Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашни климатици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Домашни климатици

    Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
    Между другото имам една голяма молба. Климатика ни е RAS-40CNH1/RAC-40CNH1 на HITACHI, японско производство, и за изминалите години машината наистина се доказа с качествата си. Обаче с годините се доказа един недостатък. Тъй като машината е с датчик за обледеняването, не е възможно да го пуснеш по някакъв начин принудително да се разтопява натрупаното количество лед, и то единствено този лед който се образува при мъгла. Когато ледът е резултат от нормално обледеняване всичко е наред и машината си работи както си е по проект(работи, натрупва лед, разледенява и т.н. и така до към -13 -15 градуса), но падне ли мъгла и температурата е под 0, се получава не лед а някакъв скреж, който датчика явно не може да го хване и резултатът е невъзможност за почистване на тази машина докато не се дигне температурата над 0 градуса. Та молбата ми е ако някой има схема за този климатик, или пък знае какъв е този датчик(токов, напреженов или др), да каже за да се опитам принудително да го излъжа по някакъв начин да се размразява при мъгла, защото не искам машината да се напъва да работи при положение че е видно че няма никакъв смисъл да го прави при 1-2см заскрежаване. А при нас мъглите зимата са отвратително дълги.
    Предварително Благодаря
    На първо време, да видят фреона.Най-добре е да се смени с нов.Точното количество е описано на климатика.Вакуумиране не тръбния път 20мин.
    Ако това не помогне, смяна на вътрешния тръбен датчик, може да си е променил стойността.Ако не я е променил, сменя му се мястото и датчика заедно с тръбата на която седи се изолира, това помага.Хубаво е и да се измери налягането на компресора.
    Намери някой техник който е в час, той ще ги свърши тия неща.
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • До: Домашни климатици

      Май не е и това. Това ни е втория идентичен климатик който ползваме за последните 9г. Първият беше абсолютно същият, но след като се "амортизира" на четвъртата година, замина в къщи и там вече 5 год. допълнително работи без проблеми(освен гореописания). С "новия" имаме същия проблем. По такъв начин според мен отпада възможността за изброените причини. Машината и сега работи перфектно и през лятото и през зимата. Само когато зимата темепературите са под 0 и има мъгла образуваният скреж не задейства външният датчик и резултатът е че не размразява машината. Иначе когато е под 0 но няма мъгла машината си се обледенява, след това включва размразяването в зависимост от скоростта на обледеняване(през 2-3ч примерно), и всичко работи нормално. Но падне ли мъгла е просто мъка. Някъде бях чел в нета че в такъв момент се образувал особен вид скреж по климатиците, че датчиците не можели да го хващат и затова се получава обледеняване. Явно това е проблем на датчика, а не на нещо друго по машината. Затова и търся начин да реша въпросът чрез лъжене на датчика, особенно денно време когато сме в офиса и се въртим покрай машината. Затова и ме интересува дали някой знае какъв точно е датчика на външното тяло, за да знам какво да измисля. Лошото е че нямам никаква техническа информация за схемното изпълнение на машината.
      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

      Коментар


      • До: Домашни климатици

        Казах ти какъв е датчикът точно - термистор. Общо са 4 или 5 на целия климатик и са с еднаква стойност при 25 гр. Таблицата ти дадох само за пример за това как се променят стойностите от температурата.
        Изглежда ето така


        Обледяването при мъгла става бързо и ледът е порест (по-скоро скреж) и е добра термоизолация, затова датчикът се лъже. А ти можеш единствено чрез добавяне на съпротивление да имитираш повече студ и тогава се включва програмата за обезскрежаване.
        Но, както казват, "не правете това сами в къщи" ако не сте на ти с електрониката

        Коментар


        • До: Домашни климатици

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          Еквивалентни къщи на газ (природна газ - централно снабдяване) при големи икономии докарват сметки от 1200лв. a при по разточително използване и нагоре...
          Оуу много Това нещо е сбъркано мисля...не знам,много зависи от различните фактори и как е решено самото отопление на къщата- дали е с един котел или с няколко но по-малки. В ВАРНА на един клиент къщата муе около 360кв отопляеми като разположението е доста обемни- в смисъл хола,кухня , трапезария и стълбище е един обем и е с площ 170кв-обема е над 500м3. Той е с един котел от 48kW с газова горелка и е снабден с 160литров бойлер. Той плаща към 850лв при това не с много икономии. Всичко си работи и комфорта е на ниво.
          Има един момент,че ако са с газови горелки те трябва да се настроят внимателно. Тогава разхода пада. Много е важно и как е решено отоплянето на битовата вода и нейната система. Има така наречената тритръбна система при която има еда студена линия и е топли, които са в циркулация непрекъснато- с цел да не се чака топлата вода да дойде от котелното до 3 етаж примерно. Е тази система много гълта. Ако тези къщи имат такава ВиК система е хубаво да си направят някакво управление... много зависи, но този разход е доста- особено с икономии.
          Land Rover Defender 110SW 300tdi

