Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вредни ли са мобилните телефони?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Вредни ли са мобилните телефони?

    Статистиката показва, че по причиняване на смърт цигарите са 2-ти по опасност от наркотиците, веднага след алкохолът на 2-ро място и хероинът на 3-то, та много драстично звучи сравнението им с гсм...

    Коментар


    • #47
      До: Вредни ли са мобилните телефони?

      Говоря много. През повечето време главата ме боли от глупостите, които съм принуден да слушам или тези, които трябва да казвам. Особено много ме боли главата ако трябва да лъжа. Бизнес- кво да прайш. От известно време говоря през хендсфри, ама онова с кабелчето, обикновеното. Верно разкарвам се из офиса като палячо от ФБР, но върши работа. Може би си внушавам, но е факт. Плацебо- ефектът е отдавна познат в медицината. Дори и така да е, при мен работи.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #48
        До: Вредни ли са мобилните телефони?

        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
        Статистиката показва, че по причиняване на смърт цигарите са 2-ти по опасност от наркотиците, веднага след алкохолът на 2-ро място и хероинът на 3-то, та много драстично звучи сравнението им с гсм...

        A искам да кажа:
        Статистиката показва, че по причиняване на смърт цигарите са 3-ти по опасност от наркотиците, веднага след алкохолът на 2-ро място и хероинът на 1-во, та много драстично звучи сравнението им с гсм...


        Коментар


        • #49
          До: Вредни ли са мобилните телефони?

          До вчера не мислех, че са вредни, обаче.. снощи съм забравила да си пусна фаровете заради пустите разговори по гсм-то и ме гони полицията да ме предупреди! Хем беше много срамно, хем смешно! Децата го отвлякоха щото си умряха от смях!
          Сега сериозно: както с всяко друго нещо и с мобилните не бива да се прекалява!

          Коментар


          • #50
            До: Вредни ли са мобилните телефони?

            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
            A искам да кажа:
            Статистиката показва, че по причиняване на смърт цигарите са 3-ти по опасност от наркотиците, веднага след алкохолът на 2-ро място и хероинът на 1-во, та много драстично звучи сравнението им с гсм...



            Насов, аз ще споделя една моя статистика


            една цигара съкращава човешкия живот с 8-9 минути
            но един работен ден - с 8 до 12 часа ( може и повече)

            нещо да кажеш

            Коментар


            • #51
              До: Вредни ли са мобилните телефони?

              Оооо, ако ще я караме с такава логика, и аз имам наблюдение:

              30% от катастрофите са причинени от водачи употребявали алкохол. Това означава че 70% са причинени от водачи неупотребявали алкохол.
              ПИЯНИТЕ ВОДАЧИ СА ПО-БЕЗОПАСНИ !!!
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #52
                До: Вредни ли са мобилните телефони?

                Има в темата доста добри попадения
                Да, електромагнитното излъчване загрява. Този ефект се използва много отдавна в медицината - нарича се ултартерм. Две микровълнови антени се поставят отстрани на нагрявания орган - крайник, глава - в областа на носоглътката и др. Загряването подобрява кръвообращението, което е и лечебния ефект. В жив организъм прегряване при нормално излъчване не може да стене, поради циркулацията на кръвта. В месото няма хемодинамика и то може лесно да се загрее. В яйцето също.
                Загряването на някои органи, като тестикулите е вредно, защото спермата престава да се произвежда. Температурата им трябва да е с няколко градуса по-ниска от телесната.

                Обаче клетъчните телефони са наистина вредни, но не като радиосистема, а като психогенен фактор.

                Колко пъти сте подскачали от неочаквано позвъняване? А SMS по никое време? Посегателството върху личното пространство, нарушаване на свободата на движение и вземане на решение са силно травмиращи и дестабилизиращи фактори за психичното здраве.
                В комбинация с телевизията и агресивната журналистика се получава днешния весел и приятен ден!
                Show must go on!
                LZ1VES

                Коментар


                • #53
                  До: Вредни ли са мобилните телефони?

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  Оооо, ако ще я караме с такава логика, и аз имам наблюдение:

                  30% от катастрофите са причинени от водачи употребявали алкохол. Това означава че 70% са причинени от водачи неупотребявали алкохол.
                  ПИЯНИТЕ ВОДАЧИ СА ПО-БЕЗОПАСНИ !!!

                  Може и така да е, все пак наумелото управление на автомобил по една или друга причина е опасно. Може да е алкохол или друг наркотик. Може да е несъобразена скорост, може да е какво ли не. Може и да е и защото говориш по телефона.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Вредни ли са мобилните телефони?

                    Колега, майтапех се
                    Имах предвид - всяко нещо може да се извърти както на човек му изнася.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #55
                      До: Вредни ли са мобилните телефони?

