Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лира или радиатор за банята

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Лира или радиатор за банята

    Първоначално публикуван от Митко (smile) Преглед на мнение
    Тук, може би, трябва да вметна още нещо. Ще е хубаво каквото и да избера да работи възможно най-много време отворено. Котлето, колкото и да ме убеждаваха, че е много хубаво има един недостатък. Когато затворят всички термоглави на радиаторите нищо не изключва помпата и тя започва да се мъчи. Не че тя се оплаква, обаче имам някакви опасения относно дължината на живота и в този режим. Ако тялото в банята е постоянно отворено би решило и този проблем.
    Ако помпата е грундфос, вило... или казано накратко помпа за парно - нищо в нея не се мъчи ако са ти затворени кръговете. Ако ти се занимава я разглоби и виж.
    Турбинката отдолу която върти водата е нещо като майтап. Тя е компромисен вариант откъм дебит мощност, икономия на ел енергия. Неслучайно ако ти е с 2м . по- висока последната точка трябва да си вземеш друг модел помпа. Моята помпа я взех за 20лв. защото и продавача и аз си мислехме че не работи като я включих в контакта.
    Оставяй я да си върти.
    П.П. М/у другото еон ме изненадаха че в светлата част на деня няма да има ток в следващите 2 седмици и понеже нямам юпиес а ми е циганска душата - пробвах с инвертор, акумулатор и зарядно за автомобил. Помпата шуми малко повече но върши работа. 150 вата е инвертора.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #47
      От: Лира или радиатор за банята

      Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
      Ако помпата е грундфос, вило... или казано накратко помпа за парно - нищо в нея не се мъчи ако са ти затворени кръговете. Ако ти се занимава я разглоби и виж.
      Турбинката отдолу която върти водата е нещо като майтап. Тя е компромисен вариант откъм дебит мощност, икономия на ел енергия. Неслучайно ако ти е с 2м . по- висока последната точка трябва да си вземеш друг модел помпа. Моята помпа я взех за 20лв. защото и продавача и аз си мислехме че не работи като я включих в контакта.
      Оставяй я да си върти.
      П.П. М/у другото еон ме изненадаха че в светлата част на деня няма да има ток в следващите 2 седмици и понеже нямам юпиес а ми е циганска душата - пробвах с инвертор, акумулатор и зарядно за автомобил. Помпата шуми малко повече но върши работа. 150 вата е инвертора.
      Помпата е затворена в котлето и не ми се иска да го разглобя цялото, за да я видя или сменям Явно не е грундфос, защото се чува, че се мъчи, като са затворени вентилите.
      LZ1DWW

      Коментар


      • #48
        От: Лира или радиатор за банята

        Това ,че шуми различно не означава ,че се мъчи. Не извършва работа (пеместване на тяло от точка А до точка Б) , намалява консумацията на енергия, двигателя (асинхронен) добличава до синхронни обороти, а турбината се върти напразно. Същото се получава когато запушите прахосмукачка, но там двигателя е колекторен и оборотите се увеличават повече.

        Коментар


        • #49
          От: Лира или радиатор за банята

          Първоначално публикуван от valeri_at Преглед на мнение
          Това ,че шуми различно не означава ,че се мъчи. Не извършва работа (пеместване на тяло от точка А до точка Б) , намалява консумацията на енергия, двигателя (асинхронен) добличава до синхронни обороти, а турбината се върти напразно. Същото се получава когато запушите прахосмукачка, но там двигателя е колекторен и оборотите се увеличават повече.
          Надявам се да си прав.
          Като върни водата няма никакви шумуве, а като не върти се появява доста неприятен шум. Това ме кара да си мисля, че се мъчи.
          LZ1DWW

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X