Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотор за ролетна врата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мотор за ролетна врата

    Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
    ...но са с противотежести и са балансирани на нула...
    Това е отговора в твоя случай. При ролетните се ползват едни пружини, които подпомагат и когато с времето се уморят - ела гледай...
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • #17
      От: Мотор за ролетна врата

      Ролетните врати обикновено имат от 2 до 5 барабанни пружини, а моторът се монтира в средата. Пружините уравновесяват тежестта на вратата. Не се уморяват, но понякога се къса вътрешното ухо към централния (неподвижен) ствол.

      Моторът се закрепва на централния (неподвижен) ствол и със зъбчатка върти външния барабан, на който се занитва първата ламела на вратата. Моторът и барабанът са цял блок. Обикновено има жило за отцепване на мотора от барабана - при спиране на тока вратата може да се вдига и пуска на ръка.

      Има електрически изключватели при най горно и най долно положение на врата. Управляват се с проста ел. схема (като тази например тази http://www.dobrikit.dir.bg/page63.htm) и 2 релета.


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:x_f1671ee4.jpg
Прегледи:1
Размер:32.7 КБ
ID:5413610
      Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
      Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

      0885372997 - Дани

      Коментар


      • #18
        От: Мотор за ролетна врата

        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
        Това е отговора в твоя случай. При ролетните се ползват едни пружини, които подпомагат и когато с времето се уморят - ела гледай...
        Предишните ми врати бяха американски плъзгащи /панелни/ или не знам как им казват там с подобни пружини. Именно заради тях се отказах от този тип врати. Една скъсана пружинка струваше 120лв. От три години съм си рахат. Гравитацията умора нЕма. Вярно е че и с тези първоначално сложих на тежестите стоманени въженца и се "измориха" и те. Сега са окачени на стари мотоциклетни вериги. Ще ги чакам да видя . Отделно от това самият панел на вратата съм си направил сам от сандвич панели и са в пъти по-здрави от онези и изолацията също е доста по-свястна. А ако не включвам два-три деня борба със собствени сили ..... цената е точно на половина , че и по-малко. Спирането на тока също не ме бърка.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #19
          От: Мотор за ролетна врата

          Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
          Спирането на тока също не ме бърка.
          Щото при ролетните (с двигател) много ги бърка. Където спре тока - там остава - отворено, затворено - това е. Докато не се подаде ток - не се отблокират, освен ако не са измислили нещо ново в последните 10 години - аз тогава ги отказах да монтирам повече...
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • #20
            От: Мотор за ролетна врата

            Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
            ...освен ако не са измислили нещо ново в последните 10 години - аз тогава ги отказах да монтирам повече...
            Измислили са - има жило, което отцепва мотора от барабана и вратата се затваря/отваря на ръка. След достигане на желаното положение отново се зацепва мотора, който служи като спирачка.
            Някой по скъпи имат акумулаторно алтернативно захранване.
            Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
            Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

            0885372997 - Дани

            Коментар


            • #21
              От: Мотор за ролетна врата

              Колеги,някаква идея за цена на мотор за плъзгаща се врата по релса 100-150кг.Че кучето ми я отваря от време на време
              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

              Коментар


              • #22
                От: Мотор за ролетна врата

                Здравейте колеги , ако на някой му трябва ролетна врата с приблизителни размери 280/300 може и да е по -голяма. Проблема на врата са скъсаните пружини. Врата се задвижва от ел.мотор с крайни изклюватели вградени и електромагнитна спирачка в него до колкото знам е турски, но е произведен преди 10 години и си работи без проблем. Не успях да убедя комшиите ми да сменим пружините и затова минаваме на нова врата. Та ако някой проявява интерес да драска.

