Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Икономия от осветление?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Икономия от осветление?

    не е невъзможно, басейна в сградата или навън ? парата ще ти създава проблеми и загуби

    поитересувай се как е било отоплението на римските вили. Онези отпреди 2000г.
    Топлоакумулатора е пода и стените.

    Всичко това има смисъл ако толоизолацията ти е Яка, както е писал и Жоро
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • #92
      От: Икономия от осветление?

      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
      Проблеми в идеята?
      Само в топлоизолацията на тази вода. За парата ти казаха.

      А, и по количество са малко криви сметките.

      Коментар


      • #93
        От: Икономия от осветление?

        Що да не може? Трябва и добра топлоизолация поне 10см. Баджанака така си е направил локалното парно 4 кубика цистерна, пали го вечер (на твърдо гориво) и е топло до другия ден.

        Коментар


        • #94
          От: Икономия от осветление?

          Темата лека полека прераства в тотално и повсеместно валидното - "Икономия на енергия" или по-точно "Икономия на пари" от къде? :-)

          Горе долу ясно е , че основния консуматор на енергия и пари през този сезон е топлото. В случая и светлото.

          Правил съм накои сметки по изграждането на акумулиращ топлина воден резервоар. Излезе , че с лихвите от спестената инвестиция ще си плащам сметките богато..... е и изходните данни бяха по-различни. Посмятай малко ама по-скоро не.

          Търси чалъм да включиш Слънчо в схемата. За Януяри не става но през останалото време...... Имам едни полу осъществени и непроверени идеи на тема покрив. Целия покрив да се направи на подгряващ въздух соларен панел. И вентилатор да бута топлия въздух където ми трябва /вкл. при нужда в акумулатор на топлина от речни камъни/. Ама не ми достигат средства да довърша проекта.
          Последно редактирано от Жоро Нешев; 26-01-11, 13:48.
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #95
            От: Икономия от осветление?

            Точно заради инвестицията, мисля за басейн.
            На първо четене проблемите са два.
            Обема вода ще трябва да се сметне и по него да се направи съда. Това е невъзможно за изпълнение на място, скъпо и за да се вкара трябва да се събори стена. Отелно може да изкриви, направо да избуши пода. /някои басейни потъват/..

            Затова в мазето, в зона стъпила върху ивичните фундаменти с елементарен проект, две платна и лопата + манго ще направя едно басейнче..
            Ще го обработя с баданарката, ще му туря един капак и мисля че с това ще се приключи..

            Отделно ще се разходя из обекта с термометър и тефтер и ще направя практически замервания, къде колко радиатора ще трябват..
            Другото е фасулска работа!

            П.С. Забравих.. Ще опра басейна в сеизмична шайба.. да не шава много!

            Коментар


            • #96
              От: Икономия от осветление?

              Вместо радиатори, замисли се пак за подово отопление, въпреки, че не си му фен. То работи с по-ниска температура, което е смислено, ако се напрягаш с термопомпи.

              Коментар


              • #97
                От: Икономия от осветление?

                Звъннах на проектанта, за да му искам мнението и човека ме подсети, че обекта е с изградена връзка към ТЕЦ, просто не е закачен.. Да си имам акъла?!
                Каза че един мегават на ТЕЦа е 86 лв., на нощна елекроенергия - около 110 лв.

                За мен казуса приключи! Отивам да се удавя в червено вино, защото два сезона прасках на трифазни калорифери?!!!

                Коментар


                • #98
                  От: Икономия от осветление?

                  Виж ми пак предния пост , че го редактирах .... Мисля , че акомулатор от камъни и въздух за топлоносител ще са по ефикасни.

                  ПП. Е честито за ТЕЦа. Което не отменя мисленето на тема подово или някаква форма на калорифер но ТЕЦово подгряване и принудително обдухване. По-бързо ще нагрява сутрин а нощем ще си бездейства.
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • #99
                    От: Икономия от осветление?

                    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                    ....
                    Отделно ще се разходя из обекта с термометър и тефтер и ще направя практически замервания, къде колко радиатора ще трябват..
                    Другото е фасулска работа!

                    ..
                    Първо си направи термоснимка/грама,

                    да видиш откъде "изтича" топлото , пък след "запушването", почвай да "наливаш" топло и пари.

                    А най-голям топлоакумулиращ ефект ще имаш с акумулатор с фазов преход, най-евтиния е с парафин мисля
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • От: Икономия от осветление?

                      Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
                      Първо си направи термоснимка/грама,

                      да видиш откъде "изтича" топлото , пък след "запушването", почвай да "наливаш" топло и пари.
                      Задължително!
                      Май точно това виждам често на банера на форума...
                      Даже мисля да направя нов проект за радиаторите, съобразен не само с реалните измервания, а и с функционалността на зоните!

                      Както се казва, ще ушия нова дрешка, не по манекен, а по реални размери!

                      Коментар


                      • От: Икономия от осветление?

                        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                        мегават на ТЕЦа е 86 лв., на нощна елекроенергия - около 110 лв.
                        Две важни точки:
                        1. При теб да има ТЪРГОВСКИ топломер, а не дялов
                        2. Сметни си и таксата мощност към тези 86лв/мегаватчас

                        Иначе, с това трябваше да почнеш.

                        Коментар


                        • От: Икономия от осветление?

                          Да живее кризата ! Наздраве !
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Икономия от осветление?

                            Браво! Сега трябва да почерпиш! От ТЕЦа по на далавера няма.

                            Коментар


                            • От: Икономия от осветление?

                              Обекта е с една абонатна за два обекта, моя и чужд.. На чуждия обект има около 50 партиди, а за да се открият трябваше да се съберат пари, хартии и чудесии!!! И така си остана, всичко изградено, ама не работи!
                              Сега ще го отупам за нула време!

                              Мамка му и криза, вади постоянно скелети от гардероба! И с всеки ден все повече ме е яд, колко и откъде е изтекло!!!

                              Коментар


                              • От: Икономия от осветление?

                                Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                                Обекта е с една абонатна за два обекта, моя и чужд.. На чуждия обект има около 50 партиди, а за да се открият трябваше да се съберат пари, хартии и чудесии!!! И така си остана, всичко изградено, ама не работи!
                                Сега ще го отупам за нула време!

                                Мамка му и криза, вади постоянно скелети от гардероба! И с всеки ден все повече ме е яд, колко и откъде е изтекло!!!
                                И да си сложиш отделен топломер!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X