          Коментар


          • До: Домашни климатици

            това което паджеровод е споменал е така но само ако има външен датчик но има и без който си определят разскрежаването зависещ от изходния въздух който дава вътрешното тяло когато падне под допустимите стойности тогава включва размразяването а има и климатици които размразяват на време отделно има и с външен датчик
            vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
            Suzuki GSR600 98 hp
            Nissan Pathfinder 174 hp
            0878222 три 3 шест

            Коментар


            • До: Домашни климатици

              Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
              Май не е и това. Това ни е втория идентичен климатик който ползваме за последните 9г. Първият беше абсолютно същият, но след като се "амортизира" на четвъртата година, замина в къщи и там вече 5 год. допълнително работи без проблеми(освен гореописания). С "новия" имаме същия проблем. По такъв начин според мен отпада възможността за изброените причини. Машината и сега работи перфектно и през лятото и през зимата. Само когато зимата темепературите са под 0 и има мъгла образуваният скреж не задейства външният датчик и резултатът е че не размразява машината. Иначе когато е под 0 но няма мъгла машината си се обледенява, след това включва размразяването в зависимост от скоростта на обледеняване(през 2-3ч примерно), и всичко работи нормално. Но падне ли мъгла е просто мъка. Някъде бях чел в нета че в такъв момент се образувал особен вид скреж по климатиците, че датчиците не можели да го хващат и затова се получава обледеняване. Явно това е проблем на датчика, а не на нещо друго по машината. Затова и търся начин да реша въпросът чрез лъжене на датчика, особенно денно време когато сме в офиса и се въртим покрай машината. Затова и ме интересува дали някой знае какъв точно е датчика на външното тяло, за да знам какво да измисля. Лошото е че нямам никаква техническа информация за схемното изпълнение на машината.

              Колега, бъркаш се с тоя датчик дето е отзад на топлообменника на климатика.Това не е датчик за разскрежаване.Той просто е един от датчиците определящи алгоритъма на работа на машината.В случая при тебе, мери температурата на външния въздух.Момента и продължителността на разскрежаване се определят комплексно от много параметри, не само от един датчикИ все пак, най-важния в случая датчик е този който е показал колегата на снимката.На вътрешния тръбен път.
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • До: Домашни климатици

                не съм напълно съгласен за пример климатик осака 17 нс външния и датчик е определящ за степента на размразяване ако е поставен както по горе на снимката тялото не може да се размрази ако ще лято да стане в случая местиш датчика на мястото където започва да замръзва първо в случая точно зад външния вентилатор в самата пита за хаера инвертор 22 например се мести на една друга тръба във външното тяло за да размразява добре естествено времето за работа на климатика се намаля за сметка на размразяването при работа от около 45 минути 10 размразяване а самода добавя че датчиците в климатиците са различни по параметрида речем хайер въздушен-20кома тръбен 10 кома на инверторите има два по двадесет и един мисля че беше 500 кома
                vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
                Suzuki GSR600 98 hp
                Nissan Pathfinder 174 hp
                0878222 три 3 шест

                Коментар


                • До: Домашни климатици

                  Как да позная по буквите на моделите кой климатик къде е произведен- Китай, Малайзия, Япония. Насочиха ме към малайзийско или японско производство, а за марка се колебая Панасоник или Самсунг /инвертер/.Имам стая 45кв.м. и друга 18кв.м. в които искам да сложа климатици. 12-ка и 9-ка са може би моите модели/поне така си ги сметнах по разни таблици за кубатурата/. Живея в Троян, а тук си е студено зимата. Да ли е по добре да се сложи малко по "голям" климатик, който да работи но не на пълна мощност- т.е да се презапася? Дали така ще е по-малка консумацията?
                  Борислав Русенов - 0889593977

                  Коментар


                  • До: Домашни климатици

                    ако вземеш самсунг вероятноста да береш ядове е значителна просто са по слаби за панасоника само хубави работи мога да кажа поне за момента и естественно малайзииския модел само че панасоника 12 за 45 кв не ми се вярва да работи по добро е в случая 18 както и 9-ка за 18 кв по добре е 12-ка иначе ще са малко анемични
                    vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
                    Suzuki GSR600 98 hp
                    Nissan Pathfinder 174 hp
                    0878222 три 3 шест

