Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървена пътечка в градината

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дървена пътечка в градината

    по-горе са го написали защо..........да не говорим, че ще са красиви до първия дъжд, докато се накиснат в кал от околния прахоляк.... а на такава основа / лакирано дърво/ вече ще ти трябват вериги, или направо котки.

    а с токчета, аз на каквото и да е, все ще се пребия
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #32
      От: Дървена пътечка в градината

      Аз преди 2 години бях на тема пътечка. Много исках точно този вариант да направя. Интересувах се точно как може да се импрегнират за да издържат по-дълго. Единствения работещ вариант се оказа траверсния. Убедиха ме,че да си сложиш такава химия в двора ще има напълно противоположния ефект на идеята да е по-близко сред природата. Казаха ми ,че след време част от импрегнировката ще започне да се смесва и разнася из двора с водата и т.н.. Ефекта наистина би бил ужасяващ. Отказах се. Най-важно за пътека независимо от какво е е всъщнист разстоянието. Разстоянието определя бързината на ходенето. Аз направих лека грешка да наредя плочките на гъсто като за спокойна разходка из парка (не помня точно какво даваха за отстояние - мисля,че между 20 до 30 см е за бавно ходене. Ако е пътека към входнатта врата например се предполага по-бързо ходене и по-голямо разстояние. Има ги из нета всякакви изчисления и примери за това. За копаенето и пластовете чакъл , после пясък и т.н е ясно , че е задължително условие. При мен двора се наводни и въпреки "подложката" на едно две места потънаха плочки леко и сега трябва да ги вадя и подлагам пак. Най-добрия вариант според мен е каквото и изпълнение да е да се полагат така ,че да може да се минава спокойно с косачка върху тях. А идеята е да се насади трева между "плочките' (ще им викам плочки условно, дали са пънове дали друго). Тревата като се развие направо ги добетонира. После с косачката си се косят заедно с другата трева и става доста приятна симбиоза с природата. Това с тревата аз го реших малко късно и първата година имах глупоста да пръскам всички пътеки с химии за убиване на растителност. Колко съм бил глупав. Сега още чакам природата да се пребори с глупостта ми. Ама тя си знае работата. Скоро се надявам тревата да успее да се разпространи навсякъде около плочките.
      Съжалявам нямам друга добра снимка на пътеката но ето една от една среща тук. Вижда се доста ясно грешката ми с тревата. Сега ще си чакам,но се надявам някога да стане. Тази химия за убиване на растителност колко щети нанесе , пък си представям импрегнировката за дърво какви ужасии щеше да направи и то с удължено и постоянно действие....
      Успех и дано ти се получи най-добрата пътечка каквото и да решиш. Сигурен съм,че ще е така .
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1336921418_1_FT0_100_1562.jpg
Прегледи:1
Размер:72.5 КБ
ID:5386040
      висете отпуснато

      Коментар


      • #33
        От: Дървена пътечка в градината

        Ето тук намерих снимки на дългогодишна такава пътечка, е няма го фладера на дървото, но пак си изпълнява предназначението:



        А ето и една от талпички:



        А ето и една с точно обратния ефект, да не се минава по нея, по-скоро като произведение на изкуството:

        The Flat Earth Society has members all around the globe.

        Коментар


        • #34
          От: Дървена пътечка в градината

          Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
          Аз преди 2 години бях на тема пътечка. Много исках точно този вариант да направя. Интересувах се точно как може да се импрегнират за да издържат по-дълго. Единствения работещ вариант се оказа траверсния. Убедиха ме,че да си сложиш такава химия в двора ще има напълно противоположния ефект на идеята да е по-близко сред природата. Казаха ми ,че след време част от импрегнировката ще започне да се смесва и разнася из двора с водата и т.н.. Ефекта наистина би бил ужасяващ.
          Остави че се разнася, ами и смърди. И и съм чувал че поне едновремешното е канцерогенно.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Дървена пътечка в градината

            На кея при нас има няколко огромни понтона (там спират пасажерските кораби), пода на които е дървен. Нямам идея какво е дървото, но не личи нито импрегнация,нито покритие. Внушително здрави изглеждат.

