Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вредни ли са мобилните телефони?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вредни ли са мобилните телефони?

    Имам едно подозрение, че тия играчки всъщност правят голяма беля, но поради невъзможността да бъдат заместени с нещо друго, се правим че не забелязваме..

    Реално се ползват от десетина години, ако изведнъж се появи световен бум примерно на рак в мозъка/има ли такъв/?

    Не може да ти подгрява вътрешното ухо като микровълнова фурна и да е безобиден !

    То на тези, дето работят с микровълнова е препоръчително да носят престилка с оловни плочи за предпазване на тестисите, какво остава за другото!

  • #2
    До: Вредни ли са мобилните телефони?

    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
    Имам едно подозрение, че тия играчки всъщност правят голяма беля, но поради невъзможността да бъдат заместени с нещо друго, се правим че не забелязваме..

    Реално се ползват от десетина години, ако изведнъж се появи световен бум примерно на рак в мозъка/има ли такъв/?

    Не може да ти подгрява вътрешното ухо като микровълнова фурна и да е безобиден !

    То на тези, дето работят с микровълнова е препоръчително да носят престилка с оловни плочи за предпазване на тестисите, какво остава за другото!
    Ако успееш да обосновеш тезата си, че мобилните телефони са вредни, в малко по-издържан от научна гледна товка вид, ще станеш много богат човек. Или пък няма да си...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #3
      До: Вредни ли са мобилните телефони?

      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
      Имам едно подозрение, че тия играчки всъщност правят голяма беля, но поради невъзможността да бъдат заместени с нещо друго, се правим че не забелязваме..

      Реално се ползват от десетина години, ако изведнъж се появи световен бум примерно на рак в мозъка/има ли такъв/?

      Не може да ти подгрява вътрешното ухо като микровълнова фурна и да е безобиден !

      То на тези, дето работят с микровълнова е препоръчително да носят престилка с оловни плочи за предпазване на тестисите, какво остава за другото!
      Ей така се зараждат легендите. Оловото е защита от съвсем други неща. Микровълновата печка и тя работи в друг обхват със съвсем други свойства, различни от телефоните...

      Писах едно такова нещо, и пак ще го напиша, за пропусналите:
      1. Вземи мобилен телефон и поговори 10 минути. Я, ухото се нагряло. Изчакай го да изстине.
      2. Вземи същия телефон, изключи го, извади му батерията и си го сложи на ухото пак за 10 минути. Я, какво му става на това ухо? Пак го изчакай да изстине.
      3. Вземи бебешка обувка, малко тефтерче или друг подобен по размер предмет. Сложи си го на ухото като телефон и го подръж 10 минути. Още въпроси? Докато ухото изстива, се замисли за уроците по физика в училище.

      Коментар


      • #4
        До: Вредни ли са мобилните телефони?

        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
        Имам едно подозрение, че тия играчки всъщност правят голяма беля, но поради невъзможността да бъдат заместени с нещо друго, се правим че не забелязваме..

        Реално се ползват от десетина години, ако изведнъж се появи световен бум примерно на рак в мозъка/има ли такъв/?

        Не може да ти подгрява вътрешното ухо като микровълнова фурна и да е безобиден !

        То на тези, дето работят с микровълнова е препоръчително да носят престилка с оловни плочи за предпазване на тестисите, какво остава за другото!
        Внимавай да не е близко до томахавката че да не се чудиш защо таковата И да обвиняваш възраста
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • #5
          До: Вредни ли са мобилните телефони?

          Сега ми доде една леко наивна идея(че как иначе). Парче свинко месо
          със забита термо-сонда от електронен мултицет или някакъв прецизен термометър. И ЖиСиЕма плоьоснат върху тая пържола и "провежда разговор" към 10-на минути. Може и суров свински мозък за по-голяма прилика с оригинала. А при желание, може и свински тестикули.

          Иначе самото загряване не знам колко вреди. Дали защото е локално, дали защото е на друг принцип. Но лятото на плажа слънцето ми пече чутурата до размекване и пак след 2 бири нищо ми няма.

          Коментар


          • #6
            До: Вредни ли са мобилните телефони?

            Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
            Сега ми доде една леко наивна идея(че как иначе). Парче свинко месо
            със забита термо-сонда от електронен мултицет или някакъв прецизен термометър. И ЖиСиЕма плоьоснат върху тая пържола и "провежда разговор" към 10-на минути. Може и суров свински мозък за по-голяма прилика с оригинала. А при желание, може и свински тестикули.
            Този експеримент е обречен. Ако електромагнитните вълни от предаващ GSM могат да доведат до осезаемо (дори с прецизен термометър) повишаване на температурата на мозъка, това общо взето значи, че използването на портативна любителска радиостанция ще води до мигновена смърт само при натискане на комутатора. Това от своя страна, обаче, далеч не значи, че тези вълни не са вредни или опасни. Почти сигурен съм, че това не е известен факт който се прикрива. Тъй като темата се дъвче доста отдавна, явно няма пряко установен подобен ефект. Да не забряваме, обаче, че в недалечното ни минало радиацията се е смятала за най-доброто подмладяващо средство... Рекламирала се е и се е продавала като такова...
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #7
              До: Вредни ли са мобилните телефони?

