Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бисерите на нашите деца

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Бисерите на нашите деца

    Аз уж внимавам какво говоря, но изглежда докато карам изпускам тук-там по нещо. В следствие на това онзи ден, седейки в колата в едно задръстване дъщеря ми (на почти 3г.) се провиква "Айде карайте беее, какво се мотате!?!"
    Кръвна група 0+

    Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

    Коментар


    • #47
      До: Бисерите на нашите деца

      В тоя дух-Вднъж, като бяхме насаме с майка ми, тя ми казва-"внимавайте какво правите и говорите пред децата, че всичко знаят"
      Сигурно съм я погледнал учудено, щото тя веднага ми поясни-Тихомир(големият ми) веднъж ми вика-"а пък мама и тати, веднъж като гледаха телевизор, един човек ближеше една жена по дебелото черво и тя охкаше...
      Тя, че е охкала-охкала е, но откъде това хлапе(4-5 години, по спомени) знае какво е дебело черво, и къде му е изхода
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #48
        Eдин бисер на дъщеря ми - 4годишна : ...мамо, достатъчно съм голяма и искам сама да управлявам живота си!!!

        .... или пък : ...мамо, хайде да продадем на тати моторетката (АТВ) и да му купим такава на две гуми, че да се пребие като куче !!!!!!!!
        Последно редактирано от cveti; 16-01-09, 11:52.
        Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект

        Коментар


        • #49
          До: Бисерите на нашите деца

          Темата изостава и понеже снощи беше особено весела вечер, та да разкажа за какво иде реч-нямах си работа с една приятелка и двете ни щерки-първокласнички и уж вече големи-завряхме се в един магазин, а той пълен с красоти за всеки-ние гледаме мебели и цъкаме с език, децата гледали играчки и направо искат.Да не разказвам в подробности, че е невъзможно Прибираме се, вечеряме и т.н. и по едно време моята се натъжи и зарони сълзи отникъде, питам я защо плаче, а тя си харесала някакъв комплект кукли с асансьор/ ръцете на майстора да изсъхнат дано и на тези, които цена са му сложили !!!/Започваме да обсъждаме невъзможността човек да извади 120 лв наготово и да ги хвърли в небититето просто така и след около 1 час разправии чудото на мама реши, че съм неблагонадеждна и отиде при баща си-не знам какво са говорили, но като си дойде в другата стая отсече: "Ставало въпрос за една стотица нацяло и една двайстица значи!!! А вие като Ви нося шестици сте доволни, нали? Сега покажете колко ме обичате!" Настроението после, докато заспа беше особено-на мен ми беше смешно, на нея всичко й изглеждаше сериозно-не пропусна и сутринта да ми напомни. Чакам по обяда продължението-да му мисли баща й и само да е клекнал на желанията! Оформяме дълъг сериал "Семейни войни"

          Коментар


          • #50
            До: Бисерите на нашите деца

            Уф, те татковците са все така - развалят дисциплината само... Направо ти съчувствам - моите въпреки, че вече са "момци за женене" все още искат играчки; колкото и да ги убеждавам, че след примерно 1 година няма и да ги поглеждат... ама и таткото все им угажда на акъла - нали знаете за момченцата - нищо не се променя като порасват, само играчките им стават по-големи

            Кольо ме подсети пак за нещо - гледаме атлас за човешкото тяло, и големия син (тогава някъде 3-4 годишен) пита: това какво е, ние казваме, той повтаря, ама някои думи така ги изговаря, че умираме от смях. Стигаме до "пикочен мехур", показваме, обясняваме, синчагата повтаря... След малко пита: "А къде е акочния мехур?"...
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

