Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъсан менискус ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Скъсан менискус ?

    И все забравям за едно въпросче.

    При мен болките се появяват като съм в покой, седнал или легнал.
    Като карам кола ( за съжаление само така се премествам, а като позволява времето и с мотора, но тогава всичко е наред), също е проблем.
    Ако съм прав и не натоварвам много крака (дискотечни изпълнения или маане по баирите пеш),
    почти не се сещам за проблема.

    На някой случвало ли му се е подобно нещо ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #62
      Ако не греша, когато се движиш се увеличава кръвообращението, поради което не те боли. Когато изстине ставата съответно започва да боли. Дано не греша, но това ми обясниха.
      Александър

      Коментар


      • #63
        От: Скъсан менискус ?

        Колеги, последно някой ще препоръча ли конкретно място в София за ЯМР, което да работи със здравната каса?
        Александър

        Коментар


        • #64
          От: Скъсан менискус ?

          ВМА
          Кия Спортидж 2000тди
          Всеки шут отзад-е крачка на пред

          Коментар


          • #65
            От: Скъсан менискус ?

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            И все забравям за едно въпросче.

            При мен болките се появяват като съм в покой, седнал или легнал.
            Като карам кола ( за съжаление само така се премествам, а като позволява времето и с мотора, но тогава всичко е наред), също е проблем.
            Ако съм прав и не натоварвам много крака (дискотечни изпълнения или маане по баирите пеш),
            почти не се сещам за проблема.

            На някой случвало ли му се е подобно нещо ?
            С тия мотори нема как да е иначе,спорта си е спорт,но си има негативите и травмите, независимо какъв е
            Някой път на влажно време докато не си направя раздвижванията съм като дървен и все отнекъде нещо върти ,докато не натовара,след това съм като с турбо.Па знае ли човек може и от ЕГН-то да е.Казвали са ми ,като се събудиш сутрин и нищо не те боли значи си умрял!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #66
              От: Скъсан менискус ?

              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
              Колеги, последно някой ще препоръча ли конкретно място в София за ЯМР, което да работи със здравната каса?
              Спектър. 30-ти ДКЦ.

              Коментар


              • #67
                От: Скъсан менискус ?

                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                С тия мотори нема как да е иначе,спорта си е спорт,но си има негативите и травмите, независимо какъв е
                Някой път на влажно време докато не си направя раздвижванията съм като дървен и все отнекъде нещо върти ,докато не натовара,след това съм като с турбо.Па знае ли човек може и от ЕГН-то да е.Казвали са ми ,като се събудиш сутрин и нищо не те боли значи си умрял!
                С мотора няма проблем.
                Парадокса е, че проблема (болката) се появява само когато съм седнал или легнал !

                А тая приказка мнооого отдавна аз я знам така: Ако след 40 (разбирай години), като се събудиш и не те боли нищо, значи си умрял !

                Е, в тази връзка от 2 седмици всичко ми е наред.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #68
                  От: Скъсан менискус ?

                  Бъди жив и здрав тогава !!!!!!!!
                  Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                  А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                  Коментар


                  • #69
                    От: Скъсан менискус ?

                    А правителствена болница дали са с добра апаратура?
                    Александър

                    Коментар


                    • #70
                      От: Скъсан менискус ?

                      Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                      Възможно ли е да се разтегне минискус... Това са два полудиска от хрущял от двете страни на коляното..Аз се оперирах /артроскопия/ при Тони Георгиев. Отидох с ЯРМ и първоначално съмнение за скъсан минискус. Като ми вкараха камерата се видя ,че е разпарцален откъм тънката си част /сечението му е клиновидно с тънката част навътре/ Само изсмукаха парчетата заравниха ..и това беше...Ами ..пак си ме боли при натоварване
                      И аз преди години се оперирах при д-р Тони Георгиев няма тайни за него по отношение на колената силно го препоръчвам като специалист.

                      Коментар


                      • #71
                        Днес излезе ЯМР. Няма данни за скъсвания, но както се очакваше има разтягане на пкв. В Понеделник почвам ФТ и се надявам до 20-тина дни да се пооправя. Благодарности и на колегата Деян, който направи всичко възможно изследването да протече максимално гладко и комфортно.
                        За момента има доста вода в коляното, това от вчера, защото го натоварих малко повече и сега гледам да си почивам и да го пазя. Доста е неприятно, но се надявам да спадне постепенно. Засега гледам да го държа по-високо когато съм легнал, но не помага особено, явно ще трябва търпение.
                        Александър

                        Коментар


                        • #72
                          От: Скъсан менискус ?

