Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Плочките се пукат!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Плочките се пукат!

    Преди месец направих ремонт на тоалетната.
    Вчера ми се спука една плочка!Тази вечер видях,че още три са се спукали!
    Аз,нямам обяснение на случващото се.Ако някой,може да помогне,ще съм благодарен.
    Плочките са лепени върху влагоустойчив гипсокартон и са фаянсови.
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

  • #2
    От: Плочките се пукат!

    На такива основи, аз лично ВИНАГИ ползвам лепило флекс. Чак пък толкова картонени да са плочките...
    Друг е въпроса, че изначално не одобрявам тая технология с гипскартона отдолу. Това е начин на работа на псевдомайстори. Факт е, че в Италия никъде не се прави така. Ако спомена за тази мързелива технология на някой от тях, ще умре от смях.
    Ама темата ще се изроди, та затова спирам.
    Стените се измазват с нещо абсолютно НЕсъдържащо гипс.
    Тук масово се пренебрегват машинните мазилки, но са най-доброто.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: Плочките се пукат!

      А има ли фуги между плочките? Защото явно е нещо, свързано с толинните разширения в тези жеги.

      Коментар


      • #4
        От: Плочките се пукат!

        Няма фуги.Интересно ми е как старите плочки,не се спукаха за 30.г.
        Двама комшии от блока,правят същите ремонти,но тяхните плочки са си здрави!
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • #5
          От: Плочките се пукат!

          Почти съм сигурен, че е от липсата на фуги, но снимай някоя за всеки случай да видим какви са пукнатините.

          Коментар


          • #6
            От: Плочките се пукат!

            Същото и при мен. И при мен са върху гипсокартон. Мисля, основата се измята - овлажняване или друго.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG5667 (Medium).JPG
Прегледи:1
Размер:43.6 КБ
ID:5291012
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #7
              От: Плочките се пукат!

              От основата е, плочките са пукнати на едно и също място. Липсата на фуги е спомогнала за проблема.
              Jeep Grand Cherokee '96 5,2 V8

              LZ1POP

              Коментар


              • #8
                От: Плочките се пукат!

                Ами сега масово се работи по този начин, трябва и проблемът да е масов ако е от основата. Все пак си мисля, че ако не са се опирали плочките, нямаше да се пукнат точно на едно място?

                Коментар


                • #9
                  От: Плочките се пукат!

                  Първоначално публикуван от ivorus Преглед на мнение
                  От основата е, плочките са пукнати на едно и също място. Липсата на фуги е спомогнала за проблема.
                  Коя основа ?
                  Правих на мама една баня преди 3 год . две стени зелен гипскартон . Директно на "гребен" в/у картона. Фуга 2 мм. Чаках всичко да опада още първия месец. Даже си бях приготвил извинение.... "Ми ,те тея новите мат`ряли нали ги знаеш , не е като едно време , цимент , да откръшиш от него..." Още повече че в тая баня се шляпа денонощно .. Нищо не е мръднало.
                  Таа ... коя основа?
                  Уморените коне не ги убиват , нали ??

                  Коментар


                  • #10
                    От: Плочките се пукат!

                    Еластичността на фугата не е толкова голяма. Влагоустойчив гипсокартон... А дали е толкова влагоустойчив? Дали е толкова качествен?
                    Има и други неща. Дори и фугата да е перфектна и да не пуска влага, сигурно ли е, че самата стена не кондензира или овлажнява?
                    Колкото и да е влагоустойчив, според мен гипсът под никаква форма няма място в банята или влажни помещения.
                    Аз не бих си направил банята по тоя начин. В моята има облицована стена с 5 см газобетон. След 7 години, нямам пукнатини никъде.

                    ПП: Достатъчно е фугите между плоскостите да са запълнени с нещо на гипсова основа, и ето ти пукнатина.
                    ПП2: Еле пък в панелка, където ... няма какво да обяснявам за панелките...
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Плочките се пукат!

                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      Почти съм сигурен, че е от липсата на фуги, но снимай някоя за всеки случай да видим какви са пукнатините.
                      Същите пукнатини като при bojith!
                      0осем9осем7шест0осем7едно
                      Миро

                      Коментар


                      • #12
                        От: Плочките се пукат!

                        в панелките може и да е тако но при бочката са в тоалетната и във пакетоповдигащ блок с тухлени стени. в банята пък са здрави, и са лепани върху същия гипскартон от същия човек със флексово лепило. у дома съм в панелка с ремонт от мен преди 5 години пак върху влагоустойчив гк и не са мръднали. а във службата в новопостроена сграда на 3 години от кота 0 и няма проблем. виждах проблема днес в Бочката и незнам какво да кажа.
                        Honda CR-V I 2000 г.
                        0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                        Коментар


                        • #13
                          От: Плочките се пукат!

                          Изглежда просто, при Макавеев има фуги - няма пукнатини.
                          При другите двама няма фуги...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Плочките се пукат!

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            Изглежда просто, при Макавеев има фуги - няма пукнатини.
                            При другите двама няма фуги...
                            И при колегата spoko няма фуги,пък няма спукани!
                            Да казвам ли,че и плочките са ни еднакви!
                            0осем9осем7шест0осем7едно
                            Миро

                            Коментар


                            • #15
                              От: Плочките се пукат!

                              Ами аз затова казвам "изглежда"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X