея.Не слушай Цезар,разгледай клипчета из нета,поговори с други хора,разгледай и ще стигнеш до правилния път.
      Точно така - обрзование се учи от клипчета, а не от учебници ..
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • #33
        От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
        3. Като изсъхне добре замазката се полага течната гума преполагам преди нея се маже с битумен грунд за да залепне добре

        Течната гума и битумния грунд нямат обща адхезия.За течната гума си има други контактни грундове...просто предполагам.Аз така и не успях да спестя пари за нея.Не слушай Цезар,разгледай клипчета из нета,поговори с други хора,разгледай и ще стигнеш до правилния път.
        +1
        ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
        тел. 0889 017703
        0897 516030

        Коментар


        • #34
          От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
          Точно така - обрзование се учи от клипчета, а не от учебници ..
          Клиповете имат дълбоко образователен характер,особено в нашата страна където образованието изостава от иновациите по презумпция.Не знам къде ти си учил за течните гуми в наш ВУЗ и не знам дали си имаш на идея какво учат сега в тия ВУЗ-ве.От два вечера имам димломантка,завършила за бакалавър в къщи.Жена ми си направи дипломната работа сама на 90 % от интернет.Защити я на 6-ца.Има много нови технологии,които няма от къде и от кой преподавател в БГ може да се научат.Така че ,нека да има фундаментални учебници ,но отвреме на време и някой освежаващо-опресняващо клип.
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #35
            От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
            Клиповете имат дълбоко образователен характер,особено в нашата страна където образованието изостава от иновациите по презумпция.Не знам къде ти си учил за течните гуми в наш ВУЗ и не знам дали си имаш на идея какво учат сега в тия ВУЗ-ве.От два вечера имам димломантка,завършила за бакалавър в къщи.Жена ми си направи дипломната работа сама на 90 % от интернет.Защити я на 6-ца.Има много нови технологии,които няма от къде и от кой преподавател в БГ може да се научат.Така че ,нека да има фундаментални учебници ,но отвреме на време и някой освежаващо-опресняващо клип.
            Клиповете като цяло са полезни, но иновациите ги уча от семинари на производителите, обикновено.
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • #36
              От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              1. Полага се топлоизолацията върху нея преполагам се слага найлон (аз знам че бетон се изолира с фибран или вата а тухла със стиропор - не е ли така?)
              По-добре е бетонът да легне плътно по стиропора. Нали не планираш демонтаж след време?
              2. Изпълнява се армирана замазка с наклони към сифоните минимум 5 см цимент и ситен пясък 3 към 1 с фибри загладена много добре.
              Циментът е повече. Замазката е тънка, върху деформируема основа, а ще носи товар. Трябва да държи на натиск в смисъла от механиката - виж в енциклопедията какво е съпромат и натиск. Най-добре е да си вземеш съответния бетон, примерно Б20 с по-дребен пълнеж и да не е само варовик. Работата на бетонджията ще е критичен фактор - 5 см се правят при отклонения на долната плоча до 10 мм, да не казвам че е 5 всъщност, но да не забравяме в коя държава сме. Ще си късметлия, ако си наел работници, които знаят как да правят предсказуеми форми. Сигурно ще изкарат ей такива китайски нивели, "лайсни" и "мастари". Всъщност технологията каква е - стиропорът ще се лепи върху готова плоча?!
              3. Като изсъхне добре замазката се полага течната гума преполагам преди нея се маже с битумен грунд за да залепне добре
              Като се замаже с якия бетон, после се обработва повърхността с механизирано или ръчно пердашене. Никаква вода и посипвания с цимент, пепел и други. Разстила се, чака се да стегне и се пердаши един два пъти през няколко часа. След втвърдяване ще остане твърда здрава повърхност без нееднородност в горния слой, както става по всеки друг начин. Не пести от качеството на бетон - излиза скъпо. Разликата за пет кубика е под 200 лв.
              Като имаш чистичката повърхност, армирана и немърдаща, си слагай каквато искаш изолация според технологията като дойде подходящ сезон. Вместо плочки дай пари за 7 см замазка с хубав бетон и ходи по него.
              4. Поставят се тротоарните плочки (дърво не мисля да слагам знам че се нуждае от голяма поддръжка)

              Коментар


              • #37
                От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                Малко разяснения...........
                .............

