Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Това предотвратява ли мухлясването?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Това предотвратява ли мухлясването?

    След поставянето на PVC дограма и в детската изби мухъл. Докато бяха човешки температурите държах по цял ден отворено и нямаше проблем, но при големите "-" не смеех да изключвам климатиците и готово. Мухляса стената, която е балконска( балкона е изолиран от вън, но самата стена-вътрешна на балкона, външна на стаята- не). Като се постопли ще и сложим и на нея една изолация, но вече не вярвам че ще стане. Намерих едни "системи" явно за циркулация на въздуха. Някой има ли такова нещо и работещо ли е? Ако има някакъв ефект на лято ще разпробием всички стаи и ще ги монтираме. Ето за това става въпрос:

    http://www.marley.bg/uploads/media/M...Print_5_02.pdf

    http://www.marley.bg/ru/produkte/lue...anal/index.htm

    Моля за всякакви отзиви! Благодаря предварително!
    Женя Вълчанова 0888272565

  • #2
    От: Това предотвратява ли мухлясването?

    За съжаление, при повечето хора дето са си сменили дограмата, един вид са се капсуловали се явява проблем с влага и мухъл . При нас за сега го решаваме (до колко може да е решение) с проветрение. В по-студените дни за кратко време и тичаш с парцала по прозорците. Е имаме и от тея на церазит, ама то само си стои и събира вода, ефект с него и без него ... май все тая . По принцип държим по няколко часа отворен прозореца в спалнята, то там най-вече се явява този проблем с влагата. Ама с деца (по-точно бебе) ще видя тая зима как ще го мислим живот и здраве . Вероятно ще бъде от стая в стая , просто стените искат да "дишат"
    Абе то с тея модерни неща, едно оправиш друго дойде . Нямам спомен и при едните и другите баби-дядовци да е имало подобни проблеми, ама там си беше чисто и просто ВАР .

    С нищо не помогнах, ама на ... да знаеш, че не сте сами
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • #3
      От: Това предотвратява ли мухлясването?

      Като имах такъв проблем ползвах по-стар вариант на ето това http://www.delonghi.com/bg_bg/products/dem-85/
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • #4
        От: Това предотвратява ли мухлясването?

        Вероятно с тази система или подобна ще имате частичен успех.Проблема ви е конденза отлагащ се по студената стена,вероятно мухала ви е на около 20-40 см от пода .Дори и да изолирате стената напролет това което ще постигнете според мен е да го свалите на около 5 см следващата зима и ще е в много по малки количества.Вашата стена не свършва при пода на терасата а продължава надолу,колкото и да си изолирате вашата част,долната ще е студена следователно там където изстива ще си кондензира............На прима виста това ако имате кеф направете някоя снимка и да го доумуваме.А долната тераса вероятно е студена?
        Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
        GSM +359 895 236 182

        А Rhf +

        Коментар


        • #5
          От: Това предотвратява ли мухлясването?

          Първоначално публикуван от jenia7812 Преглед на мнение
          .............не смеех да изключвам климатиците..........
          Тук се крие и отговорът на въпроса - климатиците би трябвало да имат програма за обезвлажняване - включваш я за 30 минути 2-3 пъти дневно и си ти.
          Другият вариант е специални клапи вградени в дограмата - по-скоро в стъклопакета.
          Третият е този, който си посочила.
          Четвъртият е проветряване по естествен път.
          Допълнителни влагоабсорбатори обезсмислят топлоизолационните мерки, по-добре енергията за влагосъбиране да се ползва за отопление без топлоизолации.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            От: Това предотвратява ли мухлясването?

            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
            Тук се крие и отговорът на въпроса - климатиците би трябвало да имат програма за обезвлажняване - включваш я за 30 минути 2-3 пъти дневно и си ти.
            Другият вариант е специални клапи вградени в дограмата - по-скоро в стъклопакета.
            Третият е този, който си посочила.
            Четвъртият е проветряване по естествен път.
            Допълнителни влагоабсорбатори обезсмислят топлоизолационните мерки, по-добре енергията за влагосъбиране да се ползва за отопление без топлоизолации.
            Ми тя де-факто се ползва. Така или иначе електроенергията, дето харчи влагоабсорбатора приключва като топлина, оставаща в стаята.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Това предотвратява ли мухлясването?

              Той влагоабсорбаторът е една термопомпа с вентилатор. От едната страна е студен, а от другата топъл. И не е необходимо да стои на макс. Тогава твърде много изсушава. У нас сега го ползваме само зимата да си сушим прането. За 24-часа изсушава две парални и мухъл в стаята няма. Помещението е с парно и пластмасова дограма.
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • #8
                От: Това предотвратява ли мухлясването?

