Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отопление с климатици - плюс и минус?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Отопление с климатици - плюс и минус?

    Както е казал Мечо Пух - колкото повече, толкова повече. Какво като е голям, даже ако не е инверторен е задължително да е по-голям. Всички стаи няма да топли обаче, това гаранция, освен ако не накараш въздуха да циркулира през всички принудително, и то от горе надолу и по диагонал, което пък ще ти е скъпо начинание. Слагай го в най-голямата стая, в коридора е нахалост.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #17
      От: Отопление с климатици - плюс и минус?

      Цигарен дим + климатик в режим на охлаждане е перфектната рецепта за неприятни миризми...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #18
        От: Отопление с климатици - плюс и минус?

        Значи с монтажа ще ми излезе около 450лв. Т.е. слагам го!
        Благодаря за инфото !
        Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

        Коментар


        • #19
          От: Отопление с климатици - плюс и минус?

          Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
          Последните тенденции във вентилацията на помещението са първо то да се направи то максимално херметично (термина е нов и се казва въздухоплътност), и след това проветрението да става с принудителна вентилация, като свежия въздух минава през противотоков топлообменник (рекуператор). Така през зимата излизащия въздух затопля свежия въздух, който влиза в помещението и лятото обратното. За съжаление в България това тепърва навлиза, но може да погледнте http://www.heliosfans.co.uk/pdf/heli..._catalogue.pdf а фирмата която ги продава в БГ http://www.fidoks.bg/?seo=KWL-%D0%B2...tilation&cid=7.

          Това нещо има смисъл да се инсталира в много добре изолирана къща или апартамент, като херметичността трябва също да е голяма. Номера е да не се налага да се отварят прозорците за проветрение т.е. да не се губи топлина или студ. Иначе може да погледнете какво е "Пасивна къща", т.е. къща с почти нулева консумация на енергия за отопление и охлаждане. Трудно се постига защото ти трябва доста скъпа дограма и около 20 см изолация.
          Не е необходимо помещението да е херметизирано за да поставиш рекуператор. Ти говориш за пасивна къща...
          Също така фирмата която си посочил е само една от тези които ги продават. Аз например работя с друга.

          Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
          Рекуператор? Има ли такива , които да са подходящи за жилища и на приемлива цена?
          За ставане има. Цената е височка. Колкото много хубав климатик.
          Има вариант да се монтира на външна стена или на мястото на стъклопакета на дограмата. Правят се само два отвора. Подходящ е за едно помещение. Капацитета им до 150 куб.м./ч.
          Друг вариант е с възможност за осигуряване на няколко помещения, като при желание може да се включат към климатик. Нужно е място за уреда(възможно е и да е отвън), както и система от въздуховоди. Капацитета им до 400 куб.м./ч.

          Коментар


          • #20
            От: Отопление с климатици - плюс и минус?

            Тази фирма ми излезе първо не съм искал да правя реклама, но като цяло това за мен е новост за БГ. Предполагам ти по-точно можеш да кажеш дали е така щом продавате такива машинки. Ефекта от рекуператора ще е доста по голям ако помещението е с по добра херметичност и хубава изолация. Реално ако си с кофти дограма и ти духа под входната врата и нямаш изолация, поне на първо четене за мен ефекта няма да е много голям. Пестиш реално тва дето жена ми прави замата, отваря сутрин и вечер прозорците широко за по 15-20 минути и ми изтиват топките. После газ на отоплението и се стопляме.

            Та ефекта от рекуператора е съществен ако къщата ти е пасивна или поне "почити пасивна". Поне за мен де.
            "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

            Коментар


            • #21
              От: Отопление с климатици - плюс и минус?

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:свалени снимки 229.jpg
Прегледи:1
Размер:127.9 КБ
ID:5394692
              Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
              Благодаря за пожеланието .... !
              А, снимки в този форум може да пуска ВСЕКИ регистриран потребител. Дори и ти!
              Не мнения, а нещо друго не достига .....

              Хайде, чакаме снимките!!
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:свалени снимки 242.jpg
Прегледи:1
Размер:151.4 КБ
ID:5394693
              Прости на дъртия простотията, но си много прав!
              Ей, тази еволюция с тези компютри ме убива! Навремето промивахме ОРВО-то с проявител и фиксаж, банята, червената лампа, апарат Крокус, наместваш негатива, 4 секунди екзспозиция, малко в проявителя, малко във фиксатора, изплакване ,щипка, простиране и готово! /черно белите/ А сега....

              На втората снимка малко съм позачистил "изделието", но запазвам контраста!

              Т.е. - климатика е готин "отвън" и много опасен "отвътре", ако не го хванеш изкъсо!

              Гадинката трябва да изглежда ето така - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:свалени снимки 256.jpg
Прегледи:1
Размер:69.7 КБ
ID:5394694
              Последно редактирано от Volk; 25-07-12, 20:32.

              Коментар


              • #22
                От: Отопление с климатици - плюс и минус?

                Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                ...

                Т.е. - климатика е готин "отвън" и много опасен "отвътре", ако не го хванеш изкъсо!

                Гадинката трябва да изглежда ето така...
                Я сподели с какво го чистиш за най добри резултати. Последния път чистих с Меглио и малката пароструйка на жена ми. А някой от форума занимава ли се с по-малки рекуператори (до към 300m3/h)?
                LZ1AIV

                Коментар


                • #23
                  От: Отопление с климатици - плюс и минус?

                  Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
                  Я сподели с какво го чистиш за най добри резултати. Последния път чистих с Меглио и малката пароструйка на жена ми. А някой от форума занимава ли се с по-малки рекуператори (до към 300m3/h)?
                  Меглиото, дето се чете Мелио е кралицата на тия процеси!

