Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подагра

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Подагра

    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
    В тази тема говорим за сол, но имаме предвид отлаганията на кристализирала пикочна киселина.
    За четящите от началото на темата това е ясно.
    Останалите да си запазят претенциите по написаното за себе си ики да споделят нещо конструктивно.
    Ай по-полекичка...
    Е, извинявай. Не знаех, че като говориш за сол имаш предвид киселина. Съжалявам, пропуснал съм. Бях останал с впечетление, че двете споменавания на "сол" в темата засягат "Шуслерова сол". Та третото го възприех като обикновена сол. готварска, NaCl. особено в контекста на водата. Наистина съжалявам.

    За водата иначе е оправдано, разбира се. Колкото повече вода пие, толкова повече човек пикае. Колкото повече пикае, толкова повече пикочна киселина ще изпикае, особено ако урината е алкална. Което и прави "Базика", за която споделяш по-напред в темата.

    Поздрави.
    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

    Коментар


    • От: Подагра

      Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
      Същото и към теб. Никоя храна не "сваля инсулина" обратното, след плюскане би трябвало да се отдели инсулин. Проблем е, когато това не става или когато това отделено количеството не съответства. И състоянието е известно като "захарен диабет"
      Един "прост гладен ден" би разкатал играта на диабетик с "дълъг" инсулин. Особено ако му се наложи да стане от леглото. 100%

      Темата е за подагра обаче.
      Mea culpa.
      В бързането да написша поста не съм си изразил мисълта коректно. Имах предвид, че не се влияе от нивата на инсулин. Но за сметка на това прави други неща. А за никоята храна - мазнините не повишават нищо. Поне не и в рамките, в които го правят въглехидратите.
      За диабетика е така, не споря. Ама нали темата е за подагра, не за диабет.

      Коментар


      • От: Подагра

        Всички съвети в интернет следва да се анализират и проверят, преди да се ползват - обикновено са за някакви определени условия и състояния. Също като "сваляме скоростната кутия и раздатката и проверяваме съединителя" - не са за всеки.

        Това, което съм публикувал за "детокса" съм проверил и консултирал с лекари, взето е дословно от книгата на д-р Михайлов. И аз и приятели сме го правили, и ефекта е добър. Но е за хора без сериозни хронични заболявания. Не непременно всеки месец се прави, но човек като се чувства добре сам разбира дали му е нужно или не.
        За всички други случаи трябва специалист.
        Show must go on!
        LZ1VES

        Коментар


        • От: Подагра

          Нямам подагра доколкото знам, но в момента!вече 20 дена/ съм на диета с мазнини. Известно е като кетозна диета или нещо от сорта.
          Целта е не повече от 50 гр. захари на ден. Малко протеини и предимно мазнини.
          Мога да кажа че това е най-лесната диета на света-никога не чувстваш глад. Захарите си ги изчерпвам още с кафето през деня и малките дози в храната.
          Яйца,сметана,кашкавал,сирене,пиле,свиня,бадем,фъстък,риба,маслини,зехтин и олио обилно. Зеле и зелена салата ,краставици/трябва да изядеш доста че да прехвърлиш въглехидратите/. Има и още.
          Изобщо не съм се втелявал да се меря на кантара. Сигурен съм че не съм свалил кила. Чувствам се доста добре. Ако тази зима не ме мързеше и потичвах малко...
          Изобщо не съм ограничил алкохола.
          Никакви варива,хляб,картофи ориз.
          Вода колкото искаш и интересното е че не я задържам.
          Нямам идея какво се предписва за подагра и дали е удачна тая диета,ама сякаш работи.
          Ако е противопоказна може някой здрав да я изпробва.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • От: Подагра

