Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзнал климатик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Замръзнал климатик

    Имах неблагоразумието да си изключа климатика в тия студове и сега няма тръгване. Беше обледил отдолу под питата, и за един час с пистолета за горещ ваздух +30л вряла вода махнах всичкият лед но отново не тръгва. Включих го на 16 гр. постоя 1-2 часа,рестартирах го от захранването и всичко за което се сетя но ефект -нулев. Свети лампичката че работи ,външната перка се включва за 10сек. но не тръгва. Климатика и Хитачи Пам инвертор.
    Моля дайте някакви идеи как да го пусна че ми скъса нервната система.

  • #2
    От: Замръзнал климатик

    Инвертор не би трябвало да прави проблем, при минус 20 моя изписа "ерор", но на другия ден си тръгна като пич.
    Май си за сервиз.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Замръзнал климатик

      Изключи го от захранването за около 30 минути! И го пусни пак. Ако не тръгне, може да има проблем с компресора, ако си го пуснал при много ниски температури след спирането.
      При изключване на климатика маслото слиза на дъното на компресора, а ниските температури го сгъстяват и при старт компресора реално тръгва на "сухо"!
      На повечето климатици в упътването пише, че е противопоказно да се стартират при температури под -10 градуса мисля че беше!
      0877 83 30 90 - Жоро

      Коментар


      • #4
        От: Замръзнал климатик

        Изключих го от захранването за 10часа,обаче не даде ефект. А за пускането при ниски температури,така си беше.Просто така си работи от 5 години,направен е да се включва сутрин в 5 когато парното е изгаснало и към 8 се изключва.Досега не е правил проблем но явно му е дошло времето.

        Коментар


        • #5
          От: Замръзнал климатик

          Първоначално публикуван от iancho75 Преглед на мнение
          явно му е дошло времето.
          Явно. С този режим на работа ти отдавна си му подписал смъртната присъда и вече е изпълнена.
          Има шанс и да тръгне щом не изписва грешка, но ще трябва да се стопли времето. Някои марки не слагат подгревател на картера на компресора и веднъж измръзнал трябва да го стопли само времето за да тръгне. Иначе прави опит за старт и гаси от голям ток на компресора.

          Коментар


          • #6
            От: Замръзнал климатик

            Значи никога не прави тази грешка да спираш клматик независимо какъв и каква марка при температури под минус 5 градуса за побече от 3-4 часа .При плюсови температури не е проблем да си го включваш инцидентно и при нужда но при минус 5-10 че и по ниски температури или не го включваш или не го изключваш.Климатичният компресор представлява роторна или спирална '' scrol '' помпа свързана на един общ вал с ел.мотор и съответно с лагерни шийки и др. работни повърхности които се смазват от масло намиращо се в картера на компресор чрез центробежна помпа. Ако не е работил климатика в студа и съответно темп. на компр. ще е еднаква с външната и ще му трябва голямо усилие за развъртане на ротора а от там по висок ампераж на консумация и съответно електрониката влиза в авариен режим и ти отчита грешка от рода ''rotor lock'' различно за разл. клим. Значи ако можеш и ако ти се занимава първо изкл.щепсела от контакта ,после сваляш най горния капак , после предния капак да откриеш компресора,а ако има вата около него я махаш, поле пищака за горещ въздух и почваш да го напичаш от близо и отгоре до доло докато го зарееш добре.НО внимавай със стопяемите елемени като кабели и пластмаси, ВНИМАВАЙ също така и да не падаш от прозореца че боли.После вкл.щепсела на клим. и пробваш запуск.Дано да е само от това че иначе е скъпичко. Е усех и пиши за резултата.

            Коментар


            • #7
              От: Замръзнал климатик

              Той няма дисплей на вътрешното тяло и няма къде да изпише грешка освен на дистанционното,но то пък е на родният ми език японският .Ако го отворя и духна с пистолета дъното на компресора дали няма да му дойде акъла,че то като гледам топло ще дойде към май.

              Коментар


              • #8
                От: Замръзнал климатик

                Амии, дъното за съжаление му е отдолу Трудно достъпно е демек, особено ако е заледен и той, и наоколо, та ме е страх да ти давам акъл да висиш от прозореца. Такова нагряване наистина може да помогне, само отдолу, но прецени правилно риска!

