Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подагра

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Подагра

    Все отлагам да споделя и аз нещо интересно, но " аптекаря" от снощи ме провокира.
    Милурит е възможно най кофти продукт за подагра поради високата токсичност за черния дроб. Бензбромарон е същото но в по пречистена формула.
    Интересното е, че Доматите са бич за страдащия от подагра.
    Пикочната киселина действа в два механизма. При над-концентрация в кръвта, тогава има тежест, разкършеност в ставите. И при кристализация в депата. Тогава има подуване и неистови болки с възпаление.
    Редно е при наличие на повишени нива след вредно хранене да се дръпнат по два колхицина през два часа и се разминава. Това е медикамента който вади пико,ната киселина от кръвта. Милурито подобните действат на процеса на отлагане в депата. Не би следвало да спасяват при криза или разкършеност.
    И при двата медикамента здраво прецакваме черния дроб.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • #77
      От: Подагра

      Аз за мен си се убедих, че за всеки е индивидуално. След страшни тежки присъди от докторите преди години и рецепти с всякакви химикали, които така и не докоснах реших да пробвам с билки (както съм писал по-горе) и временно ограничаване на някои храни. Честно казано не помня кога ми е била последната криза (мисля, че миналата година имах една кратка и лека). Но, както казах - за всеки е индивидуално. Не съм спирал с разни профилактики. В момента съм си приготвил една гърмяща смес от мед, лимон, джинджифил и канела и освен всичко друго то тя помага и за общия метаболизъм с което превантивно решавам няколко задачи наведнъж, включително и подагра.
      Туй са моите 5 стинки...
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • #78
        От: Подагра

        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
        ... В момента съм си приготвил една гърмяща смес от мед, лимон, джинджифил и канела.
        Я спомени рецептата, че и на мен я спрягаха тази комбинация....
        Иначе за милурита - не го ползвам постоянно. И не съм го ползвал при криза.. Дали помага при първите сигнали в ставата - не знам... Знам, че като го взема при първи сигнал (досега наистина - единични случаи) 'сигнала' отшумява и на другата сутрин няма 'сигнал'...
        Дали вреди на черния дроб? Напълно е възможно (то кое лекарство не влияе), затова го комбинирам с алкохол - да се компенсира от обема на дроба
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #79
          От: Подагра

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Я спомени рецептата, че и на мен я спрягаха тази комбинация....
          Ето какво направих аз - взех 4/5 буркан мед (с толкова разполагах в момента...), добавих сока от 3 лимона (бих добавил и още един - не вреди), обелих около 250-300 гр джинжифил и го нарязах на кубчета около сантиметър и всичко това в блендера до хомогенна смес, особено джиндифила да се раздроби и развлакни и да не се забелязва в сместа. Всичко това леко бухна и го изсипах в по-голям буркан. След това взех едно малко бурканче (беше ми останало от каперси 190ml), сипах от сместа и добавих една чаена лъжичка натурална канела. Разбърках (канелата почти не се разтваря, а остава като малки микротопчета в сместа) и взимам от тази смес по една или две чаени лъжики по 2-3 пъти на ден. Дозата е ориентировъчна, защото имам два вида чаени лъжички в къщи - едните са по-дълбоки. Ако хвана по-дълбока - взимам една, ако хвана по-плитка - взимам две. Сутрин като стана изпивам около 4-500ml топла вода (горе-долу телесна температура), след 30 минути взимам 1-2 лъжички от сместта с една глътка вода колкото да си изплакна устата, че вкуса е адски силен (сладко-лютив и леко кисел, но много приятен) и след 30 мин закуска някаква. По някое време по средата на деня (да има около час след ядене) взимам още една такава доза. Късния следобед ако се сетя - още една. Вечерно време - в никакъв случай иначе може да броя овце до заранта... За зимата препоръчват да се добави и начукан чесън и по-нататък ще направя една малка доза в друго бурканче за проба.
          Това наистина е "гърмяща смес". Ако забележите, че започвате да се потите по-често и по повечко - вероятно е от нея и тя работи.

          P.S. Нещо много важно - и в големия и в малкия буркан сместта е без капачка, а вместо нея съм сложил стреч фолио с едно ластиче. Никаква стара или нова капачка!!!
          Последно редактирано от CAESAR; 13-11-15, 11:11.
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • #80
            От: Подагра

            Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
            ...
            Благодаря
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #81
              От: Подагра

              срещу пристъпи на ПОДАГРА диета с варени картофи и АРКОКСИЯ-120мг

              Коментар


              • #82
                От: Подагра

                При мене кризите се провокират много успешно от черен шоколад. Две парчета и съм готов.
                Без месо немога, затова пък спрях кафето, бирата и всякакъв алкохол. Въпрос на избор.
                А и в никакъв случай салами и кренвирши.
                АИГ-Заваряване ООД
                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                http://www.aigwelding.com
                0889 522 036

                Коментар


                • #83
                  От: Подагра

                  Изчетох темата и видях споменатата "адска смес" от мед, джинджифил, лимон и канела.
                  Джинджифила, канелата, а и чесъна, освен другите неща за които се ползват, са и много силни противовъзпалителни.

