Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Това предотвратява ли мухлясването?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Това предотвратява ли мухлясването?

    В някоя от сходните теми, някой много деликатно намекна, че е несъстоятелно да се счита, че помещенията се проветряват през стените . Точно така е! Какъв е проблемът по същество: По правило, след като жилището се изолира, начина на отопление остава същият - само съответните уреди се пускат по-рядко. В резултат имаме студени стени и топъл въздух - идеалните условия за конденз! Много важно е отоплението да е постоянно, колкото изолацията е по-ефективна, толкова по-неинтензивно, но неизменно постоянно. Редовните грешки са пускане отоплението на максимална мощност, когато сме вкъщи и изключване, когато не сме (примерно сме на работа), отопляване на спални само вечер, на кухни само когато се ползват и т. н. Жилището трябва да е с постоянна температура, без особени скокове, през целият сезон.
    Икономията се реализира от намаляването мощността, потребяваната енергия и съответни енергоносители а не от периодичното ползване!
    Последно редактирано от davc; 09-03-12, 19:32. Причина: "стени"
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #17
      От: Това предотвратява ли мухлясването?

      Аз проблема с мухала който ми избиваше по едната стена на кухнята го реших като залепих на нея 0.5 см стереопор,от този на ролките.От тогава 5 год вече мухъл не се е появил.

      Коментар


      • #18
        От: Това предотвратява ли мухлясването?

        Първоначално публикуван от n.ganev Преглед на мнение
        Но проблема в банята си остава - все пак е мокро помещение, но не съм спрял да обмислям какво да правя.А и жената доста мърмори.
        Пробива се отвор на вратата, и се слага решетка!
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • #19
          От: Това предотвратява ли мухлясването?

          има едни френски системи... сайта беше нещо такова безвлага.нещо си... аз хич не им повярвах, но отидох на гости у едни познати и го видях... хората после ми споделиха, че са имали адски много мухъл и влага, но след изолация и една клапа на прозореца и нямат влага... и все още не им вярвам де... око да види, ръка да пипне...

          Коментар


          • #20
            От: Това предотвратява ли мухлясването?

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            В някоя от сходните теми, някой много деликатно намекна, че е несъстоятелно да се счита, че помещенията се проветряват през стените . Точно така е! Какъв е проблемът по същество: По правило, след като жилището се изолира, начина на отопление остава същият - само съответните уреди се пускат по-рядко. В резултат имаме студени студени и топъл въздух - идеалните условия за конденз! Много важно е отоплението да е постоянно, колкото изолацията е по-ефективна, толкова по-неинтензивно, но неизменно постоянно. Редовните грешки са пускане отоплението на максимална мощност, когато сме вкъщи и изключване, когато не сме (примерно сме на работа), отопляване на спални само вечер, на кухни само когато се ползват и т. н. Жилището трябва да е с постоянна температура, без особени скокове, през целият сезон.
            Икономията се реализира от намаляването мощността, потребяваната енергия и съответни енергоносители а не от периодичното ползване!
            Напълно вярно. Като се поддържа постоянна температура, стените се затоплят и намалява възможността за конденз върху тях. Обаче, както някой беше споменал по-горе, трябва да знаете колко е влажността и откъде идва? Представете си в топлата баня сте напълнили ваната с гореща вода и след малко независимо колко са топли стените - по тях се появяват капчици, ето защо си облицоваме целите бани с плочки. В този смисъл, ако в жилището има много влага, няма значение колко ще изолирате, влагата ще намери къде да кондензира и оттам и мухъл. Помислете и за вътрешна изолация, тя ще намали проблема много по-осезаемо.

            =jenia7812 Остана ни само да изолираме тавана в подпокривното пространство( че продължава да избива мухъл по тавана в другата спалня), а тази стена я бяхме изброили за вътрешна
            Това значи ли че сте на последен етаж и тавана ви всъщност е покрива? Ако е така, там е ключа на проблема. Когато т.н. топли покриви не са топло и пароизолирани отвътре, а само хидроизолирани отвън, тогава влагата се просмуква, кондензира в тавана и оттам мухъла и влагата си остава.
            JEEP CHEROKEE '98 XJ. 4.0 190 hp

            Коментар


            • #21
              От: Това предотвратява ли мухлясването?

              Първоначално публикуван от gueorgi Преглед на мнение
              Напълно вярно. Като се поддържа постоянна температура, стените се затоплят и намалява възможността за конденз върху тях. Обаче, както някой беше споменал по-горе, трябва да знаете колко е влажността и откъде идва? Представете си в топлата баня сте напълнили ваната с гореща вода и след малко независимо колко са топли стените - по тях се появяват капчици, ето защо си облицоваме целите бани с плочки. В този смисъл, ако в жилището има много влага, няма значение колко ще изолирате, влагата ще намери къде да кондензира и оттам и мухъл. Помислете и за вътрешна изолация, тя ще намали проблема много по-осезаемо.
              Наличието на извънредно количество влага не е въпрос на топлоизолация, а израз на някакъв друг проблем - съответно, нито наличието, нито премахването се решават и влияят от нея (топлоизолацията). Ако във баните и под. помещения се поддържа постоянна температура от 23-25 градуса - там също не се получава конденз.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #22
                От: Това предотвратява ли мухлясването?

