Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отопление с климатици - плюс и минус?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Отопление с климатици - плюс и минус?

    Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
    ... А някой от форума занимава ли се с по-малки рекуператори (до към 300m3/h)?
    До 300m3/h се водят средни, но трябва като минимум да имаш място за въздуховодите.
    Този, който се монтира директно на стената е до 150m3/h. Голям е колкото стоящ климатик.

    Коментар


    • #32
      От: Отопление с климатици - плюс и минус?

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      оказа се че в Германия едно чувалче дърва струва 20 евро и той имал камина в къщата си и я палел 2 - 3 пъти в годината
      Остави ги европчаните, там по градовете дървата са за подчертаване на лукса. И бидейки луксозна стока-дървата са си скъпи.
      В България не очаквам докато съм жив дървата да поскъпнат чак толкова.

      Извинявайте за спама.
      Обсъждайте рекуператорите и нулевите къщи.

      Ние другите живеем в реалността.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #33
        От: Отопление с климатици - плюс и минус?

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Остави ги европчаните, там по градовете дървата са за подчертаване на лукса. И бидейки луксозна стока-дървата са си скъпи.
        В България не очаквам докато съм жив дървата да поскъпнат чак толкова.

        Извинявайте за спама.
        Обсъждайте рекуператорите и нулевите къщи.

        Ние другите живеем в реалността.
        Имаш деца, те ще имат свои...помисли за това...
        Дърветата са белите дробове на Земята. Банално, но е истина.
        И не бъркай реалността с безхаберността.

        Коментар


        • #34
          От: Отопление с климатици - плюс и минус?

          Стар мит е, че горите (поне в България) намаляват.

          Познаваш ли Гадеф? Той е на високо ниво в горската йерархия, и е запознат много повече от мен и теб с горите. Та от него знам, че в момента запаса на горите в България е по-голям отпреди 15-20 години.
          Колкото и дърва да изсечем за отопление през зимата-няма да навредим на гората, в дадена местност се сече втори път едва след 15-20 години, когато гората се е възстановила от предишната сеч. А има и санитарна сеч, има и такава за разреждане, при които падат доста дървета, и нищо не пречи да се използват за отопление.

          Ама нищо де, топлете с климатици, няма нищо лошо, макар те да вредят на планетата повече от изсичането на дърва. Ако повече хора започнат да се топлят с ток и газ търсенето на дърва ще намалее, респективно цената им ще падне.

          Не съм толко безхаберен...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #35
            От: Отопление с климатици - плюс и минус?

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Стар мит е, че горите (поне в България) намаляват...
            За горите си прав, от малък обикалям доста из горите и точно това ми прави впечатление, НО... за отопление в градовете с дърва не съм съгласен. Във Враца, в и около кварталите отоплявани предимно на дърва е отвратително през зимата.
            Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

            Коментар


            • #36
              От: Отопление с климатици - плюс и минус?

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Стар мит е, че горите (поне в България) намаляват.

              Познаваш ли Гадеф? Той е на високо ниво в горската йерархия, и е запознат много повече от мен и теб с горите. Та от него знам, че в момента запаса на горите в България е по-голям отпреди 15-20 години.
              Колкото и дърва да изсечем за отопление през зимата-няма да навредим на гората, в дадена местност се сече втори път едва след 15-20 години, когато гората се е възстановила от предишната сеч. А има и санитарна сеч, има и такава за разреждане, при които падат доста дървета, и нищо не пречи да се използват за отопление.

              Ама нищо де, топлете с климатици, няма нищо лошо, макар те да вредят на планетата повече от изсичането на дърва. Ако повече хора започнат да се топлят с ток и газ търсенето на дърва ще намалее, респективно цената им ще падне.

              Не съм толко безхаберен...
              Ех Коле...Не харесваш едни наши братя, а за някои неща разсъждаваш точно като тях.
              Гората не намалява защото за нея се грижат хора като Гадеф, а не защото така е решила. За незаконата сеч, какво да ти кажа. Отделно замислял ли си се защо държави с по-големи дървесни масиви купуват от нас?
              Не казвам че изобщо не трябва да се горят дърва, но според мен не трябва да повишава повече от сегашното ниво и дори да се намали.

              Коментар


              • #37
                От: Отопление с климатици - плюс и минус?

                Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                Няма логика!
                При китайските пръчки "отказа" е или мигновенна смърт или просто е изпуснал фреона.. /Фреона изтича ако има пропуски в съединенията - не те подценявам с това определение, но може да го споменеш на "приятелите".. Може да имат и друга версия?
                Без да съм вещ в материята, но не ми прилича на фреон. Вътрешното тяло си изпълнява командите, а вън - ни звук, ни стон. Извиках момчетата докато беше още студено, погледнаха, послушаха и тръгнаха да отварят външното тяло. На вторият винт от капака компресора тръгна.
                -А, сега какво правим?
                -Нищо, нали работи, ако спре - свиркай, че сега имаме доста задачи.

                Спря същата вечер, свирнах, а те - "Лошо..., обади се когато можеш да ни посрещнеш и идваме." Е, аз отлагах, отлагах, времето стана горещо и си казах, че ще ги търся наесен.

                Жалко, че няма да ми отговориш.

                Коментар


                • #38
                  От: Отопление с климатици - плюс и минус?

                  Климатика вътре и вън го чистя с меглио,разглобявам вътрешното тяло до питата,мия всичко,включително и турбинката,отвън пръскам с меглио,после с приставката на водоструйката тип метла......Дишам дълбоко,лятото е студ,зимата е жега...почти 365 дни в годината климатиците работят в зависимост от сезона топло или студено....не ги спирам освен когато ги чистя или сме за повече от 2-3 дни извън жилището !
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #39
                    От: Отопление с климатици - плюс и минус?

                    Скоро се наложи за един проект за производствена сграда да сменяме отоплението заради отчайващо високата мощност, която се получи при отопление с калорифер - излизаше над 50 Киловата. С рекуператора сметките излязоха с 20-30 киловата на долу. Вярно е, че е скъпо, но разликата е сериозно. Мисля, че съвсем не е нужно да е пасивна къщата за да работи рекуператора. Иначе за климатиците - те топлят, но при парното комфорта е на съвсем друго ниво. И сметките също, засега...
                    Александър

                    Коментар


                    • #40
                      От: Отопление с климатици - плюс и минус?

                      Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                      Гората не намалява защото за нея се грижат хора като Гадеф, а не защото така е решила. За незаконата сеч, какво да ти кажа. Отделно замислял ли си се защо държави с по-големи дървесни масиви купуват от нас?
                      Ако Гадеф не се грижи за гората, но и да няма незаконна сеч-гората ще си се развива по нейните си закони и правила, и хич няма да и пука какво си пишат разни човеци из форумите.
                      Незаконната сеч... В голяма степен незаконността идва от това, че някои не са си платили. Ай са платили-ай сечта се е узаконила. И какво-на гората ще и олекне... Лоша е не незаконната сеч(че доста често се върши от самите горски, а те се стремят да не си личи, че е незаконна, и заради това секат както си е по правилник), а безразборната. Каквато вършат "онези".

                      Относно държавите с големите гори дето купували от нас-през комунизма битуваше един лаф, че българската консервна промишленост хранела СССР. ХА ХА!
                      Наивник...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Отопление с климатици - плюс и минус?

                        Хора искам още нещо да попитам за тоя климатик. ако направя две дупки с ел. вентилатори към спалните и ги включвам когато бачка климатика да вкарват въздуха в спалните, ще има ли ефект или започвам да си мечтая вече? На мястотот на двете кръгчета - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:plan.jpg
Прегледи:1
Размер:42.1 КБ
ID:5395597
                        Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Отопление с климатици - плюс и минус?

                          Би трябвало да има ефект. Възможно най-близко до пода.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Отопление с климатици - плюс и минус?

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Би трябвало да има ефект. Възможно най-близко до пода.
                            ??? На мен идеята ми е повече за отопление колега. Може би високо горе в този случай?
                            Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Отопление с климатици - плюс и минус?

                              Трябва доста голям отвор да направиш,не се занимавай.
                              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                              Коментар


                              • #45
                                От: Отопление с климатици - плюс и минус?

                                Студеният въздух е по-тежък от същия затоплен. От това трябва да се водиш. Освен това каквото количество влезе, толкова трябва и да излезе от някъде. Респективно и обратното.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X