Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отопление с климатици - плюс и минус?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отопление с климатици - плюс и минус?

    Чисто професионално питам..

    Днес влезнах в офис с нов климатик на 3 месеца, миризмата на крака ме накара да излезна бързо на чист въздух, въпреки че имах какво да им предоставя насреща в офанзивата, но се предадох немедленно!

    Но това е екстра от летните дни..

    Понеже от това си вадя хляба, ще ми се да чуя какви са отзивите за зимните дни!

  • #2
    От: Отопление с климатици - плюс и минус?

    Ами какво да ти кажа аз от 12 години съм на климатици и на студено зимата не съм останал само ток да има-другото от климатик до климатик има голяма разлика а относно миризмата ако има ароматизатори в помещението или от тези като автомобилни елхички самата есенция се набива в питата на климатика и се получава миризмата на пикоч или мръсни чорапи.
    vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
    Suzuki GSR600 98 hp
    Nissan Pathfinder 174 hp
    0878222 три 3 шест

    Коментар


    • #3
      От: Отопление с климатици - плюс и минус?

      Аз от 4 години и зиме и лете съм на климатици,подобни проблеми не съм имал.Според мен всичко зависи от дограмата и изолацията на жилището,при мен хол и кухненски бокс са в едно,готви се почти всяка вечер и няма проблеми,също така е важен и добрият аспиратор над печката.Подобни миризми се появяват при задържане на влага някъде,а по принцип когато работи климатика изсушава въздуха,особено лятото.Ако в помещението се пуши и е прашно това води до набиване на питата с мизерии,които от своя страна са идеалното място за развитие на всякакви бактерии и гъби,от тях идват всички неприятни миризми.
      Не е важно да влагаш чувства, важното е да чувстваш влага...

      Коментар


      • #4
        От: Отопление с климатици - плюс и минус?

        Опитах се в рамките на търпението ми да пусна доста "ужасяващи" снимки - от извора, но явно има някакъв бъг и не мога да ги копирам, така че - да са живи и здрави модераторите!

        Това, което се "въди" вътре, ако искате да го видите на живо - нека някой с право за публикуване на снимки / явно моите 8500 мнения не стигат за тази опция в този форум/, да даде на лични мейл, да му ги пратя и да видите за какво става въпрос!
        Последно редактирано от Volk; 24-07-12, 22:26.

        Коментар


        • #5
          От: Отопление с климатици - плюс и минус?

          Обсъждано е и в други теми. Дограма + изолация и си живееш с чувство на добре изпълнен дълг.
          Да ама не...нужен ти е пресен въздух. Ако не искаш да топлиш околната среда, решението е уред за балансирана вентилация(казано най-общо). Е тогава може да спиш спокойно...

          Коментар


          • #6
            От: Отопление с климатици - плюс и минус?

            Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
            Ако не искаш да топлиш околната среда, решението е уред за балансирана вентилация(казано най-общо).
            Рекуператор? Има ли такива , които да са подходящи за жилища и на приемлива цена?
            "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

            Коментар


            • #7
              От: Отопление с климатици - плюс и минус?

              Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
              Опитах се в рамките на търпението ми да пусна доста "ужасяващи" снимки - от извора, но явно има някакъв бъг и не мога да ги копирам, така че - да са живи и здрави модераторите!

              Това, което се "въди" вътре, ако искате да го видите на живо - нека някой с право за публикуване на снимки / явно моите 8500 мнения не стигат за тази опция в този форум/, да даде на лични мейл, да му ги пратя и да видите за какво става въпрос!
              Благодаря за пожеланието .... !
              А, снимки в този форум може да пуска ВСЕКИ регистриран потребител. Дори и ти!
              Не мнения, а нещо друго не достига .....

              Хайде, чакаме снимките!!
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #8
                От: Отопление с климатици - плюс и минус?

                Така аз искам да попитам , изпадна ми един климатик (LG 24, общо взето: консумация топло/студено 2,5/2,5, отдавана мощност топло/студено 7,1/7,1) доста голям , но си казах какво пък като е голям, а на мен ми трябва за апартамент 80 кв.м . Викнах познат монтажник на климатици да го види и евентуално монтира. Тоз човек като видя за какъв климатик става на въпрос и започна това не ти трябва , много е голям , много ще харчи (до тук добре) и никаква работа няма да върши!!! Започна да ми обяснява как ще работи и т.н. Аз просто исках да си сложа климатик ,които и да топли през зимата , ако може целия апартамент.
                Та питането е тоя гагаузин дали ме преметна ,защото не му се занимава да го слага или реално е така т.е. че тоя климатик няма да ми върши работа. Аз исках да го монтира в коридора и да отворя всички врати та да работи из целия апартамент , ма не та не.
                Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

                Коментар


                • #9
                  От: Отопление с климатици - плюс и минус?

