Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъсан менискус ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Скъсан менискус ?

    Доколко знам (за щастие не от личен опит), се зашива сухожилието. И без операция не е голям проблем стига да не товариш много коляното. Ако си скиор / колоездач /футболист операцията е задължителна иначе коляното не можеш да го ползваш пълноценно.
    Помня и по татово време, че един приятел на баща ми си скъса менискуса и го оперираха - демек не е само за пари. Ако някой се интересува кои хирурзи са добри в тези неща - във форума на БАСЕС има цяла тема по въпроса - от операция до раздвижване след това.
    Дал съм линк в началото на темата, дано не се налага да се ползва ....
    Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
    Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

    0885372997 - Дани

    Коментар


    • #47
      От: Скъсан менискус ?

      Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
      Здравната каса поема ЯМРто, аз си правих предната година и минах по каса. И доктора даже не ми е познат!
      Диагнозата след снимането бе прецакан минискус и започнаха да ми говорят за операции някъкви дето биле безкръвни! Ама аз нали не си давам коляното и гаааз да ме няма.И така вече втора година си ходя!
      Така и не можах да разбера какво всъщност ще ми помогне оперативната намеса,нещо не обясняват много много! Май се гонят парите по здравната пътека! Не знам!
      Някой наясно ли е какво всъщнос му оперират на тоя менискус а???
      Поздрави!
      Премахват се разкъсаните части, почиства се и се заглажда, за да функционира ставата нормално.
      Ама предполагам това са ти го обяснили и пак не си повярвал.
      Ако желаеш даже може да си наблюдаваш операцията на живо.
      Така всички неясноти ще се изяснят.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #48
        От: Скъсан менискус ?

        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
        Премахват се разкъсаните части, почиства се и се заглажда, за да функционира ставата нормално.
        Ама предполагам това са ти го обяснили и пак не си повярвал.
        Ако желаеш даже може да си наблюдаваш операцията на живо.
        Така всички неясноти ще се изяснят.
        Да, това правят. За да няма после блокажи на ставата от тези парченца. При мене стана оперативно, защото така и така се наложи оерация заради счупената ябълка. Даже и втора, за махане на планката след година.
        И пак смесвате, сухожилия и кърпенето им, с менискус

        Коментар


        • #49
          От: Скъсан менискус ?

          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
          Премахват се разкъсаните части, почиства се и се заглажда, за да функционира ставата нормално.
          На теория е така но на практика не!
          Казвам го от личен опит!
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #50
            От: Скъсан менискус ?

            Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
            На теория е така но на практика не!
            Казвам го от личен опит!
            Добре де, разкажи....
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • #51
              От: Скъсан менискус ?

              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
              Добре де, разкажи....
              Преди артроскопията и на мен ми обясниха,че ще премахнат менискуса и ще почистят за да функционира ставата нормално!
              Преди артроскопията бягах 100-метра за 12,4.секунди. сега немога и да си помисля за по-бързо движение,пък за тичане изобщо!
              Вече 4-ри години не мога да си изпъна или сгъна кракът на 100-процента!

              п.п. не случайно старите хора са казали:това дето го пише по книгите се не ражда по-нивите!
              0осем9осем7шест0осем7едно
              Миро

              Коментар


              • #52
                От: Скъсан менискус ?

                Извинявам се за намесата,горе-долу съм запознат ,вади се повреденият менискус/П-ф Шойлев ги вадеше през малки дупчици,някои лекари с 3,4см.срезове/, ,след това крака се пази от натоварване,мястото на извадения се заема от ставна течност ,която постепенно става подобна на менискуса!При възстановяването по някой път се прави и курс със ставни инжекции!Бая време съм бил в РЦСМ и съм се нагледал на всякакви травми и менискуса е най-леката,доста чужди спортисти идваха на операции и въстановителни процедури!Успех и бързо въстановяване!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #53
                  Колеги, ще ме водят при един рехабилитатор, който дълги години е бил масажист на националния отбор. За втори път ще ми е да ходя при него, предния път ми намества рамото и оттогава ми тръгнаха тренировките, особено набиранията. Той ще прецени дали не може да се намести ставата. Иначе ЯМР ще си направя, но понеже съм ходил при него и сме говорили за тези травми, знам че в много от случаите може да се избегне операция и ако мога ще я избегна, защото веднъж като те срежат си остава за цял живот. Имам опериран зъб и след 2 години пак си ме боли когато си реши. Дано не ядосам колегите, които са лекари, но и двамата доктори, които ме гледаха забелязаха, че капачката на коляното е леко измествани аз така го чувствам, а единия не установи скъсан менискус, другия само каза че може да е увреден.
                  Александър

                  Коментар


                  • #54
                    От: Скъсан менискус ?

