Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на покрив-плоча или гредоред с плоскости?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на покрив-плоча или гредоред с плоскости?

    Здравейте!
    На пролет ми предстои разширяване на къщата с една стая,която ще престроя,а съм малко ''бос''в строителството и се чудя дали въпросната пристройка да е с плоча или да я направя с греди и върху тях плоскости(например ОСБ)и отгоре керемиди или друго покривно покритие.Ще се радвам ако някой ме посъветва и помогне с избора ми,като посочи така да го кажем плюсовете и минусите......
    Благодаря предварително!
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

  • #2
    От: Избор на покрив-плоча или гредоред с плоскости?

    Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
    Здравейте!
    На пролет ми предстои разширяване на къщата с една стая,която ще престроя,а съм малко ''бос''в строителството и се чудя дали въпросната пристройка да е с плоча или да я направя с греди и върху тях плоскости(например ОСБ)и отгоре керемиди или друго покривно покритие.Ще се радвам ако някой ме посъветва и помогне с избора ми,като посочи така да го кажем плюсовете и минусите......
    Благодаря предварително!
    Аз цялата бих я направил с дървена конструкция. 10санта вата, ОСБ и гипскартон.
    Къде е обекта?

    Коментар


    • #3
      От: Избор на покрив-плоча или гредоред с плоскости?

      Като строих вилата, няколко човека, които разбират казаха по добре дървено и не съм питал повече - така го направиха!
      VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

      Коментар


      • #4
        От: Избор на покрив-плоча или гредоред с плоскости?

        Обекта е в Казанлък..........това за дървеното с вата и ОСБ е идея,би ли обяснил по точно колега примерен начин за изпълнение?
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • #5
          От: Избор на покрив-плоча или гредоред с плоскости?

          Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
          Здравейте!
          На пролет ми предстои разширяване на къщата с една стая,която ще престроя,а съм малко ''бос''в строителството и се чудя дали въпросната пристройка да е с плоча или да я направя с греди и върху тях плоскости(например ОСБ)и отгоре керемиди или друго покривно покритие.Ще се радвам ако някой ме посъветва и помогне с избора ми,като посочи така да го кажем плюсовете и минусите......
          Благодаря предварително!
          Единственото предимство на бетонна плоча- дълговечност и възможност за строеж нагоре (върху плочата). Толкова.
          Все пак има въпроси:
          За какво ще се ползва пристроената стая?
          Ще се строи ли в бъдеще нагоре ?
          Ще се ползва ли тавана НАД пристроената част?
          Такива въпроси решават избора.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на покрив-плоча или гредоред с плоскости?

            Пристроената стая ще се ползва за спалня.В бъдеще нагоре няма да се строи.Тавана над пристройката няма да се ползва.Както казах съм много бос в строителството и затова се консултирам с вас,за да знам какво да предприемам когато търся майстори и към какво да се насоча.
            Yamaha Yz450F
            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
            Всичко с ''рошави''гуми!

            Коментар


            • #7
              От: Избор на покрив-плоча или гредоред с плоскости?

              Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
              Обекта е в Казанлък..........това за дървеното с вата и ОСБ е идея,би ли обяснил по точно колега примерен начин за изпълнение?
              Ами вертикални колонки от 4на 10см. през колкото е широка ватата /50 или 60см/.
              Отгоре и отдолу опаянтваш пак с 4на10. Отвънка осб, тъпчеш ватата и затваряш отвътре с гипса.
              Разрови в нета за дървени къщи. Има много.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на покрив-плоча или гредоред с плоскости?

                Аз съм с бетонна плоча (наклонена) на тавана на цялата къща, въпреки че няма да се строи нагоре, така е доста по здраво. Материала необходим за направа на кофража след това се използва отгоре, върху бетона. От гредите се прави скара която е захваната за метални фиби в плочата (предварително заложени). Гредата ти е 10 см. между гредите сложихме 10 см. стиропор и от горе се наковаха всички дъски използвани за кофража. Над дъските вече при мен специално са битумни керемиди. От долу: Гипскартон и вата - пак двоен слой. Получава се нещо като двоен сандвич - панел. В момента като запаля камината на десетата минута е доста топло. Естествено така е двойно по скъпо (арматура, бетон, работа, време).
                Успех в строежа.
                Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на покрив-плоча или гредоред с плоскости?

