Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на покрив-плоча или гредоред с плоскости?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Избор на покрив-плоча или гредоред с плоскости?

    Хм, а какво разбираш под думите "благородна дървесина". Щото китайските ножове от "благородна стомана" са ми ясни, ама благородната дървесина не точно. Благородни кои са от познатите - махагон, дъб, орех и други които са скъпи и от тях стават красиви мебели, врати и паркетина ли?
    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

    Коментар


    • #92
      От: Избор на покрив-плоча или гредоред с плоскости?

      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
      Какво да се разбира в горния контекст "по-добри качества"? По-добри от кое? По-добри за какво приложение и защо?

      Ми нали за конструкции говорим. Не за горене или за тор.

      Коментар


      • #93
        От: Избор на покрив-плоча или гредоред с плоскости?

        Благородна дървесина се счита дървесина с високи естетически показатели, макар че "на вкус и цвет ..." но дефиницията е такава. От благородна дървесина се правят произведения на изкуството, скъпи дървени детайли, музикални инструменти и т.н. Скъпи облицовки също...

        От иглолистната дървесина най-благородната е сибирският кедър - уникална дървесина, уникална...
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • #94
          От: Избор на покрив-плоча или гредоред с плоскости?

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Ми нали за конструкции говорим. Не за горене или за тор.
          Пак питам - по-добри от коя дървесина и защо?
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • #95
            От: Избор на покрив-плоча или гредоред с плоскости?

            Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
            В какъв смисъл?


            Очаквай скоро проблеми. След като не може да се обдухва добре покрива ще има цял букет от кондензи, мухъли, компрометиран покрив откъм дървената конструкция...
            Ще ми трябва доста време да обясня смисъла на бетонния покрив, като бо здрав, а и едва ли ги интересува всички, къщата ми е по особена, като конструкция.

            Относно обдухването: Под битума има положена една пропусклива (нещо като дишаща) мембрана, както и едни такива пластмасови квадрати (нещо като отдушници), без монтирането на които ми казаха, че не важи гаранцията на покрива. Монтирани са в горната част на покрива. Битума е на ИКО. Досега за четири години няма проблеми, дано не се появят.
            Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

            Коментар


            • #96
              От: Избор на покрив-плоча или гредоред с плоскости?

              Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
              Ще ми трябва доста време да обясня смисъла на бетонния покрив, като бо здрав, а и едва ли ги интересува всички, къщата ми е по особена, като конструкция.

              Относно обдухването: Под битума има положена една пропусклива (нещо като дишаща) мембрана, както и едни такива пластмасови квадрати (нещо като отдушници), без монтирането на които ми казаха, че не важи гаранцията на покрива. Монтирани са в горната част на покрива. Битума е на ИКО. Досега за четири години няма проблеми, дано не се появят.
              Тя мембраната си е мембрана и служи да не пропуска вода надолу и да пропуска пара нагоре (в случая) и няма отношение към обдухването. Мисълта ми е, че онези 5 см между плочата и дървената обшивка трябва да са свободни да се движи въздух в тази междина, което е изключително важно именно за разкарване на влагата оттам, а като сте сложили стиропора се възпрепятства именно този съществен момент.

              А колкото до по-здравия покрив - беше малка провокация. Изтъкването му е безмислено по принцип, тъй като няма такова натоварване, към което да се приложи като аргумент.
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • #97
                От: Избор на покрив-плоча или гредоред с плоскости?

                Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                Хм, намерих го сайта - приказни къщи. Само не мога да разбера как от тия трупи с различен диаметър успяват толкова точно да напаснат ъгловите сглобки и защо правят къщите на кокили и след това правят основите - предполагам заради влагата, ама не е ли по-лесно първо да положиш основите, а после трупите. Иначе - възхищавам се на майстора с резачката - голям майсторлък, страшно око и ръка.....
                Толкова е изпипана технологията, точно заради различните диаметри сглобката всъщност е триъгълник и се оставя малко по отворена, за няколко месеца къщата сляга и уплътнява фугите, затова е дограмата и всички неподвижни вертикално елементи се оставят в жлебове или на подвижни шпилки, за да не ги смачка слягащата къща. По дължината на трупите също се прави улей, който корегира евентуални неравности по ствола и се запълва с вата. При слягането я пресова и става бетон. Избира се всяко дърво и се монтира на къщата със северната страна на ствола навън - там жилите са по-нагъсто, "беловината" е по малко от северната страна на дървото. Просто нямам думи, толкова изпипано и измислено с времето е всичко....
                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X