                  Проблема не е в това с какво ги чистиш, а дали можеш да демонтираш "турбината" и канала за отвеждане на конденза, защото там се въдят гадовете!
                  Ако прекалиш с "пароструйката", ще сменяш платки, ще те одерат като табан на три "цепеняка"!
                  Т.е. от едно парче кожа да направиш три "разцепени" пласта!

                  Както и да е, това си е операция за професионалисти, колкото и проста да изглежда и не е за нея темата..

                  Климатика си е сериозен уред господа и не се свежда до търсене на най-ниска цена и "безплатен монтаж"!

                  А отоплението с климатици си е направо сериозна тема, защото хлапетии, жени и т.н. са винаги крайни любители на топлината!

                  За да не си говорим празни приказки, кой е "изгърмял" от обещание за стабилна топлина с климатик, каква е марката, мощността и търговеца?

                  Не за друго - да не подхлъзнат някой друг...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Отопление с климатици - плюс и минус?

                    Абе истината е в дървата, ама ще го разберете по трудния начин.
                    Не, че и аз нямам климатик, но го ползвам само лятото за охлаждане. За отопление дървата нямат алтернатива. Поне за мен.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Отопление с климатици - плюс и минус?

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Абе истината е в дървата, ама ще го разберете по трудния начин.
                      Не, че и аз нямам климатик, но го ползвам само лятото за охлаждане. За отопление дървата нямат алтернатива. Поне за мен.
                      Навремето варварите са трошили костите на римските "гъзари" с четвъртити тояги, срещу "гладиус"...

                      Мнението на Кольо прехвърля темата в друго измерение, така че моля да не се взима предвид!

                      Тук имаме COP, финни показатели като шум от "духането" на вътрешното тяло, енергиен клас и много други финни показатели, достойни за бъдещето!

                      Майтапа настрана, 60 Вт на кубик, при -5 градуса мощността пада с 30%...
                      Инверторите я компенсират и затова ги мислят за уникални, а те просто стават по-мощни!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Отопление с климатици - плюс и минус?

                        Нацяло сте изтрещяли от жегата Сега баш ли е моментът за обсъждане на отоплението? На мен почват да ми се образуват нерви само като си помисля за това

                        Коментар


                        • #27
                          От: Отопление с климатици - плюс и минус?

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Нацяло сте изтрещяли от жегата Сега баш ли е моментът за обсъждане на отоплението? На мен почват да ми се образуват нерви само като си помисля за това
                          - Бабо Мравке, где така?
                          - Тичам Щурчо за храна.
                          - А ти, где с таз гадулка?
                          - Днес Калинката е булка,
                          та съм канен на свирня.
                          - А когато сняг забръска,
                          що ще чиниш ти зимъска?
                          - Ще поискам срам не срам
                          от твойто житце сбрано.
                          - Аз пък няма да ти дам,
                          гиди дърти мързелан!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Отопление с климатици - плюс и минус?

                            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                            За да не си говорим празни приказки, кой е "изгърмял" от обещание за стабилна топлина с климатик, каква е марката, мощността и търговеца?

                            Не за друго - да не подхлъзнат някой друг...
                            Осака, нискотемпературен не инвертор, каквото и да значи, се справяше добре до -8-10. Цели три години. После му мина гаранцията и отказа, но заради "моржа" който живее там още не съм ги викал. А са ми приятели почти.

                            Хитачи, инвертор, гори доста по-малко, топли прилично до доста ниски температури, два такива - един у нас, един на родителите ми. Никога(или почти никога) не са ползвани за охлаждане и гъби не съм забелязал да имат. Когато стане -15-20 и по-надолу, а и преди това, се пали печка на дърва. Климатикът е за да не правя разпалки като побъркан за час-два печка през деня. Това в къща с никаква почти изолация и 50-годишна дървена дограма, упллътнена със силикон.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Отопление с климатици - плюс и минус?

                              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                              Осака, нискотемпературен не инвертор, каквото и да значи, се справяше добре до -8-10. Цели три години. После му мина гаранцията и отказа, .
                              Няма логика!
                              При китайските пръчки "отказа" е или мигновенна смърт или просто е изпуснал фреона.. /Фреона изтича ако има пропуски в съединенията - не те подценявам с това определение, но може да го споменеш на "приятелите".. Може да имат и друга версия?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Отопление с климатици - плюс и минус?

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Абе истината е в дървата, ама ще го разберете по трудния начин.
                                Не, че и аз нямам климатик, но го ползвам само лятото за охлаждане. За отопление дървата нямат алтернатива. Поне за мен.
                                Нямат за сега защото още са много евтини . Рано или късно този ресурс ще поскъпне както е навсякъде из тая скапана Европа . Преди десетина години когато имахме редовни контакти с главния инженер на една голяма машиностроителна фирма тогавашния ни шеф реши да направи едно събиране в механата на неговата вила в околностите на София . Беше зимата и бяха запалили голямата камина огъня си гореше ние хвърляхме едни големи цепеници а германеца всеки път като хвърлехме по няколко цепеници гледаше с почти изцъклени очи . Накрая шефа разбра че нещо не е наред и се заговориха с швабата на тая тема оказа се че в Германия едно чувалче дърва струва 20 евро и той имал камина в къщата си и я палел 2 - 3 пъти в годината . Тогава шефа го заведе отвън където под навеса имаше поне 20 кубика дърва защото човека не вярваше че при нас един кубик струва по малко от колкото един чувал там . Естествено веднага започнаха бъзици от рода да му напълним багажника та да се позгрее добре че не разбираше български
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X