                  Благодаря за бързите отговори момчета!На пролет ще се строи а сега цяла зима ще събирам информация,относно стените дали да са с тухли,покрива дали да е с плоча или алтернативни покривни конструкции..........
                  Yamaha Yz450F
                  Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                  Всичко с ''рошави''гуми!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на покрив-плоча или гредоред с плоскости?

                    При мен 2-я етаж е газобетон с колони и пояс бетон отгоре, няколко основни греди също бетон и на тях гредореда (с вата), плоскости, фолио и керемиди. Зависи с какво искаш да го покриваш, ще трябва да си сметнеш конструкцията. От всичко може да се направи да е супер здраво, въпроса е в сметките, колко дебели греди на какво разстояние, какви дължини ще премостваш. Варианти хиляди.
                    The Flat Earth Society has members all around the globe.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на покрив-плоча или гредоред с плоскости?

                      Здравей колега.Не знам с какъв бюджет разполагаш но, мога да ти дам една идея.Правиш така наречената скелетна конструкция/греди,колони и т.н.т./от бетон.Презижда се с газобетон/итонг/25см после слагаш 8-10см минерална вата и най от вън фугирана зидария с тухли единички/има такива специални/.От горе плоча бетонова, покривна конструкция и керемиди.Това ако разполагаш с нужните средства.Ако не търсиш компромисен вариант но, къща не се строи всеки ден и за един ден.Това го видях там някъде на запад.Успех ти желая.
                      не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на покрив-плоча или гредоред с плоскости?

                        У бетоня е истината !
                        И аз така се подлъгах и направих "дървен" таван преди 3 години ама тая година ми хлопна дъската ,че ще расте семейството след година две и на пролет бутам покрива и айде наново
                        Лудак

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на покрив-плоча или гредоред с плоскости?

                          Ако няма колони за плоча за какво ще захванеш плочата, куфраж направо за стените ли? Най-лесния, бърз и евтин(зависи) вариант е дървени греди, вата, гипсокартон отдолу, усб отгоре, керемиди или битум.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на покрив-плоча или гредоред с плоскости?

                            Ами както казах по-горе,още се чудя дали да е с тухли или ютонг,някои колеги казаха и за дървена конструкция с вата и ОСБ,обаче все ми се струва че така с дървената няма да е много надежно,виждал съм дървени къщи ''на запад'',но де да знам........аи все пак става въпрос за една стая и затова търся вариянти на които да се спра при строежа.В заглавието съм написал че става въпрос за покривната конструкция но всъщност има и дилема от какво и как да са направени стените.Радвам се че само за ден има активно участие на вас колеги,и ще се радвам всеки да сподели мнение с предимствата и недостатъците.
                            Yamaha Yz450F
                            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                            Всичко с ''рошави''гуми!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на покрив-плоча или гредоред с плоскости?

                              Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                              Ами както казах по-горе,още се чудя дали да е с тухли или ютонг,някои колеги казаха и за дървена конструкция с вата и ОСБ,обаче все ми се струва че така с дървената няма да е много надежно,виждал съм дървени къщи ''на запад'',но де да знам........аи все пак става въпрос за една стая и затова търся вариянти на които да се спра при строежа.В заглавието съм написал че става въпрос за покривната конструкция но всъщност има и дилема от какво и как да са направени стените.Радвам се че само за ден има активно участие на вас колеги,и ще се радвам всеки да сподели мнение с предимствата и недостатъците.

                              Ами 80% от хамериканците за в дървени бараки и не се оплакват. Дървената конструкция е най лесна за изграждане и най добра като топлоизолация.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X