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Наличието на извънредно количество влага не е въпрос на топлоизолация, а израз на някакъв друг проблем - съответно, нито наличието, нито премахването се решават и влияят от нея (топлоизолацията). Ако във баните и под. помещения се поддържа постоянна температура от 23-25 градуса - там също не се получава конденз.
                Не разбрах съгласен ли си с мен или не? Защото аз казвам същото - че трябва да знаят колко е влажността и от къде идва влагата. А примера с банята дадох точно да се представи ситуацията с извънредно количество влага - когато ваната е пълна с гореща вода конденза е почти сигурен, освен ако не е лято, ама и тогава ще кондензира. С уговорката, че става въпрос за малка баня, не огромно помещение, където изпаряващата се вода от ваната няма да повиши влажността до критични нива. Иначе като източиш ваната, банята ще изсъхне.
                JEEP CHEROKEE '98 XJ. 4.0 190 hp

                Коментар


                • #23
                  От: Това предотвратява ли мухлясването?

                  Съгласен съм, не търся противоречие, само пояснение.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Това предотвратява ли мухлясването?

                    Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                    Аз проблема с мухала който ми избиваше по едната стена на кухнята го реших като залепих на нея 0.5 см стереопор,от този на ролките.От тогава 5 год вече мухъл не се е появил.
                    +1. И аз давам един глас за вътрешната изолация.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Това предотвратява ли мухлясването?

                      Първоначално публикуван от gueorgi Преглед на мнение
                      Това значи ли че сте на последен етаж и тавана ви всъщност е покрива? Ако е така, там е ключа на проблема. Когато т.н. топли покриви не са топло и пароизолирани отвътре, а само хидроизолирани отвън, тогава влагата се просмуква, кондензира в тавана и оттам мухъла и влагата си остава.
                      Да. Последен етаж калкан. Изолацията на целият апартамент е направена с 50 мм. стереопор, като са изолирани и външните стени на цялото подпокривно пространство. На външните стени на апартамента вече не се появява конденз. Изолирани са и терасите и са с PVC дограма. Добре уплътнени. Проблема е в долната частна стената на едната спалня и в тавана на другата. Това лято ще се изолират и те, въпреки, че уж са вътрешни. Дори снощи коментирахме да помолим съседите да изолираме и терасата от долу.
                      Мухълът в другата спалня е на тавана и тази изолация го понамали, но не го спря. За това ще налепим и на пода в подпокривното пространство. Вътрешната изолация не помага ( ако ми остане време ще напиша защо мисля така).
                      Не мога да не проветрявам. И с 15 мин. на пуснат климатик не се е проветрило. Температурата зададена на климатиците( когато работят) е 20 градуса( в смисъл, че не правя баня в къщи). Явно следващата зима ще ви кажа дали е имало ефект от всичката изолация и евентуално тези устройства ( още не знам дали да ги пробваме). Мерси!
                      Женя Вълчанова 0888272565

                      Коментар


                      • #26
                        От: Това предотвратява ли мухлясването?

                        Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                        Пробива се отвор на вратата, и се слага решетка!
                        Имам вентилатор на външнатастена на банята, който остава доста дълго време включен след ползване на помещението, а и прозореца е отворен през голяма част от денонощието.
                        Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
                        За област Габрово 0886843836

                        Коментар


                        • #27
                          От: Това предотвратява ли мухлясването?

                          Ето и обещаните снимки на проблемната стена:



                          Вижда се до какво ниво е била влагата( по подпухналият тапет).







                          От вън на терасата:





                          Терасата- външно и вътрешно със стереопор и на двете места после мрежа, шпакловка, грунд, боя.



                          Изолацията на външните стени на целия апартамент са ето толкова:





                          Женя Вълчанова 0888272565

                          Коментар


                          • #28
                            От: Това предотвратява ли мухлясването?

                            Жени, без да претендирам че съм експерт, ама да питам: На съседите отдолу остъклена ли е терасата? Апартамента се вижда, че не е саниран отдолу, възможно ли е това да е причината?
                            The Flat Earth Society has members all around the globe.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Това предотвратява ли мухлясването?

                              Не е остъклена.
                              Женя Вълчанова 0888272565

                              Коментар


                              • #30
                                От: Това предотвратява ли мухлясването?

                                Влагата се получава там където стената е студена. Клапите ще помогнат за проветрението и "движението на въздуха" но няма да стоплят студената стена.
                                Има 2 вида дограма хубава(дишаща - с вградени в нея отвори) и евтина, която те херметезира. Ако твоята е от дишащата, безмислено е е да се слагат клапи.
                                Аз също съм за клапи, тези тръби които ги показа в началото нищо не ми говорят...

                                Проблема може да се реши с клапи за да има движение на въздуха и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ИЗОЛАЦИЯ. Но аз маи съм повече за вътрешна. Всъщност има специална топлоизолираща боя която е отлична за вътрешна изолация

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X