Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се справяме с ината на нашите деца?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Как се справяме с ината на нашите деца?

    Почти невъзможно е .Имаме си го същия.Успех

    Коментар


    • #32
      До: Как се справяме с ината на нашите деца?

      Чел съм, че откакто започват да се осъзнават децата на 1,5-2 г. до към 3г. е период, който някои наричат "детски пубертет". Колкото е важен истинския пубертет за развитието(физическо и интелектуално), толкова и този малък пубертет е много важен за възприятията и реакциите на детето. Много са сходни реакциите в тези два пубертета, естествено съотнесени спрямо тяхната възраст. Инат, отрицание, ... Ясно е, че рецепта за отношение няма. Всеки според "мт'ряла" .

      Коментар


      • #33
        До: Как се справяме с ината на нашите деца?

        Аз да се похваля ( и да дам надежда на тези които сега влизат в този период), че почти излизаме вече от него. Освен това ината не е толкова бурен, а се надявам скоро и съвсем да отшуми. Аз се старая да обяснявам повече, а и тя разбира всичко. Не губете кураж - всичко се оправя!
        Женя Вълчанова 0888272565

        Коментар


        • #34
          До: Как се справяме с ината на нашите деца?

          Първоначално публикуван от jenia7812 Преглед на мнение
          Аз да се похваля ( и да дам надежда на тези които сега влизат в този период), че почти излизаме вече от него. Освен това ината не е толкова бурен, а се надявам скоро и съвсем да отшуми. Аз се старая да обяснявам повече, а и тя разбира всичко. Не губете кураж - всичко се оправя!
          Нашия е на 2г 6м и май сме взели и ние да излизаме. Днес се наложи да му слагаме коларголови капки в носа и всеки път му обясявахме как му ги слагаме, за да му спрат сополите и за да може утре да отидем в парка на катерушките.
          И детето търпи геройски. Преди една година слагането на същите капки беше голяма драма - задавяне, повръщане , сълзи, рев, сополи ....

          Коментар


          • #35
            До: Как се справяме с ината на нашите деца?

            Децата много умело използват слабостта на родителите си... Веднъж напипат ли я, ще я експлоатират до край, дори и порастнали. Не ги оставяйте да ви манипулират с капризи, и вие само за да е мир да им угаждате. Инстинктите на едно малко дете са много по-близо до животинските, отколкото до тези на разумен човек. То няма критерий за добро или зло, за причина-следствие и т.н. по простата причина, че няма жизнен опит. Има само инстинкт за оцеляване и ще го използва най-безцеремонно във всякаква форма, която намери за изгодна за него.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #36
              До: Как се справяме с ината на нашите деца?

              Ами вярно е ,те сега се раждат с основно образувание ,на 5 годинки са със средно ,на 8 вече се мисли за висшист.Имам двама ,на 3 и 8 години тоест и двамата с различно образувание ,ама тарикатлъка и хитроста е еднаква,то тя граници няма във възраста,даже ми се струва че май малките са по хитрите.Такива случки сам имал вкъщи ,че съм се чудил да се смея или плача или да наказвам.Но да не забравяме че са деца,за тях живеем,за тях работим и те са нашето бъдеще,каквото го посеем това ще поникне.

              Коментар


              • #37
                От: До: Как се справяме с ината на нашите деца?

                здравейте,на всички.Току-що ви открих игорещо се надявам да ми дадете съвет.От 6 мес. живеем заедно две семейства.Нашето е на 5 год.,а тяхното-1 клас.Моят научи от батко му всички глупости.Вече дори не се обръща като му говоря-слуша само братовчед си.Нищо не помага-нито шамари,нито наказания.Вече крещя за всичко.Не съм спирала да говоря,да обяснявам-защо не трябва така,как трябва и всичко останало,но вече се чувствам безсилна и отчаяна.Започнах да се държа така,както винаги съм ненавиждала-като истеричка.

                Коментар


                • #38
                  От: До: Как се справяме с ината на нашите деца?

                  Първоначално публикуван от ТоНик Преглед на мнение
                  здравейте,на всички.Току-що ви открих игорещо се надявам да ми дадете съвет.От 6 мес. живеем заедно две семейства.Нашето е на 5 год.,а тяхното-1 клас.Моят научи от батко му всички глупости.Вече дори не се обръща като му говоря-слуша само братовчед си.Нищо не помага-нито шамари,нито наказания.Вече крещя за всичко.Не съм спирала да говоря,да обяснявам-защо не трябва така,как трябва и всичко останало,но вече се чувствам безсилна и отчаяна.Започнах да се държа така,както винаги съм ненавиждала-като истеричка.

                  Ми успокой се, освен да психясаш детето, друго няма да стане И мойта е така, братовчед и е 2 г. по-голям и тя играе с динозаври и гледа бен 10-унищожителя на извънземни. Аз какво правя - кефя се. Поне някой слуша, ако искам нещо да я накарам- сравнявам с братовчед и, и веднага работи. Хвани се на хорото и ще спечелиш
                  The Flat Earth Society has members all around the globe.

                  Коментар


                  • #39
                    От: До: Как се справяме с ината на нашите деца?

                    При моя син ситуацията беше същата. Рев от инат, защото е оганичен да направи нещо или не е получил забранен предмет съпроводен от удряне на главата в пода и накрая повръщане от неистовото напъване. Докато не отминеше бурята нито позволяваше да бъде гушнат, нито утешаван с думи.
                    С времето успях да му покажа, че подобно поведения не ме трогва и така малко по- малко осъзна, че това не е начинът. Сега, ако се разплаче за нещо, го оставям, занимавам се с друго и като види, че няма публика за цирка спира и се заиграва
                    Мисля, че и при вас е период, който с времето ще отшуми.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X