Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Икономия от осветление?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Икономия от осветление?

    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
    Мамка му и криза, вади постоянно скелети от гардероба! И с всеки ден все повече ме е яд, колко и откъде е изтекло!!!
    Я си представи, че нямаше криза.

    Общата абонатна е теслица. Влизат топлинните счетоводители в схемата, а те ... , а майка им, ...

    Коментар


    • От: Икономия от осветление?

      Теслица не теслица, търпи се !

      Защото ония чехи са направо гилотина!

      Да сте живи и здрави, ако не бяхме зачекнали темата, сигурно чак внуците щяха да открият потъналата в прах абонатна и да се чудят, каква е тая бомба?!

      Коментар


      • От: Икономия от осветление?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Я си представи, че нямаше криза.

        Общата абонатна е теслица. Влизат топлинните счетоводители в схемата, а те ... , а майка им, ...
        Той, ако си сложи отделен топломер, счетитата не го бъркат.

        Коментар


        • От: Икономия от осветление?

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Той, ако си сложи отделен топломер, счетитата не го бъркат.
          Не само това... Ще пусна направо отклонение и ще си сложа една малка абонатна. Пък нека другите да си оправят партидите, колкото години им трябва!

          Коментар


          • От: Икономия от осветление?

            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
            Не само това... Ще пусна направо отклонение и ще си сложа една малка абонатна. Пък нека другите да си оправят партидите, колкото години им трябва!
            Това е начинът. С термостатни вентили и часовник на помпата ще си железен.

            Коментар


            • От: Икономия от осветление?

              Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
              Не само това... Ще пусна направо отклонение и ще си сложа една малка абонатна. Пък нека другите да си оправят партидите, колкото години им трябва!
              Дръга абонатна ще ти трябва, ако искаш и топла вода. Но тя пък излиза скъпа на ТЕЦ, особено ако има циркулация.
              Пътя с общата абонатна съм го минал преди години. Първи бяхме една сграда с опция за втора. От начало на месно котле на нафта. Издържахме един сезон с ужасни разходи. После рушветирахме Вальо и се родихме. После построиха и новата сграда, но за да минат тънко, същата строителна фирма направи тяхната инсталация вертикална. Нашата е хоризонтална с апартаментни топломери. Съответно караниците започнаха около топлата вода. Иначе топлоподаването към двете сгради лесно се мери от отделните топломери. Циркулацията обаче няма как да се хване.

              Та според мен само топломер ти трябва. Иначе абонатната си е цифра също.

              Коментар


              • От: Икономия от осветление?

                Сегашната абонатна е хибридна, обслужва и два чилъра..
                Идеята е ТЕЦа да се включва, когато стане много студено.. Поне така го мислех, но се оказа че чилърите се оправят и сами..
                Абе сложна работа!

                Дръпвам си една "дъгичка" към системата, вкарвам си топлото при мен и после си го правя каквото искам.. Не съм убеден, че абонатната е само когато искаш и топла вода, защото сградата няма топла вода!

                Коментар


                • От: Икономия от осветление?

                  От ЧЕЗ ще се натресеш на ТЕЦ. В тая държава всеки норматив е за не повече от година. Ако масово започнем да ядем плъхове- с най-висок данък ще са мазетата до една година. Няма ли вариант за твърдо с междинен топлообменник? Ти ще решаваш кога, и колко,и дали.С разликите ще създадеш още 1 (2) работни места па макар и сезонно,макар и в сивия. Без манго -те не работят. Имаше един лаф че няма високотехнологична машина която да замени работата им- по простата причина че не можеш да накараш машина да краде.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • От: Икономия от осветление?

                    Нееее....

                    С твърдото вече имам мнооого опит! Никой не мой ме върна на село!

                    На ТЕЦа най-хубавото му е че може да не го плащаш! Ама това е допълнителен бонус към икономията и не е предмет на тази тема!

                    А може да не го плащаш, защото все още не се е родило правителството, което ще прибере парите за ТЕЦ от населението!
                    Покрай народа и бизнеса ще се промъкне гратис в автобуса! Няма начин, ще оцелее по-приспособимия!

                    Коментар


                    • От: Икономия от осветление?

                      Така съм съгласен!
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X