                Коментар


                • #9
                  От: Замръзнал климатик

                  Днес времето е топло, и ако не тръгне доброволно изощо не си усложнявай живота с подгряване, или др. а повикай доктор. Изключването от захранване преди пуск за секунди е силно препоръчително.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Замръзнал климатик

                    Леда в тавата се маха с топла, а не с вряла вода! Както каза chrichri, днес е топло (то зависи и къде е климатика де) и ако не тръгне викай някой да търси какво не му е наред.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Замръзнал климатик

                      Не тръгна и днес в топлото. Утре ще извикам техник да го погледне че на мен са ми палави ръчичките и пипам все там дето не трябва.От там резултатите от моите намеси обикновено ми излизат солено. Отделно достъпът до външното тяло е свързан с голяма доза адреналин,тъй че този път оставям работата на професионалистите.Ще пиша за диагнозата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Замръзнал климатик

                        Колега и аз съм с "HITACHI RAS/RAC-D14EX2"
                        Всяка вечер го спирам и сутрин си тръгва без проблем дори и при -25С


                        Забелязвам че като го спра 15-20 мин. свети и размразява външното тяло. На сутринта същата работа 5-6 мин. бучи вънка и тогава почва да духа.
                        Почвам да се замислям, дали да го спирам, като е студено????






                        Коментар


                        • #13
                          От: Замръзнал климатик

                          Първоначално публикуван от andro_3j Преглед на мнение
                          Значи никога не прави тази грешка да спираш клматик независимо какъв и каква марка при температури под минус 5 градуса за побече от 3-4 часа .При плюсови температури не е проблем да си го включваш инцидентно и при нужда но при минус 5-10 че и по ниски температури или не го включваш или не го изключваш.Климатичният компресор представлява роторна или спирална '' scrol '' помпа свързана на един общ вал с ел.мотор и съответно с лагерни шийки и др. работни повърхности които се смазват от масло намиращо се в картера на компресор чрез центробежна помпа. Ако не е работил климатика в студа и съответно темп. на компр. ще е еднаква с външната и ще му трябва голямо усилие за развъртане на ротора а от там по висок ампераж на консумация и съответно електрониката влиза в авариен режим и ти отчита грешка от рода ''rotor lock'' различно за разл. клим. Значи ако можеш и ако ти се занимава първо изкл.щепсела от контакта ,после сваляш най горния капак , после предния капак да откриеш компресора,а ако има вата около него я махаш, поле пищака за горещ въздух и почваш да го напичаш от близо и отгоре до доло докато го зарееш добре.НО внимавай със стопяемите елемени като кабели и пластмаси, ВНИМАВАЙ също така и да не падаш от прозореца че боли.После вкл.щепсела на клим. и пробваш запуск.Дано да е само от това че иначе е скъпичко. Е усех и пиши за резултата.
                          Много обобщаващо... Освен скрол, в битовите климатици се използват и бутални компресори.
                          Също така, климатиците мерят и външна температура. Ако компресора не трябва да стартира под някаква температура, той няма да се включи. Версията, че не трябвало да се включва климатика под някаква температура е по-скоро информация от типа ЕЖК.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Замръзнал климатик

                            Колега ittso аз нямах за цел да изнасям професионални и подробни лекций на тема клими защото това е много,ама много писане ,просто исках да насоча и помогна на колегата с малко инфо .Като прочетох коментара ти ми стана ясно колко си грамотен технически,така че ако можеш помогни с информация на човека а не коментирай неща който не разбираш.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Замръзнал климатик

                              Първоначално публикуван от andro_3j Преглед на мнение
                              Колега ittso аз нямах за цел да изнасям професионални и подробни лекций на тема клими защото това е много,ама много писане ,просто исках да насоча и помогна на колегата с малко инфо .Като прочетох коментара ти ми стана ясно колко си грамотен технически,така че ако можеш помогни с информация на човека а не коментирай неща който не разбираш.
                              Нямам спомен да се познаваме. Съответно, няма причина да си запознат с техническата ми грамотност. Запази мнението си за мен за собствена употреба или за след като се запознаем.

                              Успех с "климите"...
                              Извън обсъжданото - има една тема с "римски императори" в заглавието, не ми се търси точно как е озаглавена. Прегледай я.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X