            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
            Нямам подагра доколкото знам, но в момента!вече 20 дена/ съм на диета с мазнини. Известно е като кетозна диета или нещо от сорта.
            Целта е не повече от 50 гр. захари на ден. Малко протеини и предимно мазнини.
            Мога да кажа че това е най-лесната диета на света-никога не чувстваш глад. Захарите си ги изчерпвам още с кафето през деня и малките дози в храната.
            Яйца,сметана,кашкавал,сирене,пиле,свиня,бадем,фъстък,риба,маслини,зехтин и олио обилно. Зеле и зелена салата ,краставици/трябва да изядеш доста че да прехвърлиш въглехидратите/. Има и още.
            Изобщо не съм се втелявал да се меря на кантара. Сигурен съм че не съм свалил кила. Чувствам се доста добре. Ако тази зима не ме мързеше и потичвах малко...
            Изобщо не съм ограничил алкохола.
            Никакви варива,хляб,картофи ориз.
            Вода колкото искаш и интересното е че не я задържам.
            Нямам идея какво се предписва за подагра и дали е удачна тая диета,ама сякаш работи.
            Ако е противопоказна може някой здрав да я изпробва.
            Тази диета е хубава и лесна, кой бяга от пържоли с кашкавал и салата нонстоп , ама за какво служи, каква ѝ е целта на тая диета ?
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • От: Подагра

              Ами например плюсовете за мен са: постоянно ми е леко/ хора с кила повече знаят за какво говоря/,
              не задържам води- подпухнал не съм бил отдавна
              По-добре спя-не знам на какво се дължи.
              Киселини не съм имал нито веднъж от 3 седмици,а преди това често.
              На 100% съм сигурен че топя около талията.
              Недостатък е че едва ли не пазаруваш един път за семейството и отделно за себе си.
              Втори недостатък че няма фибри достатъчно и онова сутрин след кафето може да не е толкова редовно. Затова пък ако пропуснеш не ти е цял ден тежко- онези отново ще ме разберат.
              И диетата не е само пържоли. Пържоли и яйца са ми като резервен вариант- ако съм забравил да си напазарувам.
              Варияцията на манджи не малка.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • От: Подагра

                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                Тази диета е хубава и лесна, кой бяга от пържоли с кашкавал и салата нонстоп , ама за какво служи, каква ѝ е целта на тая диета ?
                ) Кеф? ))
                Дядо ми навремето лекар му е предписал "тъмна бира" ... че да се поправи малко ) лека алиментрарна дистрофия. Много лека, причинена от външни фактори, доколкото знам. Примерно - недостиг на бира с картофки и кебапче в Царство България по селата '20-те на миналия век.... Също - наличие на значително количество кърска работа...

                Т'ва е сериозно, наистина е така, факт. И на мен ми помогна .... ))


                Количеството е важно, мили хора ))) натоварването също ))
                Последно редактирано от deyan_h; 02-02-18, 18:45.
                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                Коментар


                • От: Подагра

                  Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                  Ами например плюсовете за мен са: постоянно ми е леко/ хора с кила повече знаят за какво говоря/,
                  не задържам води- подпухнал не съм бил отдавна
                  По-добре спя-не знам на какво се дължи.
                  Киселини не съм имал нито веднъж от 3 седмици,а преди това често.
                  На 100% съм сигурен че топя около талията.
                  Недостатък е че едва ли не пазаруваш един път за семейството и отделно за себе си.
                  Втори недостатък че няма фибри достатъчно и онова сутрин след кафето може да не е толкова редовно. Затова пък ако пропуснеш не ти е цял ден тежко- онези отново ще ме разберат.
                  И диетата не е само пържоли. Пържоли и яйца са ми като резервен вариант- ако съм забравил да си напазарувам.
                  Варияцията на манджи не малка.
                  Я дай малко инфо колко си добре?Ама честно. Колко си висок?Колко тежиш?На колко си години?Колко ти е кръвното-сутрин,обед,вечер?Еветуално и едни кръвни иследвания-чернодробни ензими,тригилицериди,холестеролите,пикочна к-на,захар и тн.