                Поздрави
                Има голяма опасност да се объркаш ,както е тръгнала дискусията....
                Мога да споделя това което съм правил ,още по времето когато на пазара имаше само няколко основни дистрибутора,които си пращаха служителите задължително на семинари и се работеше по вносни каталози-предимно италиански.Имаше и детайли по БДС,но изглеждаха по-скоро недодялани.
                Няколко първоначални препоръки:Отиди при специализиран търговец -консултант/или няколко/ с твоят план на покрива,да ти разработят комплексни детайли.Търговеца трябва да работи и с хидро, и с топлоизолации.Без да обиждам някого,но архитектите направо бягат от отговорност от такива детайли и не може да се разчита . Пусни ги после тук да ги обсъдим.
                Иначе от моя опит,съгласуван многократно с проектанти и дистрибутори, отдолу нагоре:
                -пароизолация
                -XPS,монтиран с разминати фуги,с повишено внимание при водоотвеждането.Да не се забравя,че там също е необходима дебелина за топлозащита.Още с листовете XPS,може да се помогне на замазката да не е по-дебела от необходимото.Прави се схема на монтажа ,съобразена с наклона.За дебелината няма повече да коментирам.Писах вече за минималните дебелини.Трябва да имаш ясна схема с наклоните и пресечните линии.
                -Армирана цим. замазка-средната дебелина е от 3/при зъбчетата на листовете/ до 5 см. ,със заварена мрежа 20/20.Мрежата се застъпва,както и в замазката се оформят дилатационни фуги на карета.Прорязването е до самата мрежа,която се полага в долната част на пакета с осигурено покритие 1 см.Фугите се запечатват с битумен мастик.
                -Сега тук има възлов момент.Ако има време за съхнене,ок.Съхненето при добро време е грубо 1мм/ден или 1 см./седмица.Битумен грунд и рулонна хидроизолация -APP или SBS според температурните условия за полагане.Вторият пласт 4,5 кг/м2 с посипка,първият 3.Не им се връзвай първият да е 2-ка ,защото е като вестник,къса се и трудно се работи с него.
                -Ако няма време за съхнене, се прави "плаващ" тип рулонна двупластова хидроизолация с отдушници за изпарението на високите части.За това също има определена технология.Ако не ти ги обясни консултанта-драсни едно ЛС.Рулоните не препоръчвам да са произведени в Бг.Ние работим с италиански или испански и сме спокойни за резултата.Преди много години работехме и с немски и австрийски, но скоро не съм и не смея да дам мнение.
                -После геотекстил -плътност поне 200 гр./м2 и дренажна мембрана.
                -При вътрешното водоотвеждане ,предлагам да разгледаш продуктите на HL.
                -За настилката.Цезаря вече писа едната технология с дистанционерите.
                -Другата-ако се реши на лепене, за външни условия се избират задължително светли плочи,флексово качествено лепило,еластични фуги с мин. ширина 4 мм.И пак се остават дилатационни фуги на каре с площ 9-12 м2 според конфигурацията на покрива.По краищата да се избегне ефекта на "запъване" ,се използва съответен силикон ,както и за фугите.За тях има и лайстни , но може да ти се видят скъпи.
                Другите тънки моменти са връзките с бордовете на топло и хидро-системите.Освен задължителните холкери и компенсаторни ивици,другото определящо е финиша на борда.
                За всичко това трябва да имаш пределна яснота предварително,най-добре чрез фирмен детайл на доставчика,но докрай-с твоите финиши.
                Другото-според въпросите ти за замазката и въобще...С някои малки изключения,покривните работи са специализирани и трябва да си намериш компетентни работници и още по-компетентен техн. ръководител.Риска от неправилно изпълнение тук е неприемлив.Минималният гаранционен срок по закон за тези работи е 5 години.С такъв или подобен детайл,може да се говори в пъти повече експлоатационен срок без някакъв ремонт.
                За теоретиците на конспирацийте.Такива детайли съм правил и на личните къщи на архитекти,без да възразяват, че нещо е презасилено,презапасено и прочие.
                И още нещо-каквото и да се разправя като легенди,хидроизолация от едни пласт е само за аварийни дейности,с гарантиран експлоатационен срок до 1 година.

                П.п.Леле какъв ферман се получи.и това е кратката версия

                Коментар


                • #38
                  От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                  Няма газова фаза и температурна промяна на две повърхности, съответно не се прави пароизолация.