                      Eeeee! Паднах от стола!Не можах да повярвам,че такава елементарна тема толкова се е развила.Добри сме в т`ва да разпъваме локуми за очевадни неща, зат`ва и чужденците се чудят,като дойдат: аджиба, как така 99% от пипълите в тая бедна държава имат GSM-и?... Ми,явно, хората тук са си бъбривички.
                      Е па нека! Да сме си живи и здрави!!!
                      диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

                      Коментар


                      • #56
                        До: Вредни ли са мобилните телефони?

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Насов, аз ще споделя една моя статистика


                        една цигара съкращава човешкия живот с 8-9 минути
                        но един работен ден - с 8 до 12 часа ( може и повече)

                        нещо да кажеш

                        Е може, може.

                        Аз друго казвам. Сравнението по опасност м/у GSM и цигари и то тютюневите, готови с барутни нишки в хартията са много по-опасни. Толкова много, че е като да сравняваш сузуки самурай със стандартна окомплектовка и някоя машина подготвена за Рейн Форест. Да и 2-те са проходими, но са несравними. ГСМите имат доста негативи, но смъртоносността им е слаба. Цигарките не могат да се похвалят с това. Те са силно пристрастяващ наркотик и неслучайно са в челната тройка. Хероинът разбирасе е много по-опасен наркотик, но пък при него проблемът е друг. Като вещество ние си го произвеждаме в телата със жлеза. Употребата му води да спиране на тази жлеза, а пускането и е трудно. Така множеството хероино-зависими се узовават в затворен кръг. Умират обаче от свръх-доза или зарази от нечисти спринцовки и игли. Предимно. Цигарите са друга бира. Никотин тялото ни не произвежда и т.н., темата е за друго.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Вредни ли са мобилните телефони?

                          Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                          Има в темата доста добри попадения
                          Да, електромагнитното излъчване загрява. Този ефект се използва много отдавна в медицината - нарича се ултартерм. Две микровълнови антени се поставят отстрани на нагрявания орган - крайник, глава - в областа на носоглътката и др. Загряването подобрява кръвообращението, което е и лечебния ефект. В жив организъм прегряване при нормално излъчване не може да стене, поради циркулацията на кръвта. В месото няма хемодинамика и то може лесно да се загрее. В яйцето също.
                          Загряването на някои органи, като тестикулите е вредно, защото спермата престава да се произвежда. Температурата им трябва да е с няколко градуса по-ниска от телесната.

                          Обаче клетъчните телефони са наистина вредни, но не като радиосистема, а като психогенен фактор.

                          Колко пъти сте подскачали от неочаквано позвъняване? А SMS по никое време? Посегателството върху личното пространство, нарушаване на свободата на движение и вземане на решение са силно травмиращи и дестабилизиращи фактори за психичното здраве.
                          В комбинация с телевизията и агресивната журналистика се получава днешния весел и приятен ден!
                          Правилно !!! Все пак, яйцето не се свари тогава. Но мобилния като дразнител е ужасен, особено ако е полуслужебен , но пък има бутон за изключване, и после...ъъъъъ, шефе, ми тя му свършила батерията, пък аз не съм разбрал, нали е само на вибрация и не мрънка за ток. Виж, цигарите не мога да ги изключа, какво ли не пробвах, всичко възможно...а наистина са вредни. След 24 -часово дежурство, изпушил две кутии, се прибирам със страшно главоболие и вкус на сушени виетнамци в устата. Обаче, кой иска да живее вечно, колеги.....все от нещо трябва да си умре човек. И хубавото е, че можеш да умреш най-много веднъж. Има ли значение от какво ?

                          Коментар


                          • #58
                            До: Вредни ли са мобилните телефони?

                            Гледах някъде в интернет, как три жълти момчета поставиха няколко царевични зрънца за пуканки между три телефона и след това от други телефони набраха тези. Започнаха да звънят и след малко пуканки.
                            sigpic

                            Коментар


                            • #59
                              До: Вредни ли са мобилните телефони?

                              Първоначално публикуван от Владо_2 Преглед на мнение
                              Гледах някъде в интернет, как три жълти момчета поставиха няколко царевични зрънца за пуканки между три телефона и след това от други телефони набраха тези. Започнаха да звънят и след малко пуканки.
                              Чукча не читатель, а писатель. Коментирано е по-горе, коментирано е в други теми и на други места. Не издържа елементарна сметка. И практически не става.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Вредни ли са мобилните телефони?

                                Първоначално публикуван от Владо_2 Преглед на мнение
                                Гледах някъде в интернет, как три жълти момчета поставиха няколко царевични зрънца за пуканки между три телефона и след това от други телефони набраха тези. Започнаха да звънят и след малко пуканки.
                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Чукча не читатель, а писатель. Коментирано е по-горе, коментирано е в други теми и на други места. Не издържа елементарна сметка. И практически не става.
                                ...освен това, главите ни не са пълни с пуканки и не виждам защо трябва да се притесняваме.
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X