                  Коментар


                  • От: Подагра

                    За да има смисъл трябва да има предишни изследвания. Аз в съзнателния си живот такива изследвания не съм правил никога.
                    Без последните 4-5 години винаги съм бил в добра форма. Пред компютър и в колата предимно -това се случи.
                    175-100кг. към момента
                    Ако въпроса не е от рода на заядлив зъболекар, мога да направя сравнение с отлична спортна форма. Ако две републикански титли по свободна борба се броят де. После самостоятелни тренировки и после по инерция без да пипна нищо си бях нагънат години наред.
                    Около 90 литра , физически визуално и психически ми е перфектно и търся трайни варианти,към момента съчетани с 2 кутии цигари,алкохол и доста нерви.
                    Знам,знам. Не може всички да сме перфектни.
                    Последно редактирано от //Радо//; 03-02-18, 00:33.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • От: Подагра

                      Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                      За да има смисъл трябва да има предишни изследвания. Аз в съзнателния си живот такива изследвания не съм правил никога.
                      Без последните 4-5 години винаги съм бил в добра форма. Пред компютър и в колата предимно -това се случи.
                      175-100кг. към момента
                      Ако въпроса не е от рода на заядлив зъболекар, мога да направя сравнение с отлична спортна форма. Ако две републикански титли по свободна борба се броят де. После самостоятелни тренировки и после по инерция без да пипна нищо си бях нагънат години наред.
                      Около 90 литра , физически визуално и психически ми е перфектно и търся трайни варианти,към момента съчетани с 2 кутии цигари,алкохол и доста нерви.
                      Знам,знам. Не може всички да сме перфектни.
                      Не става дума за заяждане.Изобщо.И аз така си мислех,че всичко ми е ОК,докато преди 5 години се събудих с надут палец.Както не си бях правил иследвания от 10 год изведнъж открих,че пикочната ми е над 500,кръвното ми било 150/100,чернодробните ензими и те завишени.Пооправих ги нещата за няколко години,но определено не бих съветвал някой да води предишния ми начин на живот.2 кутии цигари,мин 1 суджук дневно,непиене на вода,сутрин обед вечер месо,2 бири вечер ......Не че сега не ям месо и не пия алкохол,но го пограничавам малко.

                      Коментар


                      • От: Подагра

                        Доколкото попрочетох темата симптоми засега нямам. Включването ми е по повод варива и захар. Бегло ми остана в съзнанието че не бива.
                        Допреди няколко седмици предимно ,хляб картофи, ориз,леща... абе нормалните манджи в едно семейство.
                        Премерих се сега -кило,две надолу, но това в зависимост от течности и храна през деня и предходния, не е показателно.
                        Може при мен само хляба да ми прави поразии а не изобщо въглехидратите.
                        И като цяло диетата не е да тъпчеш джумерки по цял ден. Изкарах си на един лист състав на повечето хр. продукти и избрах тези с минимум въглехидрати-изобщо не са малко. 20-30 неща които спокойно си се комбинират в сносни ястия.
                        Другото което ми стана интересно ,докто четох за диетата, е че въглехидратите задържат 3 пъти повече вода . Мисля че е вярно-от 4 ден нататък започнах да изхвърлям . В момента колкото и да се наливам после си я отделям Преди задържах /даже в една тема преди време го бяхме коментирали/.

                        Само с шоколад 99% какао не съм съгласен. Това нещо не е направано за ядене от живо човешко същество.
                        Последно редактирано от //Радо//; 03-02-18, 16:08.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • От: Подагра

                          Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                          ....2 кутии цигари,мин 1 суджук дневно,непиене на вода,сутрин обед вечер месо,2 бири вечер ...
                          Би ли споделил кое до какво води от цитираното? Че като махна суджука, месото и редуцирам цигарите до около кутия, останалото го покривам на 100%.

