Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървени покриви и покривни и конструкции

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

    Да, ще се радвам да чуя мотивите. Варианта с дъски отпада, тъй като доста оскъпява.

    Коментар


    • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

      Първоначално публикуван от BRUKLLIN Преглед на мнение
      Ама нали щяхме да даваме само мотивирани мнения! Хич не става с ПДЧ, ама защо.....
      И на мен ми е интересно кво ще ти отговори.
      пп знаеш ли какво е ПДЧ и ОСБ?
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

        Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
        А как стой въпроса с обшивката на покрив с ПДЧ плоскости? Защото финансово това май е най-евтиният вариант?
        Пробвай с ,,магнезиеви плоскости" в чичко Г.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

          Талашитът няма абсолютно никаква устойчивост на вода, нито дори на нищожна влага, отделно и механичните му показатели - за да се редят керемиди върху него, ребрата трябва да са напрез 30 см да кажем. ОСБ-то има даже и уж водоустойчив вариант, но практически е не повече от йота по-добро.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            И на мен ми е интересно кво ще ти отговори.
            пп знаеш ли какво е ПДЧ и ОСБ?
            ОСБ съм виждал и знам от какво се прави. ПДЧ не съм сигурен на 100%

            Коментар


            • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

              Ясно. Прочети за магнезиевите плоскости.
              Не са безбожнпо-скъпи, по - лесни са за работа, вечни, без доп обработка.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                От ПДЧ се правят шкафове и гардероби. По погрешка си купих шкаф за баня от такова. След месец почна да се надува, без да е имало директен досег с вода. Не бих сложил такова на покрив.
                ОСБ слагат под битумни керемиди. Там идеята е да е идеално равно. И трябва да е много добре защитено от влагата, а това струва пари. И то е нетрайно, ама такъв е живота сега.
                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                Коментар


                • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                  Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
                  Да, ще се радвам да чуя мотивите. Варианта с дъски отпада, тъй като доста оскъпява.
                  При една и съща дебелина , примерно 2.5 см. , цената е една и съща за дъски и ОСБ , с второто става по-бързо и е по-лесно за превоз , затова го предпочитат строителните фирми , но за мен дъските са по-доброто решение.
                  Иначе от ПДЧ до ПДЧ има огромна разлика , има от 50 лв. плоскост има и от 220 лв. плоскост , има устойчиво на влага ПДЧ , има и устойчиво на огън. Това от 50лв. като се забърше с влажна кърпа се надува на третия път. Но нито едно от тях не става за покрив , това са материали за мебели и в някои случай за преградни стени. Другият вариант за покрив е брезов шперплат за външна употреба , значително по-лек от ОСБ-то , но по-здрав , но и по-скъп.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                    Миналата година на един покрив плътната обшивка я направихме от сухи калибровани дъски дебели 27мм. и широки 105мм. по спомен като пари излезна малко над цената на 21мм. ОСБ. Дъските бяха внос от Австрия. Ако те интересува на лично мога да дам контакти на фирмата.
                    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                    Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                    Коментар


                    • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                      Парите за труд, допълнителна обработка, финишните операции и материали, включени ли са?
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                        Имам още едно питане. На един от зидовете, на който ще легне единия скат, има издатък с около 20см от основния зид(заради междуетажното стълбище). Има ли вариант ската от тази страна да бъде само един, без никакви чупки, т.е. целия скат да е в една равнина без повдигания в по-издадената част. Снимката е примерна, като в моя случай издадената част е около 20см, докато на снимката според мен е доста повече. Дължината на издадения участък е 2,5м, а на другия 6м.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHS39_1920x1200_7.jpg
Прегледи:1
Размер:891.2 КБ
ID:5797744

                        Коментар


                        • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                          Има, скатът продължава във въпросния участък, в същата равнина. Така стрехата ще слезе надолу, но за 20 см не мисля, че е проблемно. Впрочем, този строеж няма ли си проект?
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                            Нямаме проект. Иначе как ще стане точно? Изляхме пояса, но след като поставим долните греди, които ще лежат върху пояса, тази, която ще е в изнесения участък, ще е по-навън, и така ребрата в долния си край в този участък ще са по-високо отколкото ребрата в участъка, който е с 20см навътре. Питам понеже доколкото го мислехме, ако скатът продължи във същата равнина, това означава, че трябва да мине през гредата(долната столица), а не да легне на нея.

                            Коментар


                            • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                              Ако поясът над издадената част е на едно ниво с останалия - няма да стане. По-точно, може ама с клизма, за 20 см при наклон 1/3 става дума за 6-7 см - може да се задяла столицата с толкова, може и в този участък ребрата да лягат на дъска, или талпа.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                                Да, изляхме пояса и всичко е на едно ниво. Т.е. ако на частта, която не е издадена поставя греда 14х14, на издадената част трябва да е примерно 7х14(7см по вертикал). И от нея меря до билото и почвам да зидам фронтона?

                                ПП каква е минималната дебелина на гредата/талпата, която ще е над издадената част, така че да носи две ребра 12х8, без никаква подпора отдолу, т.е. ребрата на наклонената стреха. Керемидите са бетонни.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X