Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подагра

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Подагра

    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
    Ааа..... Почти месец не ядох! Сега - доста по-умерено отпреди. Ама тези билки заедно с бъза определено си вършат работата.
    Аз не ям месо от повече от двадесет години,и така да се каже, още съм жива /и здрава/, точно благодарение на липсата на месо. И въпреки всички заплахи какво ще ми се случи ако не ям месо- от лошо по-лошо щяло да ми се случи, моля ви ти се.
    Много отдавна преживях етапа на изхвърляне всички лекарства и сега като наблюдавам отстрани, ами те докторите ако обработват половин час вярващия в тях човечец, ще постигнат малки по сериозност болести. Ако вербуват два часа, ще постигнат умерени болести. А ако им се удаде да вкарат верующия в болница, тогава вече няма отърване.
    Ама то зависи от вярата в тях. Присмехът върши доста добра добра работа - в смисъл, държи ги надалеч.

    Коментар


    • #62
      От: Подагра

      Човек трябва да се учи на здраве от здравите, а не от докторите/те всъщност здрави ли са/?

      Въобще трябва пълен отказ от униние и всякакви отрицателни емоции и пълна доза истински положителни емоции/а не заместители/
      Последно редактирано от n_petrova; 13-11-13, 08:51.

      Коментар


      • #63
        От: Подагра

        Преди 2-3 години след седмична 'запивка'(нищо прекалено, но редовно) из балканите и каране нон-стоп на 500км (обездвижване), доволен от дългия път си хапнах едно шкембе с биричка...
        На сутринта - изненада - остра болка в ставата на десния палец Помислих си, че съм се навехнал - 'ей, че газ съм давал по пътя'
        Докато се появя в офиса и се 'похваля' с накуцвайкия се вид, и колегите веднага 'абе десния палец ли е?' - Я се провери за подагра...
        Не се проверих, но веднага направих една диета и за 3-4 дни болката отшумя...
        Диетата я продължих 1-2 месеца...
        След това забравих за болежките - лятото биричката с риба си стана любимото ми ястие
        Не съм прекалявал с дреболийки..
        И така до вчера.
        Знаете - преди два дни бе Никулден...
        Там винце/ракийка и хубава пържола (шарана само го опитах - не е мой тип риба)...
        И на сутринта - паля колата и 500км шофиране... Спирам колата, правя две крачки и усещам позната болка но в левия палец...
        И отново съм 'куцо магаре'...
        Това го написах за да не си помислят хората по-горе, че като е отшумяла болката, проблема е отстранен...
        Върнеш ли се към стария начин на живот - има голяма вероятност да се повтори проблема..
        Конкретни параметри не мога да дам, защото не съм си правил скоро изследвания (последно пред 2 години - всичко бе ОК).

        П.С. Сега се замислих, че преди 2-3 дни жената бе взела един много хубав бахур, дето не му простих
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #64
          От: Подагра

          Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
          ...
          „adenuric” за което е писал Пламен Тенев идея нямам как действа.
          Листовка
          Прикачени файлове
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • #65
            От: Подагра

            Здравейте колеги по неволя, аз преди 1 месец разбрах, че има подагра, иначе като се върна назад във времето я имам от лятото на 2010 тогава ми беше 1вата криза. Миналия месец много зачестиха да ме болят краката и реших най сетне да ида на лекар и да ме прегледа. Отидох на ортопед, доктора ме прегледа и ме прати за снимка и изследване на пикочната киселина, след като видя резултатите пк.-524 и ми каза, че съм болен от подагра. Изписа ми Милурит 100мг. по 1 хапче 3 пъти на ден след ядене, за пк. и Тилкотол 20мг. за болката и гел Диклак за мазане където ме боли. След като се прибрах в къщи започнах да чета в нета най подробно за подаграта и разбрах, че съм бил за ревматолог, а не за ортопед и куцук куцук обратно в болницата, но за жалост в Пещета където живея в болницата няма ревматолог и реших, след като ми отминат кризите да ходя в по близките големи градове Пазарджик или Пловдив на преглед при ревматолог. Кризите така и не отминаваха и все се разрастваха от ходилото в коляното после премина в другия крак и т.н. Милурита го пих към 6-7 дена и разбрах от няколко места, че той предизвиква кризи и го спрях нацяло. Четох в нета за разни чайове, но за жалост не можех да ги намеря същите по аптеките и си записах от какви билки са направени чайовете за подагра и тръгнах по аптеките да търся съответните билки, успях да намеря само Златна пръчица, Полски хвощ, Бял равнец и Гръмотрън. Омесих ги тези билки и сега от тях си варя чай и само на него карам в момента. От прочетените десетки теми в нета горе долу ми стана ясно какви хранителни режими трябва да спазвам и т.н. макар, че много от темите бяха противоречиви и малко съм объркан така да се кажа, но поне сега знам, че с месата и алкохола шега небива. Най много ме притеснява факта, че съм международен шофьор и, ако ме налегнат такива кризи като сега 20 дена и без медикаменти в камиона съм за никъде. Преди като пътувах и ме заболи крак и аз пиех Диклак 150мг. и до 1 час нещата се закрепваха-тогава не знаех че съм болен от подагра и все се чудех какви са тези болешки по краката ми. А сега диклака не ми помогна и искам да се ограмотя кои медикаменти помагат при кризи от подагра. Някой има ли мнение за Подагрол на капки 50мл.
            Последно редактирано от kanSevar; 24-12-13, 19:46.