                          Коментар


                          • От: Подагра

                            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                            Нямам подагра доколкото знам, но в момента!вече 20 дена/ съм на диета с мазнини. Известно е като кетозна диета или нещо от сорта.
                            Целта е не повече от 50 гр. захари на ден. Малко протеини и предимно мазнини.
                            Кетогенна диета или диета на Аткинс. Между 70/30 до 60/40 разпределение между мазнини/белтъчини. Зелени зеленчуци колкото искаш към това.
                            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                            Изобщо не съм ограничил алкохола.
                            Колега, с празните калории от алкохола бягаш от кетозата. Особено ако пиеш бира.
                            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                            Нямам идея какво се предписва за подагра и дали е удачна тая диета,ама сякаш работи.
                            С внимателен подбор на храните в нея става за подагра. Но практически става много трудно изпълнима за съжаление. От друга страна обаче Кетогенната диета носи много други ползи.
                            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                            Другото което ми стана интересно ,докто четох за диетата, е че въглехидратите задържат 3 пъти повече вода . Мисля че е вярно-от 4 ден нататък започнах да изхвърлям .
                            На 1 гр въглехидрат може да имаш до 4 гр водна задръжка. Общо взето първата и втората седмица с кетогенно хранене, това, което сваляш е предимно вода. Адаптацията към него идва между втора и осма седмица, обикновено около 4-тата. Тогава започва и сериозното сваляне на мазнини.

                            Коментар


                            • От: Подагра

                              Да долу-горе и аз това четох. За алкохола знам. Не пия бира а предимно концентрати, като смесвам с евтини безалкохолни/коктейл от подсладители/, защото продуктите на кола и соковете имат доста захари.Четох че докато не изгориш алкохола , друго не топиш.
                              Еми щом не е противопоказна за подагра,да я изпробват.
                              Последно редактирано от //Радо//; 04-02-18, 17:11.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • От: Подагра

                                Ще си позволя да цитирам моя отколешен приятел и колега Емил Златев и неговите “разчупени размисли”по темата:

                                “Като кралете... в началото
                                ---
                                ВЪПРОС: "Емо, имам болки и подувания около палеца на крака и отоци по краката. Диагнозата е подагра. Какво да правя?"
                                ---
                                ОТГОВОР:
                                ИЗОБИЛИЕТО на масата винаги е било нож с едно острие. Посоката също е една: от кеф, гастрономически удоволствия и възторжени емоции към пълно обезкефяване и тотална липса на възторженост.


                                Накрая остават само (много) кофти емоции.
                                ---
                                ПО ОТНОШЕНИЕ на месото хората донякъде са различни: едни могат да го приемат много и за дълго, без почти никакви оплаквания; организмът на други реагира с болки, киселини, кожни обриви, гнойни рани и т.н.


                                Но ако месната "диета" е преобладаща, никой не може да избегне тежките последствия - рано или късно.
                                ---
                                В ДРЕВНА ИНДИЯ не съществувало (директно) смъртно наказание. Осъдените имали избор между десетина ястия, три пъти на ден, само от месо. Те приемали, избирали, ядели и веселбата траела 7-10-15, рядко 20 дни. Към петия ден - сърбежи и пъпки, на десетия - непреодолими гнойни рани, на петнайсетия - гангрени с разпад на плътта по краката и ден-два след това - преселване в по-добрия свят.
                                ---
                                AGAIN... за гравитацията: Всичко вътре в тялото се стича и си проправя път надолу. Затова и отделителните органи са във възможно най-ниската централна точка на организма - тазовото дъно. Ако господ имаше прекомерно чувство за хумор, можеше да сложи онова, с което мъжете се гордеем най-много... на челото, примерно. Но, очевидно, и Създателят се е съобразявал с гравитацията.


