Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървени покриви и покривни и конструкции

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

    Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
    Някой може ли да каже какъв е чалъмът за рязане на ребрата под ъгъл, така че две срещуположни ребра да легнат с челата си едно към друго, а не да се допират странично, т.е. да са като на първата снимка, а не като на втората.

    [ATTACH=CONFIG]966479[/ATTACH]

    [ATTACH=CONFIG]966480[/ATTACH]
    Вадиш шаблон по две положени една до друга греди .Така е по естетически ,но когато са една до друга е по-здраво ,плюс това имаш още една точка за връзване ,ако искаш със шпилка и задължително шайби и на шпилките и на винтовете,ако слагаш винтове.За винтовете широкопериферни.Не се притеснявай да слагаш винтове,аз си направих цяло къще на шпилки и винтове ,пирони има само по ламперията.Правих го в края на една зима ,материал мокър,та се наложи да натегна един път и то тамо шпилките ,винтовете не.Слагах само немски ,за дърво със самонарезен връх ,вместо да пробиваш с бургия.Много добри и много яки винтове.Вече 3та година си живуркам и зиме и лете и си ми е перфектно.Много яко стана с такъв монтаж ,даже и аз не очаквах.Проекта си е мой ,познат дърводелец само ми направи модули,греди ,столици,по мои чертежи .Той си смята материала само и добави някои добри идеи за поевтиняване.С пирони става ,щото едно време е нямало друго,аз обаче ги използвам тук -таме само за закрепване ,когато няма кой да ми придържи и после ги махам.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

      Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
      Ако страничните са профилирани другояче биха могли да са и над керемидите, ...
      А тази ламарина над керемидите как ще спре водата и какво ще я държи да не се вее от вятъра ?
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-09-18, 22:18.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

        Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
        Здравейте! Да не пускам нова тема ще ползвам тази за решаването на един проблем. Махнах тавана на стара къща и някъде около комина се получава теч. Интересното е ,че съм стоял да гледам по време на дъжд но не виждам нищо, а точно когато е почнал дъжда и аз не съм бил там сварвам петно на пода.Виждат се следите от водата по коминното тяло/ това което е вече под тавана и остатачни капки, но движение по време на дъжда не забелязвам. Имам усещането ,че кратък интензивен момент от валежа се появява вода и после спира. Никой майстор не иска да се качи само за това/ селото е отдалечено/ . Ще бъда благодарен ако някой има снимка или чертеж как е устроено пространството около комина. Покрива е с дъски и хартия и около комина има ламарина ,но дали са спазени размери и принципи нямам представа.
        Благодаря!
        Погледни лентите от типа ондубанд,вакафлекс и т.н.
        Има клипчета в нета и изображения.
        Вчера приключихме покрив на познат. Баща му както беше със закостенели разбирания ,като видя какво представлява лентата , как се работи- накрая даже и уламите се направиха с лента. Грам тенекия няма по покрива. В началото щеше да е цигла с единична скара,черна хартия,метални улами,подмазани капаци. Накрая стана сух монтаж, брамак с мембрана ,двойна скара,ондубанд,билни ленти... Пълна система.
        Нужния и струмент е ножица и малко мислене.
        Последно редактирано от //Радо//; 05-09-18, 06:43.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
          Погледни лентите от типа ондубанд,вакафлекс и т.н.
          ...
          .
          С тези материали ми е чудно как се получава, ако повърхността на керемидите в зоните за залепване има по-остри чупки. Иначе ми изглежда добре.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P_20180411_145252-001.jpg
Прегледи:1
Размер:125.5 КБ
ID:5797560
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • Леко еластична и лепкава гад е. Можеш да си режеш парчета със всякаква форма и да се подсигуряваш с 2-3 слоя на подозрителни места.

            Не знам колко струва обшивка на комин по размер от тенекия,но с една лента /ондубанд в моя случай/ беше 50-60 лв. стигна за две улами и обшивка на комин. Работи се лесно. Лесно прехвърляш било....
            Абе удобна работа.
            Като видях как се работи на моя с това нещо им купих една лента подарък. Показах им и дядото като видя колко е лесно си купи още една лента и си направи сам уламите. Лесно се кърпи ако го пробиеш.
            Ако си поиграеш става и доста гладко. Това на снимката по-набързо е сглобено.
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 05-09-18, 08:40.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

              А този ОНДУБАНД дали след време няма да се отлепи от керемидите и вятъра да го вее като разкъсан вестник?
              HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
              VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
              Няма да е все така!
              Нула две осмици 724 пет едно пет 1

              Коментар


              • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                ... Това на снимката по-набързо е сглобено.
                Когато се монтират такива работи е хубаво да е по-топличко. Пък в случая се надбягваха със снега ...

                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                ... една лента /ондубанд в моя случай/ беше 50-60 лв. ...
                На Брамак са по-скъпички. Вакафлекс ролка 5м. беше от порядъка на 100-на лв/бр.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                  Първоначално публикуван от BRUKLLIN Преглед на мнение
                  А този ОНДУБАНД дали след време няма да се отлепи от керемидите и вятъра да го вее като разкъсан вестник?
                  Не вярвам. Трябва да го пипнеш и ще рабереш. Слоя битум е 2-3 мм. При тея температури е като дъвка. Няма нищо общо с битумния слой на тези които се полагат газопламъчно. Пък и в крайна сметка ондулин и брамак не правят покривни системи от вчера.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                    Тия ленти са перфектни ползвал съм и по обекти, които обикалям периодично на подръжка по слънчеви колектори ,не са мръднали с години.Яко работа и чудесен вариант,може да се комбинира с ламаринени обшивки от всякакъв тип!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                      Лентите са си ленти , при здрава ламарина на колегата не му трябват.В случаи като неговия има някъде малък луфт , който коства 30 мин. работа.

                      Коментар


                      • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                        https://www.dnevnik.bg/evropa/2018/0...ef=home_layer2

                        Коментар


                        • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                          Всичко за покрива, кратко и ясно:
                          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                          Коментар


                          • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                            А как стой въпроса с обшивката на покрив с ПДЧ плоскости? Защото финансово това май е най-евтиният вариант?

                            Коментар


                            • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                              Стой не мърдай (майтап де).
                              Зле стои въпросът, с ПДЧ даже хич и не застава, с ОСБ е малко по-добре, но не бих го препоръчал никому.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Стой не мърдай (майтап де).
                                Зле стои въпросът, с ПДЧ даже хич и не застава, с ОСБ е малко по-добре, но не бих го препоръчал никому.
                                Ама нали щяхме да даваме само мотивирани мнения! Хич не става с ПДЧ, ама защо.....
                                HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                                VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                                Няма да е все така!
                                Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X