            Коментар


            • #66
              От: Подагра

              Лекарствата принципно може да облекчат симптомите, но строгата диета е най важното в случая. Имах колега с това заболяване. При спазване на диета нямаше проблеми с месеци, но отпусне ли се излизаше в болничен за по 10-15 дни.

              Коментар


              • #67
                От: Подагра

                Алопуринол( Милурит) и Фебуксостат(Аденурик) се за поддържаща терапия.

                Лекарството за остър пристъп подагра е Колхицин. И въпреки, че се прави от минзухарчета е силно токсично, така че: ПО ЛЕКАРСКО ПРЕДПИСАНИЕ !!!

                ПС: спазвайте диетата дори и по празници
                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                Коментар


                • #68
                  От: Re: Подагра

                  ...и добавяйте BASICA VITAL за алкализиране на организма през зимата.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #69
                    От: Подагра

                    Рецептата при мен е проста - коледни и великденски пости - задължителни и строги. В моя случай положението е свързано и с бъбреците. При кризисни ситуации се яде варен ориз с тиква, без сол и каквито и да е подправки. Ако изпълнявате първата рецепта с постите, втората няма да ви се налага
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • #70
                      От: Подагра

                      Днес ми сложиха диагнозата подагра. Онзи ден след едно здраво празнуване с кума - дивеч , питомно ,луканки , домашни пастърми и много вино , се събудих през ноща с адски болки в палеца на крака. Отначало си мислех че сигурно съм ритнал крака на масата , но болката не минаваше. После на доктор и така - подагра.
                      Интересното при мен е че при изследванията които си направих -пълна кръвна картина и урина стойностите на пикочната ми киселина са нормални т.е.-382 , единствено малко холестероли триглецириди минимално над нормата и това е.
                      Но пък доктора - специалист ревматолог в ВМА ми каза ,че това си е строго индивидуално- да пазя диета /нямам наднормено тегло 75кг при ръст 174/, даде ми някакви хапове за облекчаване на болката и след месец пак изследванията. Също спомена ,че кризи може никога повече да не получа а може да се получат и всеки месец.
                      Придобивам впечатлението , че нищо не се знае за тази болест. /или пък прекалено малко/

                      Коментар


                      • #71
                        От: Подагра

                        Колега, добре дошъл в клуба. Като цяло това заболяване си е гадно, да не казвам най-гадното. Лечение няма, има облекчение на дискомфорта с диета. Трябва или да я направиш с диетолог, или да избягваш да консумираш храни, съдържащи пурини или стимулиращи тялото да синтезира пурини. При обмяната на веществата се отделя пикочна киселина, която като е в повече създава проблем. Аз лично наблягам до колкото е възможно на алкалните храни. Вече не поглеждам сини сливи (принципно и от джанките се оцвъквам, така че всякакви сливи не консумирам), суб продукти (а как ми се яде шкембе чорба), консумирам бира рядко и гледам да е най-евтината (до колкото разбрах ниско качествената бира, ако така може да се нарече може да се пие. Лично съм консумирал и скъпа вносна, от 1 кенче не съм забелязвал проблем. От българските при мен проблем не създава шуменското, но това си е индивидуално. Бирата също вреди, независимо от марката и производителя), за четвърто не се сещам, другите просто съм ги намалил или рядко консумирам. Пия високо алкална вода, която на етикет е с високо рН, а колко е действително не мога да кажа. Според мен най-правилно да се изчисти организма, е да се спазва строга диета. Лекарствата или вредят или навреждат след време. Като малък са ме отровили с лекарства, защото бях болнав, след около 29 г. нещата почнаха да се проявяват... сега съм на 33. Нямам наднормено тегло и не се тъпча. Дискомфорта, който забелязвам се изразява в болки в ставите. Имаше моменти едва слизах по стълбите, асансьор няма.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Подагра