                    Коментар


                    • До: Домашни климатици

                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      Казах ти какъв е датчикът точно - термистор. Общо са 4 или 5 на целия климатик и са с еднаква стойност при 25 гр. Таблицата ти дадох само за пример за това как се променят стойностите от температурата.
                      Изглежда ето така


                      Обледяването при мъгла става бързо и ледът е порест (по-скоро скреж) и е добра термоизолация, затова датчикът се лъже. А ти можеш единствено чрез добавяне на съпротивление да имитираш повече студ и тогава се включва програмата за обезскрежаване.
                      Но, както казват, "не правете това сами в къщи" ако не сте на ти с електрониката
                      Горе долу ме бива с електрониката. Поне си ремонтирам всичко сам от печката компютъра, телевизора до колата. Просто преди да правя каквото и да е предпочитам да съм подготвен. Приемам че и моя датчик е такъв, така че следва разкачане и да сложа на удобно място един потенциометър последователно на термистора и се надявам така макар и малко ръчно а не автоматично да го накарам да се размразява от скрежа(не леда). Надявам се да има резултат.
                      Благодаря!
                      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                      Коментар


                      • До: Домашни климатици

                        Първоначално публикуван от bobotrojan Преглед на мнение
                        Как да позная по буквите на моделите кой климатик къде е произведен- Китай, Малайзия, Япония. Насочиха ме към малайзийско или японско производство, а за марка се колебая Панасоник или Самсунг /инвертер/.Имам стая 45кв.м. и друга 18кв.м. в които искам да сложа климатици. 12-ка и 9-ка са може би моите модели/поне така си ги сметнах по разни таблици за кубатурата/. Живея в Троян, а тук си е студено зимата. Да ли е по добре да се сложи малко по "голям" климатик, който да работи но не на пълна мощност- т.е да се презапася? Дали така ще е по-малка консумацията?
                        За Самсунга забрави, Панасониците също не са кой знае кво.Ориентирай се към Фуджитсу, Тошиба, Дайкин, Митсубиши.Цената е малко по-висока, но климатиците са бая по-добри.Някъде нагоре в темата съм написал какво да гледаш, ако ти трябват предимно за отопление.
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • До: Домашни климатици

                          Така продължавам в тази тема . В Технополис продавача ми каза ,че инверторните са капризни към напрежението ,а ставаше дума за Панасоник. Та въпроса ми е : не е ли по добре когато се ползва за отопление климатика да се преоразмери и вместо 12 инвертор за същата сума да се взема 18-22 неинверторен

                          Коментар


                          • До: Домашни климатици

                            Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
                            не е ли по добре когато се ползва за отопление климатика да се преоразмери и вместо 12 инвертор за същата сума да се взема 18-22 неинверторен
                            Не е по-добре за никой, за климатика - ще включва и изключва по-често, за теб - вътрешното тяло духа духа, пък спре, за комшиите - шумът. Знам какво те притеснява - цената на самия инвертор и цената на евентуален ремонт. Затова - Фуджицу, Мицубиши, Дайкин... дали пропуснах някой?

                            Коментар


                            • До: Домашни климатици

                              Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
                              Така продължавам в тази тема . В Технополис продавача ми каза ,че инверторните са капризни към напрежението ,а ставаше дума за Панасоник. Та въпроса ми е : не е ли по добре когато се ползва за отопление климатика да се преоразмери и вместо 12 инвертор за същата сума да се взема 18-22 неинверторен
                              В Технополис, консултанта ме убеждаваше, че Хайер бил доста по-качествен и надежден от Мицубиши, защото били най-големия производител на климатици в света. Тарикати. Кога ли ще попаднат на някой киселяк, да им направи бърз фейслифт.
                              Консултанта не ти обяснява кое е по-добро като покупка за теб, а те навива да купиш това, което е по-добре за него като продажба. Както са наредили в сутрешния инструктаж. Не ги слушай, а ако са много досадни ги изгони.

                              Ако ти понася финансово, си купи някое Мицубиши или Дайкин, инверторен.

                              А това, че при ниско напрежение горял компресора е информация от вида "една жена речи в рейса, че"... Не ми се спира на подробности за устройството на инвертора, но е малко вероятно да има такъв проблем.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • До: Домашни климатици

                                Качествените инвертори имат толкова много защити, че почти е невъзможно да изгорят
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X