              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
              Този експеримент е обречен. Ако електромагнитните вълни от предаващ GSM могат да доведат до осезаемо (дори с прецизен термометър) повишаване на температурата на мозъка, това общо взето значи, че използването на портативна любителска радиостанция ще води до мигновена смърт само при натискане на комутатора. Това от своя страна, обаче, далеч не значи, че тези вълни не са вредни или опасни. Почти сигурен съм, че това не е известен факт който се прикрива. Тъй като темата се дъвче доста отдавна, явно няма пряко установен подобен ефект. Да не забряваме, обаче, че в недалечното ни минало радиацията се е смятала за най-доброто подмладяващо средство... Рекламирала се е и се е продавала като такова...
              Ами значи трябва да уточним поне честотата на която работи тази портативна станция и нейната мощност сравнени с тези на ГСМ-а. Тогава ще обречем експеримента. Високата честота е вредна според доста стари наблюдения. СВЧ и викаха по разни стари книги. А ГСМ работи на висока честота поради технически и "абонаментни" причини.
              Освен това според мен между радиацията и радиовълните има известен нюанс.
              Последно редактирано от solenoid; 19-01-09, 22:19.

              Коментар


              • #8
                До: Вредни ли са мобилните телефони?

                Не е слух колеги, доказана е връзката между хроничната експозиция на електромагнитни вълни и развитието на първични мозъчни тумори. Ето една статия: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3474455
                Има и други. В резюме от тези автори хроничната експозиция над 20 г. е рисков фактор.
                Станцията която имам ми е подарък точно от такъв пациент - факт!
                Последно редактирано от emanuilis; 19-01-09, 22:26.
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #9
                  До: Вредни ли са мобилните телефони?

                  В Австралия се ползват доста по-отдавна, и преди няколко години имаше слухове за бум на мозъчно ракови заболявания. Не знам какво стана после.

                  Аз лично избягвам да говоря дълго, и това си е. Не е само за загряването на ухото. След дълъг разговор просто усещам някакво много неприятно изтръпване в главата.

                  А за тест - най-добре ги сложете до инкубатор с яйца. Само да не се стреснете.

                  От друга страна, човек работещ в БАН и семеен приятел ми се е клел че няма никакъв проблем.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #10
                    До: Вредни ли са мобилните телефони?

                    преди една година гледах предаване че вредели

                    Коментар


                    • #11
                      До: Вредни ли са мобилните телефони?

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      От друга страна, човек работещ в БАН и семеен приятел ми се е клел че няма никакъв проблем.
                      Това звучи твърде абсолютно за да му се довериш с лека ръка. Едно от нещата които знам със сигурност е, че в медицината няма НИЩО абсолютно...
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • #12
                        До: Вредни ли са мобилните телефони?

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        От друга страна, човек работещ в БАН и семеен приятел ми се е клел че няма никакъв проблем.
                        Щом се клел, значи е бил абсолютно сигурен и това може да се докаже научно. Така и така, не вреди, защото вълните разбираш ли минават и заминават без да взаимодесйтват с материята защото еди какво си. Ако това е така, значи учените знаят. А щом знаят учените, защо обществото все още не знае ?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Вредни ли са мобилните телефони?

                          Акула - чук, усеща заряда на батерия 1,5 Волта, хвърлена в Ню-Йорк, в средата на Атлантика!

                          Често ми се налага да говоря далече от клетки и резултата е паднала за нула време батерия и ясна болка в ухото...

                          Ще береме ядове с това - да знаете!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Вредни ли са мобилните телефони?

                            Хендсфри с жица (допотопно но работи), и така...
                            Не мога да се изкажа. Човекът от БАН ми разправяше че просто мощността им е твърде ниска за да създадат проблем. От друга страна - тая работа с инкубаторите я прави една студентка във Франция - сложила две групи по 50 яйца, до едната група сложила телефон в разговор. Накрая от групата с телефона не се излюпило нито едно яйце. От другата група - някаква нормална успеваемост, там няколко десетки процента ли са, колко са.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              До: Вредни ли са мобилните телефони?

                              БАН отдавна са мумия ...

                              Те изобретиха машина на времето с която останаха завинаги в 80 -те, когато се правеха изследвания на водорасли в служебната база и скутер на брега на залива, заедно със секретарката!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X