                  "Силикони"-те по-скоро са полуретани, и искат внимание. Като за начало за залепване искат качествен бетон без отделяне на прах по повърхността, подходяща температура и влажност. Светлият финален цвят е задължителен, иначе фугите ще трябват и още как.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                    Мдам...Пароизолацията я учихме още в техникума,като преграда срещу дифузионното преминаване на парите през конструкцийте,за да не овлажняват топлоизолацията и намаляване на качествата и.И понеже разглеждаме случая топъл влажен въздух-стоманобетон-XPS,се налага.Иначе ,ако собственика непременно държи да поевтинее детайла,говорим за стойност около 1,20 лв/м2 с труда,с нормално дебело PVC фолио..

                    Коментар


                    • #40
                      От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                      Топъл влажен въздух - топъл стоманобетон, практически непропусклив - стиропор - студен стоманобетон с хидроизолация. Къде е нужна и какво ще прави тази пароизолация?
                      Дотук за години наред работа и със сгради да съм чидял или чул за един човек наясно с плътните или паропропускливи прегради за изсушаване на изолационен слой. Не че се сещам кой е, ама май имаше такъв.
                      Намирам за задъжително сандвичът да се остави отворен от едната страна за да може в течение на няколко години да съхне, а за после при проникване на вода отгоре да има накъде да се изпари вместо да остане в бетона и стиропора.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                        Отговора на въпроса ти е в първото ми изречение.Дифузия на водни пари през стоманобетона/в случая/.Изискването е стандартно ,както писах при отопляемо помещение.Дори и при неотопляем обем отдолу,проектантите предписват парозащита.Ако се иска още теоритизиране по този грандиозен казус-търси специалист да ти изчисли кондензационни криви и падове.Относно съхненето на пакета-виж коментара ми за отдушниците.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                          Нулева влага на практика, освен ако не се топли и изстудява ежедневно придружено с интензивно внасяне на влага (спане, готвене и други). Но ако не остави отдушници със съответния дренажен пропусклив слой по цялата повърхност на плочата, не може да сложи паронепропусклива преграда някъде надолу.

                          Намерих статия в уикипедия с хубави връзки към различните видове прегради за изпарена влага, течна или замръзнала, за пренасяне на влага с движение на въздуха. http://en.wikipedia.org/wiki/Vapor_barrier
                          Тази материя е много мътна на българските строители и (!) проектанти.
                          Последно редактирано от lodkar; 16-10-12, 15:18.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                            ...Не знам къде ти си учил за течните гуми в наш ВУЗ и не знам дали си имаш на идея какво учат сега в тия ВУЗ-ве...
                            И за ВУЗ не става въпрос - рекламни дипляни на търговци, а по-напредналите и съответни рекламни мероприятия.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                              Здравейте,

                              Много неща се изписаха, много детайли се обсъдиха, много материали се приложиха.
                              В крайна сметка каквото и решение, относно хидроизолацията да предприеме, ако е на сериозен производител и се спази стриктно технологията му, то ще свърши достатъчно добра работа
                              Искам да кажа на хората с конспирациите между проектантите и дистрибуторте, че преди 20 години нормите са били различни, ако изобшто е имало норми. Това че къщата без армировка в основите седи и нищо и няма, не означава че при голямо земетресение ще се държи толкова добре, колкото тази с многото желязо !
                              И понеже и аз съм работил доста хидроизолации, като за последно ще добавя, че наистина от италианските bituver съм оставал най-доволен, доколкото става дума за битумни мембрани.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Хидроизолация на плосък покрив на къща

                                Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                                Нулева влага на практика, освен ако не се топли и изстудява ежедневно придружено с интензивно внасяне на влага (спане, готвене и други). Но ако не остави отдушници със съответния дренажен пропусклив слой по цялата повърхност на плочата, не може да сложи паронепропусклива преграда някъде надолу.

                                Намерих статия в уикипедия с хубави връзки към различните видове прегради за изпарена влага, течна или замръзнала, за пренасяне на влага с движение на въздуха. http://en.wikipedia.org/wiki/Vapor_barrier
                                Тази материя е много мътна на българските строители и (!) проектанти.
                                Добре.Значи, да решим казуса.Дай подробен,конкретен и аргументиран детайл за пароизолация над обитаемо помещение в случая, а аз ще разсея мътилката на всички познати проектанти.Щото не върви просто да се игнорират.
                                Пък ще е полезно в крайна сметка и за автора.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X