                          Бях писал на 8.12.13 че ме бе хванала криза... Е беше истински екшън. След 500км шофиране без спиране ме пресече.
                          След това - шофиране през Петрохан, полет 3.5 часа. Отново пътуване.. Врътнати около 10км пеш (да не ви казвам как се минават на 1 крак - ама на - човек за да угоди на жена си понякога се подлага на мъчения ). След ден - отново пътувания, полети, завършващи с шофиране София-Варна.
                          Там вече взех решение - следващия автомобил - само автоматик (не можех да натисна съединителя заради левия палец).
                          Развитието след това - веднага взех Диклофенак (просто такова имах вкъщи), а положението бе до степен да взема и един Аулин за да мога да заспя.
                          На другата сутрин на трезва глава вече вкъщи направих анализ на действията си.
                          Основната грешка, която видях бе това, че не пих вода по време на пътя. И аз съм 75-78кг/174см.
                          След като отшумя атаката имах няколко подобни дълги пътувания (последното от които - 28 часа път в едната посока от които 10 - във въздуха в неудобни самолети без да мърдаш)...
                          Тъй-като си бях взел поука - наливах се с вода при всяка възможност... Пътуванията минаха безпроблемно. Яденето - също бе безпроблемно
                          Другото - ограничих виното (не съм го спрял изцяло, но рязко го ограничих след прочетена информация за влиянието върху подаграта) и се върнах на ракия и водка.
                          Засега смятам да спазвам тази 'ракиена' диета
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Подагра

                            Първоначално публикуван от Dan7 Преглед на мнение
                            Плавунът е много силен при борба с подаграта, съчетан с диета разбира се. И никакъв алкохол, докато се пие билката!
                            Как се използва тази билка?

                            Коментар


                            • #74
                              От: Подагра

                              Лекарството benzbromaron е забранено в САЩ поради доказаната си токсичност за черния дроб. Аз лично вземам всеки ден по 1 т. Милурит. Много ми помага едно народно средство. Една бутилка се пълни с цветчета от люляк (виолетовия, не белия). Залива се с ракия и се оставя на тъмно за 21 дни. После се прецежда и се взема по 1 чаена лъжичка преди ядене. По време на криза Милурит се спира задължително за 1 седмица. Най-ефикасното средство против подагрозния артрит е 1 ампула Flosteron или Diprofos мускулно. Ефектът е забележителен, болката изчезва в рамките на 1 ден. Не трябва да се правят инжекции по-често от веднъж на месец, защото това е силен кортикостероид! Ако се внимава няма опасност от странични ефекти. При мен кризите в началото бяха почти всеки месец. В момента са ми около веднъж годишно, при условие, че ям всичко умерено. Не мога да се превърна в тревопасно! Не слушайте тези, които ви говорят да се откажете напълно от месо и алкохол. Просто темпото трябва да се намали.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Подагра

                                Гледам - последната криза ми е била 2013г....
                                Какво разбрах и промених от тогава...
                                1. Направих си изследвания (2015 зимата).. Пикочната киселина бе доста над нормата (530)... Половин месец вземах Милурит. Тежестта в ставата отшумя...
                                2. Увеличих водата... Преди това можех да си карам със седмици без (отделно от храната) пиене на вода... Сега сутринта с кафето отива литър...
                                3. Намалих месото. Направих си безмесна диета.. Не да съм прекалено стриктен - снощи свинската пържола ми дойде добре Просто започнах да избирам и не-месни ястия, а не задължително както преди месо...
                                4. Намалих рязко бирата. Ако ще пия бира, взимам и хапче Милурит... Винце - редовно вечер по чашка... Концентрат - не избягвам Но ми се струва, че след преминаване на по-безмесни ястия алкохола не върви толкова добре - по-лесно те хваща и не ти се пие толкова...

                                Не съм си правил изследвания, но се чувствам много добре, и подаграта за щастие не ме е тормозила вече доста време....
                                Случвало се е да усетя лека тежест в крака (дали поради умора или предупреждение за криза - не знам, не съм си правил изследвания) - веднага вземам еднократно хапче милурит... (например десеттина пъти през тези почти две години, и то винаги след силни вечери - месна диета с доста пиене)
                                С това продължавам напред - не смятам към момента да променям още нещо....
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X