                Къщата ми е изцяло с външна изолация, на тавана съм поставил минерална вата, тъй като е гредоред и не се използва, дограмата е дървена със стъклопакет.Проблеми с мухал - никакви.Но мухал се появи в банята където дограмата е PVC и тавана е бетонна плоча( тъй като е пристроявана към къщата), а върху плочата - 10см.стириопор.Забелязъл съм, че при комбинация на PVC дограма и външна изолация почти всеки се оплаква от конденз.Затова преди 8 години предпочетох дървото въпреки, че няма добра шумоизолация.Но проблема в банята си остава - все пак е мокро помещение, но не съм спрял да обмислям какво да правя.А и жената доста мърмори.
                Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                За област Габрово 0886843836

                Коментар


                • #9
                  От: Това предотвратява ли мухлясването?

                  Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
                  .На прима виста това ако имате кеф направете някоя снимка и да го доумуваме.А долната тераса вероятно е студена?
                  Ще се постарая.

                  Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                  Тук се крие и отговорът на въпроса - климатиците би трябвало да имат програма за обезвлажняване - включваш я за 30 минути 2-3 пъти дневно и си ти.
                  Другият вариант е специални клапи вградени в дограмата - по-скоро в стъклопакета.
                  Третият е този, който си посочила.
                  Четвъртият е проветряване по естествен път.
                  Допълнителни влагоабсорбатори обезсмислят топлоизолационните мерки, по-добре енергията за влагосъбиране да се ползва за отопление без топлоизолации.
                  Проветряването по естествен път сега работи. По цял ден е отворено. Но в най- студените дни отварянето беше за по 10-15 мин. на включен климатик, което явно е крайно недостатъчно. Явно ще трябва да се пробва поне в едната стая, а другата зима да се разбере има ли смисъл и за другите стаи.

                  Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                  Като имах такъв проблем ползвах по-стар вариант на ето това http://www.delonghi.com/bg_bg/products/dem-85/
                  Това предполагам доста изсушава въздуха, а все пак там спят децата.
                  Женя Вълчанова 0888272565

                  Коментар


                  • #10
                    От: Това предотвратява ли мухлясването?

                    Имах подобен проблем. След 2 зими изхвърлих половината книги от библиотеката, а детето едва дишаше горкото. Взех влагоуловител и проблема се реши. Работи по около 18-20 часа в денонощие, а сметката за ток не е много по-голяма от преди. Аз си купих от тези http://www.twe.bg/.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Това предотвратява ли мухлясването?

                      Първоначално публикуван от jenia7812 Преглед на мнение
                      Това предполагам доста изсушава въздуха, а все пак там спят децата.
                      То това му е целта. Във всеки случай не -повече от парно. У нас имаме и овлажнител,че спада под 40%, хем едно крило е поотворено почти винаги.Поставянето на влагомер, ще е от полза.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Това предотвратява ли мухлясването?

                        Може да се ругулира, така че да се постигне необходимия комфорт. А със сигурност вредата от мухъла върху дишането на децата е по-голяма.
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Това предотвратява ли мухлясването?

                          Потърси проблема другаде!От къде идва влагата?Аз от 4 години съм с PVC дограма и никога не съм имал конденз по стъклата!!!!!Ако има цветя в стаята ги махни и ще си дойде всичко на мястото!!!А относно външната изолация съм с две ръце ПРОТИВ!Хората в др. държави правят изолацията си с каменна вата за да може да диша!В бранша съм от 8-9 години и съм на ти с нещата!
                          Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                          Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                          "Mud Angels" Stara Zagora

                          Коментар


                          • #14
                            От: Това предотвратява ли мухлясването?

                            Първоначално публикуван от jenia7812 Преглед на мнение
                            Като се постопли ще и сложим и на нея една изолация
                            Това е целият ключ към решението.

                            Влага има там, откъдето се изнася топлина. По отношение на балкона, явно е намесена по-гъстата арматура, която изнася топлина към не-изолирани площи от външните стени или нещо такова.

                            Дупките в стените, които си решила да пробиваш, са лечение на пърхут с гилотина.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Това предотвратява ли мухлясването?

                              Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
                              Потърси проблема другаде!От къде идва влагата?Аз от 4 години съм с PVC дограма и никога не съм имал конденз по стъклата!!!!!Ако има цветя в стаята ги махни и ще си дойде всичко на мястото!!!А относно външната изолация съм с две ръце ПРОТИВ!Хората в др. държави правят изолацията си с каменна вата за да може да диша!В бранша съм от 8-9 години и съм на ти с нещата!
                              Точно в тази стая няма нито едно цвете. Проблема не идва от изолацията. След пълната опаковка на апартамента влагата намаля драстично. Остана ни само да изолираме тавана в подпокривното пространство( че продължава да избива мухъл по тавана в другата спалня), а тази стена я бяхме изброили за вътрешна( ама тя не е знаела явно). Като се стопли ще я опаткаме и нея. Ще трябва да се примолим на комшиите да сложим изолация и под терасата. Тогава ще бъдем вече в най- изолирания апартамент съществувал някога. Само да не забравя ще направя снимки и ще пусна.
                              Женя Вълчанова 0888272565

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X