            Коментар


            • #51
              До: Бисерите на нашите деца

              Първоначално публикуван от skorpion_vd Преглед на мнение
              Фани, твоя вариант сме го разигравали и ние-май повечето от мъжете ни не стискат зъби пред децата В нашия вариант вашите "епитети" се заменят с п...раст.Когато един такъв подобен ни засече на едно кръстовище, маминият пръв извика:"Ей, п..ст! Що плечиш на татко ни бе?"...тогава татко ни много внимателно го попита знае ли каква е тази дума и детето отговори компетентно:"Знам! Луд човек! " Така нямаше как да забраним термина по време на път.
              Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
              Ооо, много внимавайте какво говорите пред малките, защото са опасни
              Мъжа ми като кара и някой се мота отпред или не дава мигачи и пр. имаше навика да вика "Глей я тая/тоя - п...ка/х..й заспал/а!", а децата отзад: какво, какво каза тати? И той: "ааамиии, нищо, нищо - патка заспала казвам" Ама големия не моеш го излъга така лесно - "Ааа, татее, не - буква заспала каза"... А малкия вика: "И пледи малко пал х..й също каза"...
              Само, че постепенно се усетиха какво всъщност е било и почнаха и те така бурно да възклицават
              Баща кара дъщеричката си към детската градина, и изведнъж случайно натиска клаксона. Обръща се към нея и й казва:
              - Извинявай ако съм те стреснал, без да искам го натиснах.
              - Знам, тате.
              - Откъде знаеш?!
              - Ами защото не извика “глeдай къде вървиш бе, пе*ал смотан!"
              Daddy's girl! Always & Forever!
              Сбогом, Макс, страшно ще ни липсваш, приятелче..!

              Коментар


              • #52
                До: Бисерите на нашите деца

                Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
                Ооо, много внимавайте какво говорите пред малките, защото са опасни
                Мъжа ми като кара и някой се мота отпред или не дава мигачи и пр. имаше навика да вика "Глей я тая/тоя - п...ка/х..й заспал/а!", а децата отзад: какво, какво каза тати? И той: "ааамиии, нищо, нищо - патка заспала казвам" Ама големия не моеш го излъга така лесно - "Ааа, татее, не - буква заспала каза"... А малкия вика: "И пледи малко пал х..й също каза"...
                Само, че постепенно се усетиха какво всъщност е било и почнаха и те така бурно да възклицават
                И аз използвам посочените изрази , но като съм с децата първите думички ги спестявам.Един ден в колата е и майка ми.Чакаме на светофара , дълго време свети зелено , но чакаме да узрее.Всички започваме да се изнервяме и изведнъж от задната седалка се чува:"Всички спят , гледай го и тоя до нас и тая пред нас ееееееее"
                Майка ми съответно не знае предисторията седи и , а аз паднах от смях.
                Женя Вълчанова 0888272565

                Коментар


                • #53
                  До: Бисерите на нашите деца

                  Преди доста години (още бях мома ), две приятелки разказват за сладкия си, любопитен и буен племенник (направо бяха влюбени в него) - седи нашия 5 годишен мъж и съсредоточено рисува нещо на един голям лист... Питат го разни неща, той не отговаря и не прекъсва рисуването... Накрая майка му не издържа и пита:
                  - Петьо, какво рисуваш толкова?
                  - Дамски гърдежи! - гордо отговаря момъка (бел.прев. женски гърди) .
                  А рисунката е вдъхновена от това, че всеки ден баба му влиза с него в банята да го къпе, само по гащи. Оттогава жената взела да го къпе я с тениска, я с комбенезон.

                  ************************

                  Моят племенник, някъде 5-6 годишен - аналогичен случай, само, че не рисува, ами като го къпе майка му (оная същата братовчедка, дето ме отказа завинаги от пушенето на цигари - които са чели историята знаят как ) питал я за гърдите:
                  - Мамо, какво е това?
                  А тя - миии...месо мама...
                  И той взе да ръси навсякъде:
                  - Пък мойта мама има месо тука! (и показва къде)
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                  Коментар