            Коментар


            • #36
              От: Дървена пътечка в градината

              Ако е акация, май нищо не и трябва. Просто не гние. Друг е въпроса че в днешно време май няма от къде да се вземе.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Дървена пътечка в градината

                Багерче, .... има едно дърво дето му се дума "Махагон" може и "Тик" ....
                Топлата вода е открита отдавна.
                На един приятел наредихме така банята без никакви лакове и химии ... да не се лИзга ... ама го няма тука да направя едно фото.
                Докато са живи правнуците ти ... няма да изгние!

                За допълнителни въпроси относно ... къде, колко ... се обръщай към Хънтера ...
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #38
                  От: Дървена пътечка в градината

                  За импрегнаццията ....покойният ми баща се занимавашее малко с дървообрабоетване в т.дч. и импрегнираше направените от него неща.Та за импрегнацрията използваше загрята парафинова вана в която потапяше дървените елементи.От друг дърводелец съм чувал,че "филиите"може да се имрегнират като се поръсят с парафин и след това се загреят с газова горелка докато се разтопи парафина и попие(но това е по удачно за интериорни решения-такива пана е поставял вътре в къщите на хората по подовете върху "легло" от теракол за да се фиксират и за да не попиват влага и да не се пукат след това ги парфинира).Надявам се да съм бил полезен .

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дървена пътечка в градината

                    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                    Тука няма ли някой от Лесото, Гадев !?
                    Gadeff писал малко по-напред
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...90#post1878690

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    Хм, Гадев да не е крал на Лесото, или поне на Теятеяненг ?
                    ????????
                    Ела му на гости и ще видиш
                    Нищо не е крал, нито от ЛесОто, нито от онуй, другото, каквото и да е.

                    Имам малко опит с дървото като материал и трайността му при наземно полагане - 25 км огради от импрегнирани акациеви колове и ремонт на други такава десетина километра. Няколко моста. Много чакала, хранилки, хамбари, сеновали, капани.
                    Има и една пътека, петдесетина метра, но от фасониран материал.
                    Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дървена пътечка в градината

                      Ето още една картинка, аз все още нищо не съм направила, миналата седмица докарахме дървата за огрев и предстои..:

                      The Flat Earth Society has members all around the globe.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дървена пътечка в градината

                        Виве, в Железница на горния край на селото (бившия стопански двор), правят фурнир. Проблемът с "кросната" е , че ги ползват за гориво за котлите за парата, та не ги продават. Може да има вариант да се уговорят малко, но другия проблем, е че ги стържат до еднакъв диаметър всички. По спомен, около 10-тина сантиметра.
                        Ако ти се разкарва, иди провери.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дървена пътечка в градината

                          Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                          Ето още една картинка, аз все още нищо не съм направила, миналата седмица докарахме дървата за огрев и предстои..:
                          Ти, докато се триумиш, ще изгорите дървата.
                          Направи к'вото и да е, виж дали ти харесва, дали ще ходиш с токчета , както някой споменаха (аз не бих, а и не мога) и догодина го направи сериозно и наистина. Дренаж отдолу се прави само ако има къде да се оттича, иначе ще стане обратното, ще си събираш вода баш у пътечката, което пък е полезно - дървото, потопено изцяло във вода , гние много по-бавно.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дървена пътечка в градината

                            Един колега се запали от моите вълнения и ето какво направи:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13082012959.jpg
Прегледи:1
Размер:161.7 КБ
ID:5427067

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13082012960.jpg
Прегледи:1
Размер:155.5 КБ
ID:5427068

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13082012963.jpg
Прегледи:1
Размер:146.0 КБ
ID:5427069

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13082012965.jpg
Прегледи:1
Размер:106.6 КБ
ID:5427070

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:220920121078.jpg
Прегледи:1
Размер:177.7 КБ
ID:5427071
                            The Flat Earth Society has members all around the globe.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дървена пътечка в градината

                              Много е красиво..... и полезно.Подобна идея ми се върти отдавна в главата, но за цяла стена вътре в къщи.......
                              LZ3YG

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X