                Коментар


                • #23
                  От: Мотор за ролетна врата

                  Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                  Колеги,някаква идея за цена на мотор за плъзгаща се врата по релса 100-150кг.Че кучето ми я отваря от време на време
                  Аман от животни.Така навремето петела скачаше и ми палеше ИЖ-ето и до вечерта изгаряше бензина.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мотор за ролетна врата

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    Аман от животни.Така навремето петела скачаше и ми палеше ИЖ-ето и до вечерта изгаряше бензина.
                    Е това ме разби!
                    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мотор за ролетна врата

                      Ми цял ден като върти кръгчета из двора и гони кокошките, как няма да го изгори....
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мотор за ролетна врата

                        Чисто нов мотор за ролетка Nice
                        Закрити крайни изключватели предпазени от случки, мощност реални 130кг
                        Много як метален редуктор и изобщо цялото нещо тежи. Правено от желязо а не пвц. Навремето така разпознавах оригинал касетофоните за кола от ментетата.
                        Лесно ръчно обслужване при липса на захранване
                        Това нещо се предлага от склад на едро и цената за "Направи сам" клиенти е около 250лв
                        Дава го с 2 години гаранция
                        Има и електроника: Контролер с вграден приемник и доста други (автоматично затваряне по време, бутони с отделни посоки, вход за фотоклетки)
                        това оригинално с много юки дизайнерски дистанционни скачащ код *18 милиарда-милиарда комбинации* е между 80 и 100 лв (не помня)
                        ето линк към сайта. Не би трябвало да е реклама а по скоро насока. (ако е реклама някой да го изтрие)
                        http://www.technomatica.net/bg/products/prd_33/

                        Тази фирма не монтира
                        Хитрото е обаче че дават списък с фирми за монтаж и може да се договорите
                        Имат цени *направи сам* и за други автоматики
                        Например една двукрила е около 600-700лв, плъзгаща около 500-600лв и т.н
                        Аз ползвам мотори на Nice и съм доволен. Никакъв сервиз не се налага за сега. Бачкат и при минус 30

                        Относно старите ролетки. Шумните ролетки стават по тихи с мотор
                        От опит говоря
                        Обаче ако са повредени мотора не може да компенсира счупените пружини и т.н Скапва се милия за няколко месеца
                        Така че ако е само шум - да
                        Ако затяга и е тегава - не
                        Първо ремонт, а той не е 200 лв със сигурност. Поне 500-600. По добре нова....

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мотор за ролетна врата

                          Иска ми се Жоро Нешев да покаже ако е удобно това управление с машинките на крилата (механиката по точно)! Занимавам се с подобни неща (Не монтаж на врати) и много често ми се налага да интегрирам управление на мотор към система за контрол на достъп,охрана,пожарна ! Преди няколко години правихме интегрирана система на асансьор за автомобил и гараж на 7 етаж Та искам да кажа че управленията са най-евтината и лесна задача включително и радиоприемника с дистанционните ! Вероятно като се доставят такива са им цените ,но категорично има възможност за много по евтини варианти и не по лоши даже напротив !Инъче съм адаптирал мотор райдер от електрически телфер около 100 лв.с управление и над 5-6 години работи безотказно !Става и за плъзгащи врати с малко време и желание !
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мотор за ролетна врата

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Иска ми се Жоро Нешев да покаже ако е удобно това управление с машинките на крилата (механиката по точно)! ....
                            Опитах да снимам с телефона тука, ам китаеца не се свързва с компа нещо. То няма и кой знае какво за снимане всъщност. Представи си ролките в горния край на рамката около които се суче въжето на противотежестта. Тях директно ги върти моторчето. Сега съм се амбицирал да направя едната от вратите малко по-различно. Да седи разкачен мотора от механизма и да зацепва само когато цъкнеш копчето. Май ще ползвам бендикс от МПС. Не съм го доизмислил.
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мотор за ролетна врата

                              Това с противотежестите е велика работа.Огромни вдигащи се врати на хангарите бяха така и се вдигаха/сваляха с 1 пръст,об.входна и много желязна си се затваряше след отваряне сама като масълце.А колеги правеха и курсови работи в института.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мотор за ролетна врата

                                Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                                Ако намериш, на всяка цена го вземи с управлението. Обикновено е в пластмасова кутия с четири винтчета. Не е кой знае какво (една или две платки са), но трудно се намира под 150 лв (ново). Успех!
                                Ако си купи ключ за управление на щори дали няма да се справи

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X