Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашни климатици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Домашни климатици

    Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
    Според мен са се пошегували с теб. Всеки климатизатор има нужда от неколкократна годишна профилактика, а за 5 г. гаранция аз поне не съм чувал досега в БГ. ...А за доставяне на рез. елементи в рамките на 1-та година досега се е заплащало за сметка на някого.
    Имам климатици от преди 9-10 години, никога не им е правена профилактика и оше работя, е имам и по-нови с по два ремонта, но общо взето са необслужваеми.

    Виж това което Много ме плаши са поставките на външните тела - Българска разработка, от Бързо ръждясващ профил, като ги гледам и си мисля кога ли ще увисне тялото на тръбите и кабела?

    Коментар


    • До: Домашни климатици

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      Всички климатици от най-висок клас имат 5-годишна гаранция и нито един от тях не изисква каквато и да е профилактика...
      Миналата година един познат си купи 2 климатика и му казаха, че гаранцията важи само, ако им се прави профилактика 2 пъти в годината Тя по принцип е безплатна но им плаща командировките/70лв/
      Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
      0894328706

      Коментар


      • До: Домашни климатици

        Да, това е най-стандартния модел за измъкване на допълнителни пари от клиента... Важи само за третокласни фирми доставчици... Посъветвайте го да погледа вашият приятел и да види в какво точно се изразява "профилактиката"...?
        VPetrov.photography

        Коментар


        • До: Домашни климатици

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          Всички климатици от най-висок клас имат 5-годишна гаранция и нито един от тях не изисква каквато и да е профилактика...
          Имам Mitsubishi за 1300 лева. За да ми подържат гаранцията е необходимо (задължително!!) да ме посещава техник веднъж годишно, като посещението струва 40 лева.
          Собственичката на магазина ми показа как веднъж на месец-два сам да почиствам филтрите на вътрешното тяло. Проста работа, само дето трябва да нося стълба от мазето и дето ми пада гаранцията.

          Коментар


          • До: Домашни климатици

            Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
            ...и дето ми пада гаранцията.
            Как ще пада гаранцията?!Има ли пломби или нещо подобно на капаците на филтрите?!
            Това си е нормално обслужване.Все едно на кола да пада гаранцията,ако гресираш,проверяваш нива на течности и доливаш.
            Дори тук става въпрос за елементарно почистване.Не е възможно!
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • До: Домашни климатици

              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
              Виж това което Много ме плаши са поставките на външните тела - Българска разработка, от Бързо ръждясващ профил, като ги гледам и си мисля кога ли ще увисне тялото на тръбите и кабела?
              няма да увисне, ще се тръшне със страшна сила на земята...

              имам приятел, който е един от основните производители на такива стойки
              и при него има и бързоръждясващи - просто само с прахово покритие

              обаче и има и кадмирани - практически вечни

              просто човек трябва да знае, че съществуват, за да си поиска точно такива,

              не са масови, поради незначително по-високата си цена

              а на инсталатора му е съвършено безразлично, колко ще траят - той си взима парите от монтажа...

              Коментар


              • До: Домашни климатици

                Профилактика - почистване на вътрешните филтри срещу заплащане?!?
                Ще дойде някой да ми прави такава профилактика на климатиците, но после той ще има нужда от реанимация!

                И е хубаво, когато се подписва документът за гаранцията, преди това да се прочете.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X