                  От известно време имам ишиас като по учебник, подуват ми се колената и ми отичат глезените, като болката в кръста и колената е зверска.
                  В края на миналата година ревматолог ме накара да си пусна ПКК, но там всичко ми е по средата, и съответно ме насочиха към уролог, ама и с бъбреците всичко е наред.
                  Тааа, от известно време си забърквам мед с лимон и джинджифил, но ползвам сух и слагам толкова много, че като се понакисне не може да се яде.
                  Хапвам по няколко лъжици, само че после поне 5-6 часа ми се ебава мамата, и вместо да ме успокои, почва още повече да ме болят колената и кръста, и то при положение, че пия и противовъзпалителни !
                  Същото се случва и като пия сироп/сок от годжи бери или ако го ям като плод.

                  Отдавна се канех да попитам, а мислех и тема да пусна, някой имал ли е подобна реакция на организма след прием на мед с джинджифил и годжи бери ?

                  P.S. Идната седмица ще влизам в болница за бърз ремонт, и след това пак ще ходя на ревматолог, да видим тогава какво ще ми измислят.
                  Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 24-07-17, 01:06. Причина: Забравих за годжиберито. ;)
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #84
                    От: Подагра

                    След четиригодишна пауза преди месец подаграта пак напомни за себе си, само че на левия палец
                    Този път не можах да разбера от какво бе... Имам предположения, че бе заради бобови и грахови манджи два дни поред... В комбинация с дълго приеман диуретик...
                    Със започване на кризата започнах Милурит, ама кризата си беше като по учебник - 2 дни мъки, и 10 дни куцукане
                    Увеличих водата, ама започнах да пия и кафе, че при мен битката за баланса е невъзможна за спечелване - кръвното ми спада само с диуретик, а за ниски нива на пикочната киселина се искат доста течности в организма...
                    Така, че общо взето - гледам да спазвам някаква диета - май друг изход няма.....
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Подагра

                      Трябва и алкални храни да се приемат редовно, за да се регулира киселинния състав в кръвта. Сега като е сезона на дините, пъпешите, краставиците, черешите, трябва редовно да се консумират и положителният резултат е на лице.
                      Като цяло ограничавам се само да не консумирам сливи, независимо какъв сорт са, след консумация става страшно. Доста рядко гъби, пилешки дробчета и други суб продукти. Ама кафе, алкохол, сладко, бобови ястия и други си ги похапвам с мярка. Все пак един път се живее.
                      Поздрави и успех с церенето на гадната болест.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Подагра

                        И движение, много ходене пеша. Това помага и за високото кръвно, и за сърдечния тонус, и за почти всичко в организма.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #87
                          От: Подагра

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          След четиригодишна пауза преди месец подаграта пак напомни за себе си, само че на левия палец
                          Този път не можах да разбера от какво бе... Имам предположения, че бе заради бобови и грахови манджи два дни поред... В комбинация с дълго приеман диуретик...
                          Със започване на кризата започнах Милурит, ама кризата си беше като по учебник - 2 дни мъки, и 10 дни куцукане
                          Увеличих водата, ама започнах да пия и кафе, че при мен битката за баланса е невъзможна за спечелване - кръвното ми спада само с диуретик, а за ниски нива на пикочната киселина се искат доста течности в организма...
                          Така, че общо взето - гледам да спазвам някаква диета - май друг изход няма.....
                          Приемането на милурит по мвреме на криза само я удължава неизвестно с колко. Думата беше ХРОНИФИЦИРА. Колко гадно звучи!!!
                          Кафето подкиселява кръвта и само по себе си води до криза.
                          Когато усетя характерното "чегъртане" започвам със сода бикарбонат. По една лъжичка 4-5 пъти дневно. За поддържане на ниски нива на пикочната киселина, един приятел всеки ден преди обяд взема по една лъжичка.
                          Содата алкализира кръвта и неутрализира киселината. Незнам само колко е полезна, но със сигурност е по-безвредна от милурит или колхицин.

                          Пропуснах да спомена, че трябва да се избягват всякакви плодове и зеленчуци със син цвят - сини сливи, патладжани, цвекло и други каквито се сетите със син цвят.
                          АИГ-Заваряване ООД
                          Производител на заваръчни апарати "DEL"
                          http://www.aigwelding.com
                          0889 522 036

                          Коментар


                          • #88
                            От: Подагра

                            Възможно е, въпреки, че последния път кризата отмина сравнително бързо... Вчера говорих с приятел лекар, който се изказа изключително неласкаво срещу Милурит, и сега ще ми изпише друго лекарство...
                            Но това ми е било изписано - това съм пил....
                            Относно содата - мислил съм го това ( съм вземал по някоя друга лъжичка сода понякога), но не съм стигал до окончателен извод - навярно трябва да се вземе апаратче за пикочна киселина и да се направи анализа дали помага или не...

                            А за кафето - явно заради деуритичния ефект ми смъкваше кръвното до що годе поносими граници (да, деуритикът пък е вреден за подаграта, ама какво да се прави - търся някакъв баланс - да не гръмне някой 'клапан' от налягането, и в същото време да не 'кристализирам' )...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Подагра

                              Жоро, ако ще я бориш с хапчета, benzbromaron al 100 по-правилното. Не се продава в България, но се намира лесно в ЕС. Чуини го в Гугъл. А какви стойности показа изследването?
                              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                              Коментар


                              • #90
                                От: Подагра

                                Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                                Жоро, ако ще я бориш с хапчета, benzbromaron al 100 по-правилното. Не се продава в България, но се намира лесно в ЕС. Чуини го в Гугъл. А какви стойности показа изследването?
                                Изобщо лесно не се намира. Продава се с рецепта, а българските не вървят в Германия. От къде в ЕС може да се закупи?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X