                          Браво, ето, че напразно се притеснява. До пролетта ще си като нов.
                          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                          Коментар


                          • #73
                            От: Скъсан менискус ?

                            Браво!Съвет ти давам по-леко с Волтарена!Пази краката от много натоварване,повечко почиваи.Като се оправиш се замисли малко да постегнеш тия мускули,че да не ства от едно ходене по улицата да се претрепваш така.

                            поздрави

                            Коментар


                            • #74
                              От: Скъсан менискус ?

                              Благодаря на всички за подкрепата и помощта, особено на Деян. Измина доста време и със сигурност вече си имам добър инструмент за предсказване на времето - преди няколко дни започна да ме боли безпричинно точно преди да се развали. Иначе болки при натоварване няма, а за възстановяването ми помага и един от фитнес инструкторите в залата, която посещавам и поне визуално вече не виждам разлика в мускулатурата на двата крака, но доста трябва да поработя за да стане както трябва. Все още избягвам натоварващи упражнения като клякане с тежест. С бягането съм изключително внимателен и гледам да го практикувам основно по тревата на стадиона и по-умерено и рядко.
                              Александър

                              Коментар


                              • #75
                                От: Скъсан менискус ?

                                Да се включа и аз по темата с две мнения:

                                1во - И аз скъсах менискус....Неприятно е много и боли,но си стъпвам на кракът и подуването е минимално.Оказва се,че не е задължително да не можеш да стъпваш съвсем или болката да е непоносима.При мен както казват докторите - ми е висок прага на болка и не съм се поддал,което пък не е за хвалба! Ако има скъсан менискус,трябва възможно най-скоро да се планува операция (анестезия или артроскопия) ,защото иначе за норматив уврежда ставата и не след дълго потърпевшият е за смяна на коленна става.
                                При мен нещата са забавени малко,но в Понеделник съм на операция(гр.София) . Намерих добър контакт и се оказа,че едни от най-добрите хирурзи за такава операция са в Сердика (зад Министерство на Земеделието), ако някой има нужда от подобно нещо,ще му дам контакти и ще помогна,с каквото мога. За такава операция се изисква Направление 7 от личен лекар и се заплаща по 5,40лв /1 ден престой в болницата. (това е условно - ясно е на всички,че е добре да се почерпи).
                                За великите гуро-та в Горна баня -няма да коментирам,след като изгубих там 2 дена без резултат и накрая за 3мин ми обясниха,че ако искам да се оправя -трябва да ползвам услугите на частната им клиника (в същият двор) и да заплатя такса от 400лв ,пък после сме щели да се доразберем!

                                2-рата тема ....За Д-р Михаил Илиев :
                                За мен това е един специалист,от който съм много доволен!
                                Преди 3-4г паднах от билборд и си скъсах всичките връзки на кракът.Закараха ме по спешност в Пирогов ,където веднага сложиха диагноза - 45дни Гипс! Само по обяснението,трябва да Ви стане ясно,че това са хора,които умишлено се опитаха да влошат състоянието ми и на направят кракът ми,поне за 1г неизползваем! Естествено не позволих и не след дълго стигнах (много скептично настроен) до Мишо Илиев. За 10 дни ме изправи на крака и неможех да повярвам.Няма да влизам в повече подробности ,само ще спомена с две думи и другият случай,в който му свалих шапка:
                                Преди две години след 10 годишна борба на дядо ми с "шипове" и редица изследвания и болки,реших да го заведа при Д-р Илиев поне за инжекция,да облекчи малко болката. Прегледа го,пипна го и ми каза : "Отивай в онкологията за снимка,имам едно притеснение,но не искам да говоря предварително"! ....Прати ме...Снимаха го....и се върнах. - Погледна и каза: "Прав съм....Съжалявам,дядо ти няма шипове - това силно развит рак на белият дроб,който го е ударил в кръстта, рядко се среща,но е ясен признах" ....Отново беше прав за съжаление.
                                Изводът е,че всеки е резервиран към докторите,което е нормално за България ,а пък и не към всеки подходът винаги е един и същ. Та монетата винаги има две страни.
                                Бъдете здрави!
                                Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X