Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лира или радиатор за банята

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лира или радиатор за банята

    Миналата година оставих избора за след като сложим плота от камък и т.н... обаче след като се роди шефчето - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05087.jpg
Прегледи:1
Размер:69.0 КБ
ID:5942855, а камъка остана за малко по-добри времена, явно ще трябва да сложа нещо за отоплението на банята преди това. Ситуацията е следната - локално парно на газ изградено изцяло с изключение на въпросното отоплително тяло(тръбите са изкарани на 40 см разстояние една от друга и затапени). Котлето е 24 KW, ако това изобщо има значение. Банята е около 4м2 и е вътрешна. Миналата зима не беше изобщо студена(то и аз не съм критерий, че не съм от студенливите), но за къпането на малкия ще трябва да се топли. Мислех да слагам лира, но имам притеснения, породени от познати, че лирата нищо не топли. Гледах има железни и алуминиеви. Разликата ми е ясна. Мощността, обаче им е дадена при 90 градуса, а системата поддържа 40-60. Алуминиевия радиатор ще се справи, обаче няма визия като за баня, а и не можеш една кърпа да изсушиш на него. Дайте съвет какво според вас е по-добре. Лира или радиатор от няколко глидера. Каква мощност или колко големи трябва да са? Благодаря!
    LZ1DWW

  • #2
    От: Лира или радиатор за банята

    Има едни лиро-радиатори баш за баня. Изглеждат като стълба със Ен на брой стъпала.
    нещо такова. Има различни: http://www.bulgariatherm.com/index.p...=245&Itemid=35
    Последно редактирано от Пенчо; 05-10-11, 15:04. Причина: доп

    Коментар


    • #3
      От: Лира или радиатор за банята

      Подово. Ако имаш как.

      Иначе, мощността при по-ниска температура можеш приблизително да я сметнеш.

      Коментар


      • #4
        От: Лира или радиатор за банята

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Има едни лиро-радиатори баш за баня. Изглеждат като стълба със Ен на брой стъпала.
        нещо такова. Има различни: http://www.bulgariatherm.com/index.p...=245&Itemid=35
        Ти мъ уби . Дай идея как да го търся това? Име, снимки или нещо за отправна точка? Благодаря!


        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Подово. Ако имаш как.

        Иначе, мощността при по-ниска температура можеш приблизително да я сметнеш.
        Има как, ама не ми се иска плочки на една година да се къртят . Тоз "акъл" ако ми го беше дал преди две години щях да го направя(или ако бях помислил на време). Сега дилемата е кое от двете? Зависимостта линейна ли е?
        LZ1DWW

        Коментар


        • #5
          От: Лира или радиатор за банята

          Tова е лиро-радиатора за който говори Пенчо.Има няколко размера.Аз съм доволен от моя.Става и за сушене на кърпи , а и на други дрехи.Моето котле също е 24 Кв (не че има значение де)

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA057526 [800x600].jpg
Прегледи:1
Размер:40.6 КБ
ID:5307632
          http://www.maket.bg/radiators/products
          От тях съм го взел
          Последно редактирано от FREEFLYER; 05-10-11, 15:27.
          RAV 4
          F650GS

          Коментар


          • #6
            От: Лира или радиатор за банята

            Първоначално публикуван от Митко (smile) Преглед на мнение
            Ти мъ уби . Дай идея как да го търся това? Име, снимки или нещо за отправна точка? Благодаря!

            ?
            Е, не се ли вижда линка? http://www.bulgariatherm.com/index.p...id=12&Itemid=3

            Както и на още стотици места. Пиши в Гуглето радиатор /отоплител/ за баня и...

