Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лак за китара?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Лак за китара?

    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
    какво ще свирим?
    Състав от повече от двама китаристи основното което прави е да се настройва. До свирене я се стигне, я не.

    Коментар


    • #47
      От: Лак за китара?

      Едно време си я бях заучил цялата, даже сам си я вадих нота по нота. Това е добро като за начало за свирене от китарния състав.
      Утре ще я снимам. Не ми се стори крив грифа, но не се знае. Само на първото прагче е подлагано, но знам ли. Ясен явно си доста наясно с тези неща - може да ти звънна да я погледнеш и да си кажеш мнението.
      Нещо ми се свири тук от няколко месеца, даже седнах на пияното два три пъти, но има нужда от акордииране и не ми е кеф да свиря на разстроен инструмент.
      Александър

      Коментар


      • #48
        Ха здравейте, бях забравил за тази тема, но Гугъл ме подсети.
        Питането ми е, този модел Кремона, имат ли пружина в грифа, която да го регулира?
        Изкривен е. Струните са високо. На 12та позиция октавата бяга с половин тон.
        Като я взех от битака, в грифа нещо тракаше. Сега със струни явно обра луфтовете, но не е това което трябва да е.

        Коментар


        • piron45
          piron45 коментира
          Редактиране на коментар
          На тези китари грифа е залепен, не се регулира. Ако е от регулиращите трябва да има винт точно на захвата за резонансната кутия. Грифа се криви когато стои дълго време с опънати струни и висока влажност.Може да пробваш като свалиш струните и го сложиш на равна повърхност с нещо тежко отгоре, да се поизправи.

      • #49
        Благодаря.
        бърках с ръка вътр, но не напипах винт. А чудно какво вибрираше в грифа .
        Веднъж изметнал, дали ще се задържи върнат.
        Исках да се понауча на нея, но в този вид е мъка.

        Коментар


        • #50
          Ако грифът е в дъга- махане на позициите, рендосване, може би и подмяна на горната летва, лакиране, наново редене на позициите... задължително от читав лютилиер.
          Ако грифът е прав, но е под ъгъл спрямо кутията, може и да има по- простичко спасение.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #51
            Няма просто спасение. Грифът е банан 🍌
            Щом няма регулиране, тази, такива ремонти няма да я огреят. Стойността ѝ е 0.

            Коментар


            • #52
              Все пак, за да не бъде захвърлена, ктарата с тези високи струни, може да се ползва за трениране на слайд китара.
              Понякога има някакво бъздене от резонатора, около бриджът, което не мога да идентифицирам. Но не е болка.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X