                    Късмет и горе главата,"всичко дето не ни убива ни прави по силни"!Травмите си ги намествам по басейните,само чакам да отшумят леко и натоварвам с плуване до откат!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Скъсан менискус ?

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      Късмет и горе главата,"всичко дето не ни убива ни прави по силни"!Травмите си ги намествам по басейните,само чакам да отшумят леко и натоварвам с плуване до откат!
                      Ха, доста противоречива сред лекари и треньори тактика, но факт, че я ползват. От каквото се получи, с това трябва да се излекува травмата, демек натоварване. Особено популярно сред щангистите. Но става дума за леки травми. Лично на мен, моят треньор като ме видеше с наколенка или глезенка... Ооо майко, ела да видиш дали не държат сухожилията. И сега не може да ме накарат да сложа нещо за стягане. Вярно, че сега не ми се налага да правя нещо на всяка цена.
                      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Скъсан менискус ?

                        Като горе-долу запознат с проблема менискус и претърпял операция,искам да изкажа и мойто виждане!
                        Скъсан менискус, най-вярно се вижда на ЯМР ,всичко друго е гадаене!
                        Има обаче един проблем-има много места където можеш да си направиш ЯМР ,но малко са хората които могат да разчетът изследванията на 100%!
                        Ходих при 6-7 специалисти /спортни доктори на национални отбори, ,в Горна баня, ,Дианабад,при наследника на Шойлев-Тони Георгиев,Пирогов.../ за разчитане и мненията бяха 50/50 за скъсан или здрав менискус!
                        Накрая се реших на операция /която си я наблюдавах/ и най вярното разчитане на ЯМР се оказа на доктора ортопед от поликлиниката! Точно каквото ми каза той,това установиха при операцията и опериращия екип,без да имат информация за мненията на другите специалисти!
                        При мен се оказа леко сцепване /около 1мм./ на по-скрито място и го установиха малко преди да се откажат!
                        Изрязаха ръбчетата и загладиха самото място!Всичко мина за около 5-10 мин.!Вече няколко години нямам проблеми с това коляно ,но приказките че след 10-15 дни си нов човек не са вярни ,възстановяването е минимум 1 година!
                        Няма страшно колега,преживява се ! Успех!
                        / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                        Коментар


                        • #57
                          Уж ме намести човека, сега съм със стягаща превръзка и не мога да преценя много. ЯМР ще си направя и ще събирам мнения от поне 3-ма специалисти, пък дано не се налага рязане.
                          Александър

                          Коментар


                          • #58
                            От: Скъсан менискус ?

                            Честно казано това: "ледо... и ... загряващ ..." почти ме разплака в едно изречение. като излезе образната диагностика ще почета пак. може и да се появи нещо с което да помогна.
                            За сега- НСПВС и поздрави. ))
                            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Скъсан менискус ?

                              Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                              Ха, доста противоречива сред лекари и треньори тактика, но факт, че я ползват. От каквото се получи, с това трябва да се излекува травмата, демек натоварване. Особено популярно сред щангистите. Но става дума за леки травми. Лично на мен, моят треньор като ме видеше с наколенка или глезенка... Ооо майко, ела да видиш дали не държат сухожилията. И сега не може да ме накарат да сложа нещо за стягане. Вярно, че сега не ми се налага да правя нещо на всяка цена.
                              Абе майтап не майтап,ама преди 2години рамото ми беше пред измъкване,не взимах болнични и е така си работих ,лични процедури самосиндикални 1 седмица и след това на басейн отначалото леко и като усетих ,че нещата тръгват натоварване и след 1 седмица усещах болката като от мускулна треска!Това настрани от темата!На Колегата с менискуса успешно оздравяване и малко покой и пазене му е майката!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #60
                                Реших да използвам варианта със здравната каса, така че ще имам време да проуча къде да си направя изследването. Надявам се някой по-запознат да каже. Иначе засега много го пазя крака и спазвам указанията на терапевта - всяка вечер компрес с волтарен или текстил, като ходя наколенка, но си накуцвам. След 10-тина дни трябва да започна някакви леки упражнения за заздравяване на коленете и стабилизиращите мускули, като междувременно по това време ще разберем дали ще се реже.
                                Александър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X