                                В тазовото дъно се събират всички отрови и отпадни продукти. Понякога пътят надолу е затруднен (бавна перисталтика, мудна обмяна, еднообразно хранене) и на помощ идва активното движение/спортът - чрез тръскане, усукване, притискане и активизиране на органите и тъканите. Активното дишане завършва процеса и "удря едно рамо" в подкрепа на общата физиологична заедност.
                                ---
                                ОТПАДНИТЕ ПРОДУКТИ от консумацията на месо са директна (пикочна) киселина, която е извънредно агресивна - разяжда и изсушава тъканите. Т.е. за неутрализирането и се изисква клетъчна вода, алакализиращи субстанции (плодове и зеленчуци) и холестерол, който да омекотява и успокоява вътрешните микро-травми. Когато водата е в липса, а растителните продукти - недостатъчни, натрупването на отрови и затлачването (претоварването, изхабяването) на отделителните органи е въпрос на време.
                                ---
                                ЛЮБОПИТНО: В началните фази на подаграта (фаза на натрупване), кристалчетата на пикочната киселина дразнят пикочнополовите пътища и околните тъкани. Резултатът е повишено либидо при жените и почти постоянна ерекция при мъжете - хората са на ръба, но не го знаят. Трапезните призиви от сорта "Когато сме най-зле - тъй да сме" се родеят най-вече с латинската "Morituris te salutant".


                                Повишената (болестна) сексуалност провокира необичайна активност - емоционална, интелектуална, професионална и пр. Много произведения на изкуството са създадени от гении в начална фаза на тежка подагра, прим. Моцарт.


                                До момента, в който организмът изпадне в състояние на необратимост.


                                Необратимостта се изразява в невъзможност човек да се придвижва самостоятелно - отоци и гангрени, рак на простатата, кисти, миоми и злокачествени промени в яйчниците, частичен или тотален отказ на бъбреците, проблеми със сърцето (инфаркт, високо кръвно, инсулт) и т.н, като с това картината далеч не е пълна.


                                Кралските излишъци най-често водят до ешафода на Природата.
                                ---
                                НЕ САМО МЕСОТО води до рецидиви на подагра. Списъкът с храни и комбинации е дълъг, но на първо място са туршиите и термично обработените плодове, както и комбинациите от тях и месо - това си е направо спринт към кралската болест.
                                ---
                                ЛЮБОПИТНО - 2: Крайните вегетарианци - статистиката показва, че липсата на градивни белтъци и достатъчно количество мазнини, води до вътрешно функционално (клетъчно) изтощение. Резултатът е неочаквана вътрешна "сухота", която провокира натрупване на киселинни кристали - изкуствена и насила придобита подагра, дошла сякаш от нищото.


                                Реалистичната, работеща комбинация между приема на растителна и животинска храна е плуваща 50-70-85% на 50-30-15% в полза на растителната.
                                ---
                                ИЗХОД ИМА - тотална, незабавна и коренна промяна на хранителния и двигателния режим. Началото - кратки, едно-дву и тридневни гладувания на вода или вода и кисели плодове (не плодове въобще), до нормализиране на тъканите.


                                Хранителна програма - изготвена специално.
                                ---
                                ДВИГАТЕЛЕН режим:
                                1. Да не се пропуска утринната и вечерната гимнастика.


                                2. Работа за гъвкавост до дупка, без никакво отстъпление - йога, динамичен стречинг, бойни изкуства.


                                3. Плуване 1-2 до 3 пъти седмично за дишане.


                                4. Обща Физическа Подготовка - два-четири пъти в седмицата по професионално изготвена програма.
                                ---
                                ФИЛОСОФСКИ И ЕЗОТЕРИЧНО: Природата е невъобразимо, невъзможно многообразна и осъзнаем ли го, можем само да се вслушваме в нея. Да се фукаме с ядене, с изобилие, с количества, размери и можене, е проява на лош вкус, комплекс за малоценност, отсъствие на познание и вяра и липса на чувство за естетика и баланс.
                                ---
                                В КРАЯ:
                                Изобилието е в света около нас, моженето - в движението, красотата - в очите на близкия, топлотата - в усещането, че някой мисли за теб, удоволствието - в споделения миг.”

                                има още една статия. Но по-нататък
                                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X