                  • #54
                    До: Бисерите на нашите деца

                    Последния хит на дъщеря ми - обяснявам й, че ако е хубаво времето, в събота ще я водя на състезание (Ендуро София ). Тя ме пита какво ще има и казвам - ами едни батковци, които ще карат мотори. 3 дни по-късно (днес) става за градина и още с отварянето на очите заявява "Хайде да свършва тази градина и после, като сме почивка, ще ходим на СЪСТАВЛЕНИЕ (нещо между състезание и представление) да гледаме батковците с моторите" След бурния ми смях ми отне 15 минути да й обясня защо тя няма да може да си кара нейния мотор там
                    Кръвна група 0+

                    Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                    Коментар


                    • #55
                      До: Бисерите на нашите деца

                      Взимам дъщеря ми от детската градина, а тя мачка в ръката нещо подобно на маджун, питам я какво е това, "даде ми го майката на светльо мишина", аз обяснявам че не се казва мишина, а Машина, но тя се сърди и ми се кара, че е мишина..... дългата история, накратко след половин час препирни, аз вече не съм сигурен че говорим за каквато и да е машина и звъня в детската градина и питам "как се казва майката на Светльо?" - казват ми името и аз се успокоявам, прав съм бил за не е за нея, и казвам "че дъщеря ми говори за някаква мишина", смях от другата страна "ми ние така и казваме - Мис ИНА"
                      Паднаш Мис Ина станала Мишина

                      Коментар


                      • #56
                        До: Бисерите на нашите деца

                        След земетресението, което ни раздруса наскоро дъщерята идва силно развълнувана и ми казва:
                        Тате тате, ние с мама усетихме земетресението. Помълча известно време и ме пита: Тате , какво означава земетресение

                        Коментар


                        • #57
                          До: Бисерите на нашите деца

                          Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
                          Ооо, много внимавайте какво говорите пред малките, защото са опасни
                          Съжалявам за спама, но се сетих за един виц, който немога да ви го спестя.
                          Баща развежда сина си из покрайнините на някъкво село.
                          На една полянка, два коня един върху друг. Детето неможе да пропусне и пита какво правят.
                          -Ми тате, едното конче си е навехнало крачето, а другото понеже е добро го е качило на гръб, за да му помогне. Разбра ли сега ?
                          -Разбрах, смо едно не ми е ясно - казва детето.
                          -Какво?
                          -Ми защо добрите винаги ги еб"т .


                          Та в този ред на мисли: Децата се раждат научени, а което незнаят го научават в детската градина. Колкото и да се стараем да сме перфектните родители, все ще се намери дете в градината , на което родителите да са непукисти и да са го научили на това онова. Ето за това смятам, че децата ни трябва да научат тези думи от нас, като дебело подчертаем че това са мръсотии които нетрябва да се изричат.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Бисерите на нашите деца

                            И поредния хит на дъщеря ми : Взимам я днес от детска градина и виждам, че нещо й е мръсен панталона. Питам я " Али, с какво си омаза панталона, бе?" и тя ми казва " Със супа и малко сопол, ама сопола го махнах ! "
                            Кръвна група 0+

                            Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                            Коментар


                            • #59
                              До: Бисерите на нашите деца

                              Това дъщерите са страшна работа! Моята от 4-5 дена има по-голямо колело и се опитва да влезе в комбина с батко си и баща си.Аз умирам от страх да не се претрепе, защото по никакъв начин не иска да сложи "тъпите" наколенки и тем-подобни, а тя иска да се вози с големите. Баща й реши да я разходи около един голям фонтан, за да свикне с кръговото движение и завиването.След като се въртяли така около 10 минутки в двете посоки новоизлюпената водачка на велосипед се провикнала с все сила:"Хайде стига се въртяхме тука като ненормални! Нали виждаш вече , че мога да завивам! "Сега вече не се въртят около градинските забележителности, а си карат спокойно!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Бисерите на нашите деца

                                Разказвам на внучката Цветелина за остров Тасос, откъдето току що пристигнах. Тя си разсъждава на глас:

                                -Когато край една земя отвсякъде има вода, е остров.
                                -Когато край една вода има все земя, е езеро.


                                Има ли възражения?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X