            Коментар


            • #7
              От: Лира или радиатор за банята

              "Лира", си е някакво битово понятие. Топлобменящият елемент си се казва радиатор, просто ги има в различна форма. Основният фактор е отдаващата повърхност, следва формата (която може да интензифицира обмена във голяма степен). Тези тръбни радиатори (независимо с хоризонтални, или вертикални тръби) са най-неефективните от всяка гледна точка, а функцията за сушене на кърпи, в края на краищата е второстепенна и несъществена.
              Сложи си нормален и достатъчно голям радиатор, пък като ти е горещо на теб си върти кранчетата. За шефчето - на мах.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #8
                От: Лира или радиатор за банята

                В едната баня имам излишен, ще го видя колко ребра е и ще пиша, че моята е по-малка , да не би да не ти достига излъчвателна мощност.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #9
                  От: Лира или радиатор за банята

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  "
                  Сложи си нормален и достатъчно голям радиатор, пък като ти е горещо на теб си върти кранчетата. За шефчето - на мах.
                  Аз по проект съм на локално парно. В баните са по 3 ребра 60см чугун. В холокухнята бяха общо 21.
                  От като съм на ТЕЦ оставих само 9 и не е наставал студ. Вратата към коридора и банята стои отворена и радиатора в банята не е пускан от години.
                  Мисълта ми е, че за 10м3 "стълбата" ще е достатъчна.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лира или радиатор за банята

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    "Лира", си е някакво битово понятие. Топлобменящият елемент си се казва радиатор, просто ги има в различна форма. Основният фактор е отдаващата повърхност, следва формата (която може да интензифицира обмена във голяма степен). Тези тръбни радиатори (независимо с хоризонтални, или вертикални тръби) са най-неефективните от всяка гледна точка, а функцията за сушене на кърпи, в края на краищата е второстепенна и несъществена.
                    Сложи си нормален и достатъчно голям радиатор, пък като ти е горещо на теб си върти кранчетата. За шефчето - на мах.
                    Тоз категоричен пост предполага личен опит, а моят показва друго. Едната ми баня е 10 кв.м. и се отоплява точно с такива тръби, а да не говорим за дребногабаритното пране - изсъхва за 10 минути, даже монтирах над лирата едни ветрилообразни пръчки - сушилник допълнителен - че всичко съхне доста бързо през зимата.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лира или радиатор за банята

                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      Тоз категоричен пост предполага личен опит, а моят показва друго. Едната ми баня е 10 кв.м. и се отоплява точно с такива тръби, а да не говорим за дребногабаритното пране - изсъхва за 10 минути, даже монтирах над лирата едни ветрилообразни пръчки - сушилник допълнителен - че всичко съхне доста бързо през зимата.
                      Не че нямам опит, но това всъщност не е съществено. Това, че се отопляваш успешно с тръбен радиатор означава единствено, че колкото и да е неефективен, явно е достатъчно преоразмерен. Тези пръчки дето си ги монтирал, могат да се разположат и над всякакво друго отоплително тяло със същия успех, пък и прането може да се мята върху всякакъв радиатор като това е толкова от значение.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лира или радиатор за банята

                        За преоразмерен - не е, утре подробности за размер и брой пръчки, но както казва Марто , по гръб не падаш и за това спирам да споря. Радиатора няма толкова място за пране, а при бебе - познай.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лира или радиатор за банята

                          Ма ти нали си инженер - и то строителен! На теб ли трябва да ти казвам, че радиаторът е отоплително тяло и да бъде простор му е "амнайста" функция (при това в разрез със основната) и съвсем не задължителна!
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лира или радиатор за банята

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Ма ти нали си инженер - и то строителен! На теб ли трябва да ти казвам, че радиаторът е отоплително тяло и да бъде простор му е "амнайста" функция (при това в разрез със основната) и съвсем не задължителна!
                            Не е никак лоша сушилната функция.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лира или радиатор за банята

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Ма ти нали си инженер - и то строителен! На теб ли трябва да ти казвам, че радиаторът е отоплително тяло и да бъде простор му е "амнайста" функция (при това в разрез със основната) и съвсем не задължителна!
                              Неефективен, неефективен, колко да е неефективен? И защо да е? Да не плаща на ТЕЦа на отолляем кубик? Топлото си е все негово.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X