                  Последните тенденции във вентилацията на помещението са първо то да се направи то максимално херметично (термина е нов и се казва въздухоплътност), и след това проветрението да става с принудителна вентилация, като свежия въздух минава през противотоков топлообменник (рекуператор). Така през зимата излизащия въздух затопля свежия въздух, който влиза в помещението и лятото обратното. За съжаление в България това тепърва навлиза, но може да погледнте http://www.heliosfans.co.uk/pdf/heli..._catalogue.pdf а фирмата която ги продава в БГ http://www.fidoks.bg/?seo=KWL-%D0%B2...tilation&cid=7.

                  Това нещо има смисъл да се инсталира в много добре изолирана къща или апартамент, като херметичността трябва също да е голяма. Номера е да не се налага да се отварят прозорците за проветрение т.е. да не се губи топлина или студ. Иначе може да погледнете какво е "Пасивна къща", т.е. къща с почти нулева консумация на енергия за отопление и охлаждане. Трудно се постига защото ти трябва доста скъпа дограма и около 20 см изолация.
                  "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отопление с климатици - плюс и минус?

                    Първоначално публикуван от Stefchev Преглед на мнение
                    Така аз искам да попитам , изпадна ми един климатик (LG 24, общо взето: консумация топло/студено 2,5/2,5, отдавана мощност топло/студено 7,1/7,1) доста голям , но си казах какво пък като е голям, а на мен ми трябва за апартамент 80 кв.м . Викнах познат монтажник на климатици да го види и евентуално монтира. Тоз човек като видя за какъв климатик става на въпрос и започна това не ти трябва , много е голям , много ще харчи (до тук добре) и никаква работа няма да върши!!! Започна да ми обяснява как ще работи и т.н. Аз просто исках да си сложа климатик ,които и да топли през зимата , ако може целия апартамент.
                    Та питането е тоя гагаузин дали ме преметна ,защото не му се занимава да го слага или реално е така т.е. че тоя климатик няма да ми върши работа. Аз исках да го монтира в коридора и да отворя всички врати та да работи из целия апартамент , ма не та не.
                    Дай първо точния модел на климатика. След това има значение как е разположен апартамента. Ако климатика примерно ти е в хола и ти поддържа 25 градуса в спалнята може да е и 20. Ако климатика е на аванта и не си го плащал, слагай не го мисли.
                    "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отопление с климатици - плюс и минус?

                      Ето го модела LG KS H 246 HLC1 старичък е но работи. Апартамента е 3 стаен (3 стаи и кухня колкото спалните изложението е изток / запад , имам външна изолация и дограма и общо взето зимата е много топъл. При -15 вън вътре е +10 без да се пуска нищо) климатика е почти без пари.
                      Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Отопление с климатици - плюс и минус?

                        Ето нещо като план на апартамента.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:plan.jpg
Прегледи:1
Размер:33.1 КБ
ID:5394652

                        идеята ми беше да го сложа на т.1 (за да топли навсякъде като се отворят вратите) или т. 2 (като втори вариант) къде ще е по ползотворен ?
                        Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Отопление с климатици - плюс и минус?

                          Първоначално публикуван от Stefchev Преглед на мнение
                          Ето нещо като план на апартамента.
                          [ATTACH=CONFIG]475720[/ATTACH]
                          идеята ми беше да го сложа на т.1 (за да топли навсякъде като се отворят вратите) или т. 2 (като втори вариант) къде ще е по ползотворен ?
                          С един климатик доста трудно ще стоплиш цял апартамент, особено зимата на -30. Ако има климатик във всяка стая тогава става. Аз съм пробвал да се отоплявам с климатик, но не е така топло. Затова сега съм с котле което ми е на тавана, а аз живея на последния етаж, и зимата се разхождаме вкъщи по къси гащи. Климатика е хубаво нещо, за лятото. Моят е постоянно включен в горещините.
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • #14
                            От: Отопление с климатици - плюс и минус?

                            Е то ясно де че няма да прави африка но все пак дали ще има ефект из другите стай
                            Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Отопление с климатици - плюс и минус?

                              Ми без подробности аз на твое място, с монтажа ако ми излиза до 500 лв. в точка 2 го слагам, ама може да е доста шумен. Държиш вратите отворени и разликата между спалните и хола ще е сигурно 3-4 градуса.
                              "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X